Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

První oficiální Methlab Night v Praze

Label, který vyhrál ocenění nejlepší mladý label v Drum&BassArena Awards 2016 a sklidil velký úspěch i na UKF, má solidně našlápnuto.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
MethLab night
pátek 20. října 2017 21:00
(konec +- sobota 21. října 2017 04:00)
STORM CLUB
PRAHA - Žižkov (CZ)
Po úspěšné noci na festivalu Beats For Love si první oficiální MethLab night můžete konečně užít i v Praze, a to už tento pátek! Headlinery této temné drum & bassové noci budou BILLAIN, SILENT WITNESS, DISPROVE & AUDEKA.MethLab Agency má pod sebou špičkové umělce z Drum and Bass, Techno a Experimental scény. Prosazují především elektronickou basovou hudbu, kterou mají na svědomí průkopníci, co se nebojí vybočit z davu. Jinými slovy – umělci z MethLab Agency jsou zkrátka vždy něčím unikátní. Pojďme si představit čtyři z nich, které můžete slyšet už tento pátek ve Stormu na první oficiální MethLab night.

DJ a producent Billain pochází ze Sarajeva a už od mládí v sobě objevoval umělce. Začalo to skicováním a malováním, nicméně brzy mu bylo jasné, že to nestačí, a tak začal roku 1997 zkoumat hudební sféru. Nejdříve se dostal k technu, ale když slyšel legendární „Wormhole“ LP od Ed Rush & Optical, jeho hudební směr se navždy změnil. Roku 2000 se stal součástí sarajevského DnB projektu „Kontra“ a začal se více než kdy předtím věnovat svému muzikálními rozvoji, čehož si rychle všimly významné společnosti, jako např. New Yorská Q Department. To mu otevřelo nové možnosti a začal spoluprácovat na filmových, dokumentárních a reklamních projektech. Díky internetu se Billain brzy dostal do širokého povědomí. Dnes hraje Billain po celém světě po boku jmen, jako jsou Calyx, Bad Company, Phace, Black Sun Empire a další.

Silent Witness, producent, jehož releasy sahají až do roku 2002, má kořeny zapuštěné hluboko v drum & bassové scéně. Spolu se svým kolegou z MethLabu, Cause4Concern, byl bezpochyby jedním z průkopníků Neurofunku. K dnešnímu dni vydal tracky pod vysoce respektovanými labely (Commercial Suicide, Critical Music, Metalheadz, Quarantine, Dispatch Recordings a jeho vlastním labelu Triple Seed) a spolupracoval s uznávanými umělci (Kulte, Prolix a Break a dalšími).

Disprove, talentovaný producent s unikátním neuro podpisem, vstoupil na DnB scénu roku 2015 díky spolupráci na „Lockheed“ s Teknian & Ordure, následoval remix tracku „Hideous“ od Black Sun Empire a mnoho dalších. Ještě téhož roku byl katapultován do ušních bubínků posluchačů drum & bassu s vydáním „Wardrive“, „Arkaik Twelve“ a tracku „Bad Body“, na kterém spolupracoval s Maztekem. Jeho tracky dnes můžete slyšet v remixech umělců, jako jsou Noisia, Audeka, Koan Sound, Skrillex, Maztek a spousty dalších.

Jako poslední ze zahraničních umělců MethLabu se představí skupina tří producentů - Max Cepeda, Marty Cepeda a Skyler Gerdeman, kteří od roku 2012 tvoří projekt Audeka. Audeka vystoupí poprvé v Praze, tak buďte u toho!Dodala: Jana Pflegerová
Missquire
(Michaela Chovancová)
čtvrtek 19. 10. 2017 19:00
Chovancová, Michaela. 2017. První oficiální Methlab Night v Praze. Vychytané.cz. [Online] 19. 10. 2017. [Citace: 7. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=11691. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Prvni-oficialni-Methlab-Night-v-Praze
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 1.073s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.236.65.63
Serverový čas: středa 7. prosince 2022 18:27