Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Philip T.B.C. představuje projekt Indian Beatology

Český hudební producent a Dj Philip T.B.C. se na jaře vydal do Indie, kde sbíral zážitky a zvuky, které se staly inspirací i materiálem pro jeho nový projekt Indian Beatology.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Indian Beatology: Křest
pátek 3. listopadu 2017 21:00
(konec +- sobota 4. listopadu 2017 04:00)
Cross Club
Praha 7 (CZ)
Výsledkem je nejen plnohodnotné album, ale i dokumentární video série, která představuje jeho hudební odysseu i způsob, jakým album vznikalo.

Philip T.B.C. se za zachycením pestré palety zvuků Indie vydal například do místních klubů v Novém Dillí, odlehlé himalájské vesničky Mana i na domorodý ostrov Majuli, který leží na řece Brahmaputra. Během pěti týdnů se společně s kameramanem a fotografem dostali ještě do míst jako Rishikesh & Vrindravan, nebo Guwahati. Po Filipových stopách se můžete vydat na RedBull.cz/IndianBeatology, kde se od 19. října budou odkrývat příběhy jednotlivých míst, nejprve Nové Dillí a Guwahati, 26. října Majuli, Rishikesh & Vrindravan a Mana. Svůj příběh za zvuky Indie Filip vypráví skrz unikátní dokumentární videa, fotografie, natočené samply a to vše je doplněno o ilustrační text a mapu, která názorně demonstruje, jaké vzdálenosti při své expedici urazil.

Oproti nahrávání v běžném studiu se v exteriéru musel Philip T.B.C. vypořádát s různými nástrahami: „Neustále jsem musel řešit nový a nový situace a to na tom bylo to skvělé. Třeba jak nahrát ptáka, který měl perfektní zvuk, ale byl hrozně plachej. Vstával jsem kvůli němu asi 4x v 5 ráno, než se mi to povedlo.”

Cestě předcházela dvouměsíční příprava, která zahrnovala mimo jiné i zajištění kvalitní nahrávací techniky. Díky ní bylo možné zachytit hlasy přírody, zvuk strojů, atmosféru ulice i muzikantů a nástrojů v „provizorních” nahrávacích studiích. Za každým nahráváním stojí scénka, která mu předcházela, protože „jako běloch jste v Indii středem pozornosti, ať už nahráváte, nebo ne. Ale když nahráváte někde na ulici, tak Indové se nebojí přijít zeptat, co tam děláte. Ale přijdou se zeptat všichni najednou...” vysvětluje Philip T.B.C.

Na výsledném albu Indian Beatology zazní současně i různí indičtí hosté a DJ Profound. S ním Filip nahrával v 3000 m n. m. v Himalájích v zapomenuté vesničce Mana a dle Filipových slov to byl nejemotivnější zážitek: „Vyčerpaní, unavení a nedostatečně aklimatizovaní jsme nahrávali vokály s Profoundem na hotelovém pokoji. Já z toho měl husí kůži a tak silný pocity, že se mi sami od sebe spouštěly slzy a brečel jsem jak malej kluk.” Ve spolupráci s DJ Profoundem vznikly tracky „Because I could not play Playstation” a „Come Alive”.Album Indian Beatology vyšlo digitálně 15. října a poslechnout si ho můžete zde: http://philiptbc.bandcamp.com/album/indian-beatology

Indian Beatology - video série
19. 10. - Epizoda #1 Nové Dillí, Epizoda #2 Guwahati
26. 10. - Epizoda #3 Majuli, Epizoda #4 Rishikesh & Vrindravan, Epizoda #5 Mana
Všechny epizody i samply najdete na RedBull.cz/IndianBeatology
Na křest se pak můžete těšit 3.11. v CrossClubu.

Dodala: Jana Kalinová
Missquire
(Michaela Chovancová)
pátek 20. 10. 2017 08:00
Chovancová, Michaela. 2017. Philip T.B.C. představuje projekt Indian Beatology. Vychytané.cz. [Online] 20. 10. 2017. [Citace: 1. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=11689. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Philip-T.B.C.-predstavuje-projekt-Indian-Beatology
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.097s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 35.172.224.102
Serverový čas: čtvrtek 1. prosince 2022 11:37