Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Na Colours of Ostrava bude i divadlo..

Hudební festival Colours of Ostrava (10. až 13. července) letos výrazně obohatil program divadelních představení. Hlavní divadelní hvězdou má být Jaroslav Dušek se svými improvizacemi.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Colours of Ostrava
sobota 12. července 2008 12:00
(konec +- sobota 12. července 2008 19:00)
Slezskoostravský hrad
Ostrava (CZ)
„Jde v podstatě o regulérní divadelní přehlídku uprostřed světa hudby,“ říká Jiří Moravčík, dramaturg divadelního programu. Jaroslav Dušek s divadlem Vizita nazval představení podle jména festivalu „Barevná ostrá káva“. Každé improvizované vystoupení tohoto uskupení je premiéra.

Divadelní scéna bude umístěna v klidném prostředí ostravské Farské zahrady, kousek od hlavního festivalového areálu. Svá představení tam přivezou soubory Bílé divadlo, Buchty a loutky, Divadlo Petra Bezruče, VOSTO5 nebo divadlo Aqualung.

Speciálně pro vekovní prostory je určen projekt Mistr a žák dvojice SKUTR, který spojuje akrobacii, moderní taneční a fyzické divadlo, techniky bojových umění, slovní improvizaci ve stylu commedie dell'arte a živou muziku.

Lenka Vychodilová z divadla Sklep uvede kabaret věhlasné umělkyně Lemury Lepé, plný písniček a básniček s typicky sklepáckou poetikou určenou malým i velkým příznivcům humoru a parodie.

Přes 100 kapel
Hlavním programem Colours of Ostrava samozřejmě zůstává hudba. Ze zahraničních hvězd má letos dorazit např. slavná irská zpěvačka Sinéad O´Connor, gypsy-punkoví Gogol Bordello, melancholické duo Goldfrapp, kytarovka Dandy Warhols a norský saxofonista Jan Garbarek.
Nabídka zahrnuje rock, jazz i world music a celkově se na pódiích vystřídá přes sto kapel z Česka, Izraele, Velké Británie, Švédska, Norska, Austrálie, Německa, Francie, Jamajky či Indie.

Zdroj:
Stanislav Dvořák
www.Novinky.cz


majkl
(Michal Gaja)
úterý 1. 7. 2008 08:00
Gaja, Michal. 2008. Na Colours of Ostrava bude i divadlo... Vychytané.cz. [Online] 1. 7. 2008. [Citace: 7. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=1155. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Na-Colours-of-Ostrava-bude-i-divadlo..
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.068s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.210.85.190
Serverový čas: středa 7. prosince 2022 14:17