Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Mydy Rabycad vypouští do světa Sensation

Je to druhý singl a videoklip z berlínských Red Bull Studios
Přidat na Facebook
V pátek 19. května přichází do celosvětové distribuce nový singl kapely Mydy Rabycad s názvem Sensation. Jedná se o druhý ze tří singlů, které muzikanti před časem natočili v inspirativním prostředí berlínských Red Bull Studios. Již dnes je na webu RedBull.cz v předpremiéře exkluzivně ke zhlédnutí videoklip renomovaného režiséra Vladimíra Jedličky, který kapelu na berlínské cestě doprovázel. Klip Sensation pojal jako čistý záznam nahrávacího session, na kterém svým objektivem skvěle zachytil atmosféru vzniku vydařeného songu, který kombinuje uvolněnou náladu s rafinovanými riffy a skvěle šlapajícím groovem.

“Neustále se přesvědčuju o tom, že se všechno pro něco děje. Znáte to: Chcete někam jet, ale zkrátka máte den blbec a nic se nedaří. Nakonec nikam nejdete, jste naštvaní, a pak najednou bum, přijde něco důležitějšího nebo lepšího a vy si říkáte: ‘Tak proto!'. Všechno to dává smysl, všechno je na nás nachystaný, jde jen o to, se s tím vypořádat. Občas se na to dá vlastně i spolehnout,” dodává zpěvačka kapely Žofie Dařbujánová.Smysluplnou senzací je i hvězdná cesta Mydy Rabycad světovou hudební scénou. Je důkazem toho, že vše se pro něco děje a že tvrdá práce, schopnost a odříkání dává na cestě za snem smysl. A také že na tuto kapelu se dá spolehnout. Vždycky.

Čeští fanoušci budou mít možnost Mydy Rabycad vidět a slyšet v nejbliží době na humpoleckém Majálesu 26. května, o den později se představí na Mezi ploty a 3. června na Zámostí v Třebíči.Spolupráce se společností Red Bull stála i za dalším úspěchem Mydy Rabycad. Díky hudebním nadšencům v egyptské filiálce se začátkem dubna představili poprvé na africkém kontinentě, na koncertě ve vyprodaném Cairo Jazz Clubu v Káhiře. Mimořádně vřelé přijetí, jakého se kapele dostalo a skvělá atmosféra v klubu jen potvrdily, že hudba může i fungovat jako most mezi lidmi i kulturami. Dalším velkým cílem v cestě za snem je pro mladé muzikanty červencová cesta na tři prestižní festivaly v Kanadě a USA.

Mydy Rabycad v Red Bull Studios
Mydy Rabycad natočili v listopadu 2016 v Red Bull Studios vedle singlů I Don’t Care a Sensation ještě skladbu Rise Up. Ve vesmírně vybaveném studiu kapela strávila čtyři dny. Zde se nejmodernější technické elementy pojí s unikátními vintage hudebními nástroji či přístroji s neopakovatelným zvukem a v neposlední řadě s profesionálním a vstřícným týmem zvukařů a techniků,. „A já se tam poprvé v životě zamilovala do mikrofonu,” popisuje zkušenost s jedním z nejlepších mikrofonů všech dob – Vox O Ramou od firmy Neumann s úsměvem zpěvačka Žofie Dařbujánová . A v klipu Sensation vše uvidíte v akci.Mydy Rabycad ve světě i u nás
Mydy Rabycad opět pokročili v cestě na světová pódia: Loni na jaře zaznamenali velký ohlas na dvou festivalech v Jižní Koreji. V srpnu a v září si připsali famózní úspěchy na Porto Latino Festivalu na Korsice a Nilüfer Müzik Festivalu v turecké Burse. Zlomovým moment kariéry byl pro Mydy Rabycad koncert na legendárním festivalu v britském Glastonbury. Za čest mladí muzikanti považovali možnost zahrát si 5. října loňského roku na Václavském náměstí na akci připomínající nedožité osmdesátiny Václava Havla. Letos zahráli na holandském Paaspop Festivalu a v červenci je čeká velká premiéra za oceánem: prestižní kanadské Ottawa Bluesfest, Festival d'été de Québec a La Fête de Marquette v madisonském Central Parku.

Dodala: Jana Kalinová
Foto: Lukas Wagneter
Missquire
(Michaela Chovancová)
neděle 21. 5. 2017 08:00
Chovancová, Michaela. 2017. Mydy Rabycad vypouští do světa Sensation. Vychytané.cz. [Online] 21. 5. 2017. [Citace: 8. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=11341. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Mydy-Rabycad-vypousti-do-sveta-Sensation
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.093s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.236.65.63
Serverový čas: čtvrtek 8. prosince 2022 00:55