Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Milujete kávu, a to ve všech podobách?

Potom je tady pro vás Kávafest 2017, v CELÉM Zlínském kraji. 7. října končí týden věnovaný kávě, Den kávy pak 21. října 2017. Lógr? Fakt lógr? French Press? Více v článku!
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Kávafest 2017
neděle 1. října 2017 00:00
(konec +- sobota 7. října 2017 23:00)
Zlín
Zlín (CZ)
Každé ráno se na ni těšíte. Vstáváte, už si vaříte vodu a chystáte oblíbený hrníček. Můžete vynechat běhání (po venku ;) ), venčení psa nebo snídani. Ale kávu nikdy. Protože je prostě váš životabudič. A právě vám je určen i její svátek – KávaFest 2017.

Festival Kávafest 2017, který přivítají všichni milovníci kávy, se ve Zlínském kraji koná tradičně ve dnech 1. až 7. října 2017 (neděle až sobota). Je určen všem milovníkům kávy, i těm, kteří se chtějí o ní dozvědět spoustu zajímavostí a posunout svou kávovou vášeň zase o kousek dál. Hlavní myšlenkou akce je podpora a zvyšování kávové kultury v regionu a propagace kaváren jako míst, kam by lidé měli chodit na kávu, a to nejlépe každý den, v každý okamžik, tedy pokaždé, když si chtějí užít chvíle klidu a pohody.

A jaké jsou letošní novinky?


Předně to budou Kávové pasy. Tedy dokument, který si budou nosit účastníci festivalu s sebou a budou do něj v jednotlivých kavárnách sbírat razítka. Na závěr pak proběhne soutěž o ceny, uvádí pořadatelé akce. Kavárny zapojené do kavárenského festivalu mohou (ale není to podmínka) připravit pro své hosty něco nad rámec běžného provozu. Může to být například ochutnávka nové zajímavé kávy, dezertu, kávová přednáška, komorní koncert či třeba výstava.

Na KávaFest navazuje opět i Den kávy ve Zlíně na zlínském zámku, který se bude letos konat v sobotu 21. října 2017. Zámek na jeden den obsadí stánky lokálních pražíren, u nichž budete moci ochutnávat nejen espresso či cappuccino, ale také třeba filtrovanou kávu připravenou různými způsoby. Návštěvníci se mohou těšit na novinku, kterou je tzv. cupping, tedy degustace kávy.

Pořadatelé připravují už tradiční minitrh kávy spojený s prodejem kávového příslušenství, přednáškami a degustacemi. Kromě zavedených pražíren ze Zlínského kraje mohou návštěvníci navštívit i stánky pražíren z okolních moravských regionů.

Bližší informace k festivalu najdete na www.KavaFest.cz a průběžně na Facebooku. www.facebook.com/KavaFest
www.kavafest.cz
.Štěpán
(Štěpán Prachař)
středa 4. 10. 2017 08:00
Prachař, Štěpán. 2017. Milujete kávu, a to ve všech podobách?. Vychytané.cz. [Online] 4. 10. 2017. [Citace: 8. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=11655. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Milujete-kavu,-a-to-ve-vsech-podobach?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.118s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 18.232.127.73
Serverový čas: čtvrtek 8. prosince 2022 21:54