Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Ukrajinské "divoženky" Dakh Daughters Band 9. října v Divadle Archa

Jako “když se setkají bakchantky s Tiger Lillies a Dead Can Dance”
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
4+4 DNY V POHYBU: Dakh Daughters Band
pondělí 9. října 2017 21:00
(konec +- úterý 10. října 2017 04:00)
Divadlo Archa
Praha (CZ)
Patří k nejvýstřednějším kapelám světa, stejnojmenná webová stránka www.weirdestbandintheworld.com jejich kabaretně pojatá vystoupení s prvky punku, rocku, rapu a ukrajinského folklóru popsala, jako “když se setkají bakchantky s Tiger Lillies a Dead Can Dance”. Diváci se mají připravit na “nejpřitažlivější vražedné balady za doprovodu akordeonu.” To jsou Dakh Daughters Band, sedmička ukrajinských umělkyň, která na sebe poprvé výrazně upozornila na koncertě na Majdanu v Kyjevě v prosinci roku 2013. Svou občanskou a politickou angažovaností se od té doby staly jedním z hlavních symbolů boje za demokracii na Ukrajině. 9. října Dakh Daughters Band vystoupí v pražském Divadle Archa v rámci festivalu 4+4 dny v pohybu. Vstupeky jsou již v prodeji v síti GoOut.cz a na pokladně Divadla Archa.

Multižánrová hudebně-divadelní vystoupení Dakh Daughters Band se dokáží divákům dostat hodně pod kůži. Čerpají inspiraci především z divadelní avantgardy a kabaretních forem minulého století. Za využití velkého počtu hudebních nástrojů – kláves, kontrabasu, violoncella, houslí, kytary, bicích, příčné flétny a akordeonu – prezentují široké spektrum hudebních žánrů. Jednotlivé písně jsou směsí cover verzí existujících skladeb a vlastních autorských kompozic, inspirovaných řadou literárních textů, např. Tarase Ševčenka, Josifa Brodského, Charlese Bukovského i Williama Shakespeara. Právě Shakespearův sonet číslo 35 tvoří základ jedné z nejvýraznějších skladeb Dakh Daughters s názvem Růže/Donbas,. Název skladby symbolicky odkazuje k městu Doněck, hlavnímu městu Donbasu ve východní části Ukrajiny, kde v současnosti zuří občanská válka a které má ve znaku právě růži.

Dakh Daughters Band vznikly v roce 2012 v Kyjevě. Jméno skupiny je odvozeno od divadla Dakh, ze kterého tento hudební projekt vzešel. Skupinu tvoří sedm umělkyň, které hrají na různé hudební nástroje a zpívají v různých jazycích a dialektech. Dakh Daughters participují i na dalších hudebních multižánrových projektech, např. DakhaBrakha či Perkalaba. Představily se v různých ukrajinských městech, ale i na Slovensku, v Polsku, Francii, Rusku a Brazílii. V listopadu 2016 vydaly své první studiové album s názvem IF.22. ročník mezinárodního festivalu současného umění 4+4 dny v pohybu nabídne od 6. do 14. října na mnoha místech Prahy rozsáhlý program mnoha žánrů: od aktuálních a provokativních divadelních, tanečních a multimediálních představení tvůrců nejen z Evropy, ale i z Angoly, Alžíru, Maroka, Ukrajiny, USA, Kanady či Pobřeží slonoviny, přes průřezovou výstavu toho nejzajímavějšího ze současného výtvarného umění, debaty na aktuální témata z umění, architektury a urbanismu, přes komentované procházky po Karlíně až po premiéry site-specific divadelních představení předních českých souborů - například divadla VOSTO5, Masopust, VerTeDance, nebo Spitfire Company. Festival jako první zpřístupní veřejnosti jedno patro Kasáren Karlín, které se stanou letošním festivalovým centrem. Program budou dále hostit Divadlo Archa, Ponec, Alfred ve dvoře a Studio ALTA.

Kompletní program najdou zájemci na www.ctyridny.cz Vstupenky jsou v prodeji v síti GoOut.cz a na pokladnách jednotlivých divadel.

Dodal: Jiří Sedlák
Missquire
(Michaela Chovancová)
středa 4. 10. 2017 08:00
Chovancová, Michaela. 2017. Ukrajinské "divoženky" Dakh Daughters Band 9. října v Divadle Archa. Vychytané.cz. [Online] 4. 10. 2017. [Citace: 22. 9. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=11649. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Ukrajinske-_divozenky_-Dakh-Daughters-Band-9.-rijna-v-Divadle-Archa
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.088s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 18.206.194.21
Serverový čas: pátek 22. září 2023 00:27