Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Niki and the Dove vezmou Prahu na skok do osmdesátek

17. března uvítá Palác Akropolis poprvé švédský spolek Niki and the Dove. Na Žižkov dorazí jedni z nejvýraznějších představitelů současné severské electropopové vlny, které v roce 2011 zařadila výroční anketa BBC mezi pět největších objevů roku.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
EUROCONNECTIONS: NIKI AND THE DOVE
pátek 17. března 2017 19:30
(konec +- sobota 18. března 2017 02:30)
Palác Akropolis
Praha (CZ)
V rámci pražské koncertní premiéry představí své nové album Everybody's Heart Is Broken Now. Sekundovat jim bude ještě italský synth-wave kvartet Aftersalsa.

Švédské duo se vyžívá ve zvuku laciných syntezátorů, plasticky znějících perkusí či rozechvěných romantických nálad, jejich písničky jsou ale mnohem víc než jen pouhé retro 80. let. V záplavě podobných kapel ze severu vynikají Niki and the Dove citem pro silné popové melodie i uvěřitelné emoce a navíc mají v čele úžasnou zpěvačku Malin Dahlström, která je slyšet v písních Skrillexe, Mos Defa, Kleerupa nebo Jacquese Lu Conta.

Niki and the Dove vznikli v roce 2010 a mezi členy není žádná Niki ani holubice. Projekt založili Malin Dahlström a Gustaf Karlöf, jež se v polovině nulté dekády potkali v triu Stalker Studio. Malin měla předtím zkušenosti z experimentální kapely Midaircondo a vydávala elektronickou hudbu pod jménem Disdishdance, zatímco její parťák má za sebou několik tracků jako Karlof. Hned jejich první společný singl DJ, Ease My Mind výrazně zabodoval a epický synthpopový hit převzal a zremixoval pro své album Recess hvězdný producent Skrillex. V roce 2011 zařadila výroční anketa BBC duo Niki and the Dove mezi pět největších objevů roku.

Retrofuturistický synthpop debutové desky Instinct si vysloužil srovnání třeba s The Knife, Robyn či Florence & The Machine, zatímco hlas Malin Dahlströmové evokoval novinářům zpěvačky jako Kate Bush nebo Siouxsie Sioux. S novým albem Niki and the Dove nikam nepospíchali a čtyři roky pečlivě pilovali svůj sound. Novinka Everybody's Heart Is Broken Now je sebevědomější a rozkročená mezi více žánrů. V textech prosvítá téma apatie a rozpadu společnosti, které podle Malin může vrhnout náš svět do nevídané katastrofy. „Chtěli jsme napsat o obecnějším pocitu ztráty zájmu o všechno.“ vysvětluje. Na desku se ale vešly i písně o lásce jako So Much it Hurts nebo You Stole My Heart Away. „Většina dnešního popu vracejícího se do osmdesátek se vyžívá v laciných efektech, Niki and the Dove ale v oparu nostalgie nachází vřelé pocity vzájemnosti, které dnešní době tak žalostně chybí.“ napsal o albu portál Pitchfork.

Role předkapely se na večírku EuroConnections 17. března zhostí italské kvarteto Aftersalsa, která také navazuje na osmou dekádu. V jejich hudbě se odráží tehdejší synthpopová vlna, ale nebojí se ani temnějších odstínů elektroniky. Vznikli před dvěma lety a vloni vydali svoje debutové EPčko Chances, které sklidilo na italské scéně pozitivní ohlasy. Čtveřice z Milána teď míří do Evropy a Palác Akropolis se může těšit na jejich první zastávku v České republice.

Více informací:
www.palacakropolis.cz
http://www.nikiandthedove.com
http://soundcloud.com/after-salsa

Předprodej lístků www.palacakropolis, v kavárně Paláce Akropolis, GoOut

Dodala: Eva Kociánová
Missquire
(Michaela Chovancová)
pondělí 27. 2. 2017 20:00
Chovancová, Michaela. 2017. Niki and the Dove vezmou Prahu na skok do osmdesátek. Vychytané.cz. [Online] 27. 2. 2017. [Citace: 8. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=11142. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Niki-and-the-Dove-vezmou-Prahu-na-skok-do-osmdesatek
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.141s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.238.72.180
Serverový čas: čtvrtek 8. prosince 2022 03:23