Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Férová snídaně míří do Zlína

V sobotu 13. května se ve Zlíně opět uskuteční piknikový happening na podporu fairtradových a lokálních pěstitelů – Férová snídaně NaZemi.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Férová snídaně ve Zlíně 2017
sobota 13. května 2017 10:00
(konec +- sobota 13. května 2017 12:00)
Park Komenského
Zlín (CZ)
Proběhne od 10:00 do 12:00 hodin v parku Komenského poblíž altánu (v případě deště přímo v altánu). Zlín se tak přidá k více než stovce míst, kde se ve stejný čas sejdou tisíce lidí, kteří tak chtějí vyjádřit svůj zájem o pěstitele a pěstitelky, jejichž plodiny se dostávají na náš stůl. Akce se koná v Česku již posedmé, a to vždy na Světový den pro fair trade, který se slaví každoročně druhou květnovou sobotu.

Ve Zlíně piknik organizuje již počtvrté Zdenka Barošová, předsedkyně Klubu podnikatelek ze Zlínska, z.s.„Vloni byla atmosféra skvělá. Spoustu lidí odradilo počasí, protože celou noc pršelo, ráno také a dopoledne pak byly slabé přeháňky. V takovém počasí se lidem moc ven nechce. Ale ti, kteří dorazili, si to náramně užili. V altánu v parku Komenského ve Zlíně vládla příjemná nálada, lidé si vzájemně nabízeli k ochutnání dobroty, které přinesli, zvali se na další související akce, vyměňovali si tipy na lokální producenty, recepty apod. Doufám, že letos to bude stejně příjemné dopoledne,“ uvedla organizátorka zlínské snídaně Zdenka Barošová.

Princip snídaně je jednoduchý. Účastníci si přinesou vlastní dobroty, ať už fairtradové nebo lokální. Může to být salát z fairtradové quinoi, fairtradový čaj či káva, bábovka s fairtradovým cukrem a kakaem či fairtradové banány. To vše mohou doplnit lokálními produkty, jako jsou vajíčka, mléko, sýry či zelenina od místního farmáře či farmářky.

Společným piknikem na veřejném místě tak vyjádří podporu nejen místním pěstitelům a pěstitelkám, ale i producentům a producentkám ze zemí Afriky, Asie a Latinské Ameriky zapojených do systému fair trade. Ti pak mohou pěstovat s ohledem na životní prostředí, jejich děti mohou chodit do školy a za svoji práci dostávají spravedlivě zaplaceno.„Férová snídaně začínala v roce 2011 se 41 zapojenými městy, loni už snídalo přes 6 500 lidí na 161 místech republiky. Máme radost, že odpovědnou spotřebou žije stále více lidí a že se chtějí do Férové snídaně zapojit,“ uvedla Gabriela Štěpánková z nevládní organizace NaZemi, která akci koordinuje.

Podrobné informace k letošní snídani jsou průběžně aktualizovány na webových stránkách www.ferovasnidane.cz či na facebooku zde: http://www.facebook.com/events/382328802149068/

Dodala: Zdenka Barošová
Missquire
(Michaela Chovancová)
středa 29. 3. 2017 08:00
Chovancová, Michaela. 2017. Férová snídaně míří do Zlína. Vychytané.cz. [Online] 29. 3. 2017. [Citace: 5. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=11215. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Ferova-snidane-miri-do-Zlina
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.105s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.210.77.106
Serverový čas: pondělí 5. prosince 2022 02:06