Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Zlínský pes – den pátý

Páteční den festivalu ZLÍNSKÝ PES již sice nepřinese žádnou soutěžní projekci studentských filmů, ale i tak nebude nouze o napětí, projekce či zajímavá setkání. Všech 63 tvůrců, kteří se v průběhu předchozích dnů představili v soutěžních kategoriích klasické animace, počítačové animace a kombinované animace bude s napětím očekávat verdikt porot. Ten se dozví společně se všemi festivalovými hosty v průběhu slavnostního galavečera, který začne v 19 hodin v sále č.3 centra Golden Apple.
Přidat na Facebook
Ani v pátek nebudou chybět tradiční dopolední workshopy a besedy s tvůrci. Zlínský pes nabídne od 10 hodin v Golden Apple 3 setkání s animátorem a členem poroty pro počítačovou animaci Jakubem Dvorským, který představí v rámci pořadu Samorost aneb Proč se nebát počítačových her svou dosavadní tvorbu. Od 12 hodin se mohou fanoušci krysího kuchaříčka Remyho těšit na besedu s animátorem studia Pixar, porotcem Andrewem Schmidtem, o tom jak vznikal proslulý animovaný film Ratatouille (Masters of Rock Café).

Spoustu opravdu kvalitních filmových zážitků si odnesou diváci, kteří navštíví v 17:15 kinosál č.3 v Golden Apple. Bude zde probíhat projekce filmů sekce Best of Animace – Soutěž porotců. Snímky do této kategorie nominovali profesionálové z řad porotců. Jejich úkol přitom nebyl jednoduchý – každý mohl nominovat pouze jeden snímek, který dle vlastního názoru považuje za nejvýznamnější AVD. Projekce budou pokračovat ještě v sobotu na tomtéž místě ve stejný čas. Uvedeny budou snímky Ježek v mlze (Jurij Norštejn, 1972), Křup (Frédéric Back, 1982), Možnosti dialogu (Jan Švankmajer, 1982), Muž, který sázel stromy (Frédérick Back, 1987), Syn (Ryszard Cekala, 1970) a Tvář (Jiří Brdečka, 1973).

Na slavnostní zakončení Zlínského psa v Golden Apple naváže večerní program ve Stanterrieru. Od 21:30 tam bude probíhat Good Bay Party, kterou zakončí ve 23:59 projekce distribučního nízkorozpočtového studentského filmu Brak.

Představujeme…
JAKUB DVORSKÝ - Zakladatel studia AMANITA DESIGN (počítačové hry, animace, weby, …) a spolutvůrce hry SAMOROST, která v roce 2004 byla vyhlášena za nejlepší flashovou hru na světě. Na vývoji hry se výrazně podílel animátor a grafik Václav Blín a hudebník Tomáš Dvořák (Floex). Na festivalu ZP2008 bude v porotě soutěže počítačové animace a uvede tvorbu studia Amanita design .
Narozen v Brně 1978. V roce 1997 dokončil studium na Gymnáziu na třídě Kapitána Jaroše v Brně. V roce 2003 dokončil studium na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze obor filmové a televizní grafiky pod vedením prof. Jiřího Barty. Od roku 2003 pracuje na volné noze jako grafický designer a animátor a zároveň zakládá animační a designerské studio Amanita Design. Od roku 2005 spolupracuje s animátorem Václavem Blínem na tvorbě počítačových her, interaktivních projektů a výtvarných návrhů k filmům.

ANDREW SCHMIDT - Animátor PIXAR ANIMATION STUDIO ve kterém v současnosti připravuje 9 celovečerních filmů. Od roku 2000 pracoval na filmech : Příšerky s.r.o., Hledá se Nemo, Neuvěřitelní a Ratatouille. Přestože především pracuje pro PIXAR, podílí se na filmech jiných studií - Amblimation Studios (Anglie), Munich Animation (Německo), Warner Bros Feature Animation (USA) and Dreamworks (USA). Na festivalu ZP2008 uvede workshop – Ratatouille.

Program PÁTEK 6. 6. 2008
majkl
(Michal Gaja)
pátek 6. 6. 2008 08:00
Gaja, Michal. 2008. Zlínský pes – den pátý. Vychytané.cz. [Online] 6. 6. 2008. [Citace: 3. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=1114. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Zlinsky-pes-–-den-paty
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.136s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.197.198.214
Serverový čas: sobota 3. prosince 2022 05:43