Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Jamiroquai vydávají nové album Automaton, představí jej na Colours

Držitelé ceny Grammy, globální elektronicko-soulovo-funkové superhvězdy Jamiroquai vydávají své osmé studiové album Automaton.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Colours of Ostrava
středa 19. července 2017 21:00
(konec +- čtvrtek 20. července 2017 04:00)
Dolní Vítkovice
Ostrava (CZ)
Desku složili a produkovali frontman Jay Kay a klávesový mistr Jamiroquai Matt Johnson. Automaton s dvanácti skladbami vychází 31. března na labelu Virgin EMI / UNIVERSAL. Kapela jej naživo představí na festivalu Colours of Ostrava, který proběhne od 19. do 22. července.

“Je to po všech stránkách dotažené album,” říká Jay Kay. “Naší zásadou bylo - all killer, no filler - tedy všechno musí být skvělé skladby, žádné vycpávky. Nezařadili jsme několik výborných písní, protože prostě nebyly dost dobré. Věděli jsme, že celou nahrávku musíme udělat tímto způsobem - dotáhnout do dokonalosti. Jaký smysl by mělo, kdyby album nedrželo pohromadě, kdyby rytmy nebo melodie nezněly dobře, kdyby šlo o desku, ze které bychom neměli dobrý pocit? Je to vlastně jednoduché.”

Automaton vychází po sedmi letech od poslední desky Rock Dust Light Star. “Hodně jsme přemýšleli - jak přenést původní zvuk Jamiroquai do současnosti - do roku 2017? Jak najdeme rovnováhu mezi naším elektronickým a koncertním já? Rovnováhu mezi tím, proč nás lidé mají rádi, a tím, co bychom chtěli udělat my? Od začátku jsem věděl, že budu spolupracovat s naším klávesákem Mattem Johnsonem. A podařilo se. Všichni, kdo již desku slyšeli, si myslí, že je velmi čerstvá. Zní jako Jamiroquai, ale zároveň, že jsme se posunuli dopředu.”

K tomu, co frontmana Jamiroquai pohání těch dvacet pět let, Jay Kay odpovídá: “Chcete udělat něco, co se dá zpívat. Chcete složit hity. Ale ne na úkor zvuku. Nemám rád umělce, kteří na svém prvním albu udělali skvělou muziku, ale na třetím jsou nerozpoznatelní, protože se snažili o aktuální zvuk. Není lehké si stát za svým. Je třeba za to bojovat. Je třeba najít rovnováhu mezi tím, co mají na vás lidé rádi a tím, aby to bylo čerstvé. O tom je album Automaton. Snažím se tím říci, že když tu desku uslyšíte, hned víte, že jsem to já.”

K titulní skladbě Automaton vznikl první videoklip, který ve stylu neo-noir sci-fi režíroval Charlie Lightening (Arcade Fire, Björk) pod tvůrčím dohledem Jay Kaye. O této písni Jay Kay říká: „Inspirací Automaton je uznání vzestupu umělé inteligence a technologie v dnešním světě a to, že my, jako lidé, začínáme zapomínat na příjemnější, jednodušší a výmluvné věci v životě a v našem životním prostředí, včetně vztahů mezi námi jako lidmi.”

Skupinu v roce 1992 založil Jay Kay. Jamiroquai se stali jedním z nejúspěšnějších seskupení na planetě již od vydání svého debutového alba Emergency on Planet Earth. Obdivují je takoví umělci jako Chance the Rapper, The Black Madonna, Anderson .Paak, Pharrell, Tyler the Creator, Jungle, Redman, Stevie Wonder & The Internet. Jamiroquai se stali jedněmi z nejvlivnějších hudebních inovátorů své doby. Se sedmi alby dosáhli UK Top 10 (tři vyšplhala na #1), získali cenu Grammy, celosvětově prodali přes 27 milionů alb a jsou držiteli rekordu v Guinness Book of World Records za nejlépe prodávané funkové album všech dob.

Jamiroquai - Automaton: https://www.youtube.com/watch?v=rmlmOk4ubcU
Jamiroquai - Cloud 9: https://www.youtube.com/watch?v=fVMtKQMAZqw

Jamiroquai jsou zpátky, a jak říkají, ‘přícházejí na planetu poblíž vás’ – Interview Magazine
Velký návrat Jamiroquai je konečně tu – MixMag
Sci-fi filmy na tohle nestačí… potěcha pro oko i zdroj nadšení - HighSnobiety
Jamiroquai jsou zpět – The Fader

Vedle Jamiroquai na Colours of Ostrava 2017 zahrají například Imagine Dragons, Norah Jones, Justice, alt-J, Birdy, Midnight Oil, Moderat, LP, Benjamin Clementine, Michael Kiwanuka, Laura Mvula, UNKLE, Afro Celt Sound System nebo Nouvelle Vague.

Čtyřdenní vstupenky na Colours of Ostrava 2017 jsou v prodeji na www.colours.cz a v síti Ticketpro. Aktuální cena 2.490 Kč platí na limitované množství 5.000 kusů. V prodeji je také ubytování ve stanovém městečku, parkování nebo místo pro karavan.

Více informací na www.colours.cz

Partneři:
Generální partneři: Česká spořitelna a ArcelorMittal Ostrava. Za podpory statutárního města Ostrava. Hlavní partneři: Agrofert, Skupina ČEZ, Radegast. Exkluzivní partner: Česká televize. Generální mediální partneři: MF Dnes, Hitrádio Orion.

Fred
(Fred Durst)
úterý 4. 4. 2017 14:35
Durst, Fred. 2017. Jamiroquai vydávají nové album Automaton, představí jej na Colours . Vychytané.cz. [Online] 4. 4. 2017. [Citace: 30. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=11228. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Jamiroquai-vydavaji-nove-album-Automaton,-predstavi-jej-na-Colours-
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.096s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.210.85.190
Serverový čas: středa 30. listopadu 2022 04:08