Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

ROXY Visuals promění tvář ROXY tentokrát s Pastou Onerem

Legendární pražský klub ROXY uvede v pořadí osmou edici výstavy uměleckých děl ROXY Visuals Vol.8 přímo v rozsáhlých prostorách hudebního klubu
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
ROXY Visuals vol.8 x PASTA ONER
pondělí 24. dubna 2017 19:30
(konec +- úterý 25. dubna 2017 02:30)
Roxy
Praha (CZ)
Přední postavu českého pop artu Pastu Onera, který připravuje zcela novou sérii nástěnných plastik, doplní početná skupina českých vizuálních umělců. Vernisáž výstavy proběhne v pondělí 24. 4. 2017 v ROXY a bude doprovázena živým vystoupením americké kapely Zeal and Ardor v rámci tradičních Free Mondays.

Aktuální edice ROXY Visuals Vol.8 připravuje přímo pro prostředí balkonu klubu obsáhlou sérii nástěnných plastik hvězda současného pop artu Pasta Oner. Jak pro Pastu Onera, tak pro vizuání dramaturgii klubu ROXY se jedná o symbolické spojení – společně stáli u formování místních uměleckých komunit „Do ROXY jsem poprvé přišel v roce 1994, na ten pocit svobody devadesátých let nikdy nezapomenu. Kromě stovek mejdanů, které jsem tam zažil, pro mě zůstane nejvíc legendární akce Kick The Shit!, kterou od začátku organizovali pražští writeři. Byla to vždy velká oslava naší subkultury,“ říká Pasta. Kolekce děl s názvem PASTA 4 ROXY je zcela novou polohou autorovy tvorby. Pasta Oner do velkých hliníkových rámů vylívá různě tónované technické materiály a zapouští do nich fragmenty a střepy symbolu pop kulturního světa – lahve Coca-Cola. „Láhev Coca-Cola je natolik ikonická, že je sama o sobě uměleckým artefaktem. Prolíná se v historii současného umění jako červená nit. Pro tuto sérii děl jsem se rozhodnul ji defragmentovat na stovky kousků, které letí plochou obrazu,“ dodává Pasta Oner. Lahve a jejich části, které barví do několika barevných tónů skládá Pasta Oner do různých vzorů a tvarů, od ryze abstraktních kompozic až po mandalové obrazce. Celá nově vznikající série bude zdobit na dalších šest měsíců prostory balkonu klubu ROXY.

Projekt ROXY Visuals se zaměřuje na oživení hudebního prostoru předního hudebního klubu ROXY prostřednictvím současného vizuálního umění. V minulosti zde vystavovala celá řada tvůrců z řad nastupující generace českého výtvarného umění jako například Matěj Al-Ali, Julius Reichel, Dan Vlček či Darina Alster.

Jednotlivé instalace vznikají vždy přesně na míru danému prostoru a umístění, tematicky sahají od čistě estetických a formálních výtvarných forem až po angažovaná témata. „Na první pohled by se mohlo zdát, že estetika klubu je svazující a omezující. Členitý prostor vytváří problematiku, které se není lehké vyrovnat. Umělci jsou postaveni před vizuálně náročné, mediálně pop-kulturní prostředí, ve kterém se snaží obstát. Výsledkem jejich snažení jsou 3D objekty, video projekce a plátna,“ uvádí dlouholetý kurátor projektu ROXY Visuals a aktivní umělec Adam Stanko.


Informace o umělci

Pasta Oner (*1979) platí za jednoho z nejsvébytnějších představitelů současné české umělecké scény. Coby tvůrčí osobnost se Pasta Oner v posledních letech – v kontinuitě se svou graffiti a street artovou zkušeností přelomu nového tisíciletí – intenzivně profiluje v mezích klasických nezávislých i veřejných galerijních provozů, ve kterých snoubí a zároveň i překračuje klasické žánrové kategorie pop artu a cartoon estetiky. Přesto, že se v jádru své práce dotýká principů „postprodukce“, vymyká se Pasta Oner svou tvorbou aktuálním dominantním proudům post-konceptuálních strategií ve výtvarném umění a prošlapává si v českém kontextu netradiční cestu mediálně zdatného a široké veřejnosti známého, lehce kontroverzního umělce. Středobodem Pastovy tvorby je akrylová malba a vytváření závěsných obrazů, stejně tak jako navrhování prostorových objektů, plastik, instalací a realizace muralů, tj. velkoformátových maleb ve veřejném prostoru.
Fred
(Fred Durst)
pátek 7. 4. 2017 12:54
Durst, Fred. 2017. ROXY Visuals promění tvář ROXY tentokrát s Pastou Onerem. Vychytané.cz. [Online] 7. 4. 2017. [Citace: 2. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=11231. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/ROXY-Visuals-promeni-tvar-ROXY-tentokrat-s-Pastou-Onerem
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.08s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.236.65.63
Serverový čas: pátek 2. prosince 2022 04:04