Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Hudebník Michael Foret představuje další ochutnávku z chystaného alba

Video k novince ROCKSTAR vzniklo v Norsku.
Přidat na Facebook
Dalším singlem z připravované desky zpěváka, skladatele a herce Michaela Foreta se stala úderná, anglicky zpívaná píseň ROCKSTAR.

K ní natočil sám zpěvák na svůj iPhone jednoduchý klip v Norsku, kde trávil s přáteli kus léta.

„ROCKSTAR neměl být vůbec singl. Měla to být jen jedna píseň z alba, která sice skvěle funguje na koncertech, ale jako singl příliš ambice nemá. Celé to vzniklo vlastně docela náhodou a rychle. Když jsem v létě kamsi letěl a v letadle jsem se nudil, poslouchal jsem furt dokola instrumentální fragmenty této písně. A najednou se mi v hlavě zrodila myšlenka poněkud výraznější pěvecké linky a vlastně celého tématu tohoto dílka. Natočil jsem to na diktafon, poslal Luďkovi a za týden byl song na světě. Luděk v tomto případě vlastně neměl ani šanci protestovat - šlo to tak nějak celý po srsti nám oběma. Potom jsem s kámošem vylezl v Norsku na horu nad fjordy a na první tejk natočil něco jako videoklip.“ říká Foret.Postupně se také odkrývají detaily z chystaného alba. Nová deska Foreta má být dvojjazyčná a synth-rocková. Na albu, které sám Foret spoluprodukuje se skladatelem a multiinstrumentalistou Luďkem Fialou, jehož práce je také výrazně otisknuta v hudbě Petra Muka, se objeví 12 spoluautorských písní a vyjít by mělo v první části příštího roku.

Zatím poslední výraznou písní Michaela Foreta byla No Right/No Wrong, která se stala letním hitem, a která byla filmovými producenty užita v romantickém filmu „Miluji tě modře“ vedle hudby Markéty Irglové. Po té Michael vydal ještě česky zpívaný singl Nejvíc, který napsal pro svou prvorozenou dceru Liu. Píseň ROCKSTAR má oproti dvěma zmíněným ráznější charakter a tématem se neopírá o opravdovou hudební hvězdu, ale o společenskou záležitost. „Píseň je o ztrátě pokory a o nebezpečí, který z toho může vyplynout. Někoho máte rádi, vážíte si ho, ale okolnosti ho nebo jí vynesou společensky o patro výš. Pak se začne opájet pocitem vlastní výjimečnosti a mimořádnosti.“, dodává Foret.

Michaela v této době můžeme vídat hlavně po boku své kapely ForetGump, se kterou aktuálně obráží podzimní akce po celé České republice a na jaře i po Evropě.

Dodala: Zdena Selingerová
Missquire
(Michaela Chovancová)
čtvrtek 21. 9. 2017 08:00
Chovancová, Michaela. 2017. Hudebník Michael Foret představuje další ochutnávku z chystaného alba. Vychytané.cz. [Online] 21. 9. 2017. [Citace: 3. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=11618. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Hudebnik-Michael-Foret-predstavuje-dalsi-ochutnavku-z-chystaneho-alba
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.06s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.192.52.167
Serverový čas: sobota 3. prosince 2022 21:02