Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Febiofest končí i v regionech, příští rok oslaví 25. jubilejní ročník

V pátek 28. dubna skončí ve Zlíně Regionální ozvěny Febiofestu. Letošní ozvěny 24. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Praha – Febiofest se konaly postupně ve třinácti městech napříč celou Českou republikou.
Přidat na Facebook
Festival ve Zlíně uzavře projekce filmu Ženy 20. století režiséra Mika Millse, který obsadil do hlavních rolí první ligu všech generací včetně Annette Bening. Slavnostním zakončením ve Zlíně diváky provede Jolana Voldánová. Na Febiofest letos v celé republice přišlo více než 65 000 návštěvníků. Jubilejní 25. ročník Febiofestu proběhne od 15. do 31. března 2018.„Letošní ročník festivalu včetně ozvěn dospěl ke zdárnému konci. Potěšil mě stále neutuchající divácký zájem a věrnost filmových tvůrců, kteří i letos představili na festivalu řadu svých nových filmů,“ říká ředitel festivalu Kamil Spáčil. Organizátoři Febiofestu letos ocenili Kristiánem za přínos světové kinematografii čtyři hosty, mezi nimi byl český herec Jan Tříska, americký režisér Abel Ferrara, britský kameraman Peter Suschitzky a srbský režisér Emir Kusturica. Festival letos přivítal i další významné hosty, jako byl americký producent filmů Láska nebeská nebo Čtyři svatby a jeden pohřeb Duncan Kenworthy, který na festivalu představil svůj poslední snímek Přihrávka, polská režisérka Agnieszka Hollandová se svou novinkou Přes kosti mrtvých nebo americký scenárista a spisovatel Patrick Ness, který osobně uvedl nový film Volání netvora: Příběh života.

Festivalová porota v čele s Jurajem Herzem letos ocenila hlavní cenou snímek Kamenné srdce, islandsko-dánské drama natočil pětatřicetiletý rodák z Reykjavíku Gudmundur Arnar Gudmundsson. Empatický a sebejistě živelný debut o přátelství a dospívání se odehrává v melancholických scenériích Islandu. Cenu Amnesty International Febiofest Award získal kolumbijsko-francouzsko-urugayský snímek Mlčení řeky.Již potřetí Febiofest veřejnosti představil uznávanou filmově-kulinářskou sekci Culinary Cinema, filmové projekce spojené s večeří probíhají v rámci pražské části festivalu. Vítězem soutěže filmů „I ty jsi filmařem“ natočených na tablet nebo mobil a určené pro veřejnost se stal film Můj den s Kofilou Bohuslava Bakaláře. I v letošním roce Febiofest finančně podpořil charitativně zaměřenou společnost, tentokrát se jednalo o Zdravotního klauna, který od roku 2001 přináší humor a radost hospitalizovaným dětem a geriatrickým pacientům. Festival Zdravotnímu klaunovi věnoval 11 440 korun, část ze vstupného vybraného na Projekcích charitativního partnerství.

Kromě Zlína se Regionální ozvěny Febiofestu konaly ještě v těchto městech: Hradec Králové, Děčín, Plzeň, České Budějovice, Pardubice, Liberec, Jihlava, Chomutov, Brno, Olomouc, Mikulov a Ostrava.

Ředitelem festivalu je Kamil Spáčil, prezidentem Febiofestu je jeho zakladatel Fero Fenič, ve funkci programových ředitelů působí Anna Kopecká a Michal Hogenauer.

Dodala: Martina Chvojka Reková
Missquire
(Michaela Chovancová)
čtvrtek 27. 4. 2017 08:00
Chovancová, Michaela. 2017. Febiofest končí i v regionech, příští rok oslaví 25. jubilejní ročník. Vychytané.cz. [Online] 27. 4. 2017. [Citace: 28. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=11273. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Febiofest-konci-i-v regionech,-pristi-rok-oslavi-25.-jubilejni-rocnik
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.079s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.239.75.52
Serverový čas: pondělí 28. listopadu 2022 12:23