Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Kniha: Severská krimi v nejčistší podobě od Håkana Nessera

KARAMBOL. Zvrácená logika, nepředvídatelné situace a tragická nehoda
Přidat na Facebook
„Nesser má pronikavý smysl pro to, nahlížet lidem do hlavy.“ – The New York Times

Jméno světoznámého švédského spisovatele Håkana Nessera je vždy zárukou nejlepší kvality v krimi žánru, ale také bezesných nocí, kdy knihu prostě nedokážete odložit. Jeho rukopis je nezaměnitelný a podmanil si s ním čtenáře téměř z celého světa. Dokázal vytvořit neobyčejně živé postavy detektiva Van Veeterena a inspektora Barbarottiho, kteří se pohybují v precizně zachyceném prostředí, inspirovaném zejména švédskými, nizozemskými, německými a polskými reáliemi.

Býval učitelem na plný úvazek, první kniha mu vyšla v roce 1988, přesto ještě dalších deset let stál za katedrou, než se rozhodl stát spisovatelem na plný úvazek. Získal dlouhou řadu švédských a světových ocenění za literaturu a knihy mu vyšlu už ve více než 25 zemích.

KARAMBOL je již osmou detektivkou, která mu vychází v nakladatelství MOBA. Do češtiny ji z originálu Carambole přeložila Helena Matochová.

Probudil se a nejprve cítil nezměrnou úlevu. Ta trvala tři vteřiny, pak pochopil, že to nebyl zlý sen. Že to byla skutečnost. Ten hustý liják, náhlé trhnutí volantem, kluzká krajnice, to vše byla skutečnost. Tíha chlapcova těla v jeho náručí i krev, která mu kapala z kapuce.

Opilý řidič usmrtí šestnáctiletého chlapce. Pod rouškou tmy a deště z místa nehody uprchne. Tragédie mu však zcela převrací život: zabředá čím dál hlouběji do tíživého, ďábelského dilematu a dopouští se věcí, na které by jinak ani nepomyslel. A komisař Van Veeteren z kriminálky v Maardamu stojí před případem, který má svou vlastní zvrácenou logiku, v níž se všechno zdá být předurčené, ale nepředvídatelné…

„Nesser má pronikavý smysl pro to, nahlížet lidem do hlavy.“ – The New York Times

„Nesser ve svých knihách důkladně hledá kořeny zločinu v nemocné společnosti… Chopil se příležitosti a vytvořil svou osobitou temnou poetiku – a výsledek je perfektní.“ – The Wall Street Journal

„Temné švédské krimi novely Håkana Nessera se podobají klasickým anglickým ‚salonním detektivkám‘ – jsou to především hazardní hry s myšlenkami. Policie vyslýchá jednoho svědka po druhém a téměř všichni jsou podezřelí tak dlouho, dokud sami nezemřou.“ – Charleston Post & CourierBřeznové novinky nakladatelství MOBA:
ZTRACENÉ DĚTI, Linda Castillo, světová krimi
KARAMBOL, Håkan Nesser, severská krimi
KOBRA, Deon Meyer, světový bestseller
ZÁHADA ZLATODOLU, Zuzana Koubková, historický román
POZLACENÁ KLEC, Hana Marie Körnerová, román
TAJEMSTVÍ RÁNA, Virginia C. Andrewsová, román
BLOUDIVÉ DUŠE, Zuzana Petráčková, román
DÍVKA, KTERÁ LHALA, Pavel Jansa, edice Původní česká detektivka

Dodala: Johana Turner
Missquire
(Michaela Chovancová)
čtvrtek 30. 3. 2017 08:00
Chovancová, Michaela. 2017. Kniha: Severská krimi v nejčistší podobě od Håkana Nessera . Vychytané.cz. [Online] 30. 3. 2017. [Citace: 3. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=11220. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Kniha:-Severska-krimi-v-nejcistsi-podobe-od-Håkana-Nessera-
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.092s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.197.198.214
Serverový čas: sobota 3. prosince 2022 06:33