Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Nejlepší samba na světě? Jedině v Riu!

Kostýmy pestrých barev, z nichž oči přechází. Živočišná hudba, která vás pohltí a nenechá vydechnout.
Přidat na Facebook
Stovky tanečnic a tanečníků vlnících se v rytmu samby. To je magický a ničím nepřekonatelný Karneval v Rio de Janeiru. Buďte při tom a přitom buďte doma! Žádnou letenku nepotřebujete. Red Bull TV vás do Ria přenese.

Pokud se rádi bavíte a na žádné party nemůžete chybět, neměli byste si nechat ujít ani tuhle. Sice se koná v trochu vzdálenější destinaci, než je váš oblíbený bar nebo klub, ale zato slibuje zážitek, na který jen tak nezapomenete. Slavný Karneval v Rio de Janeiru je už za rohem! Red Bull TV bude festival po dva dny přenášet online, a tak máte jedinečnou možnost se nechat vtáhnout do bujarého veselí a společně s miliony dalších stejně naložených nadšenců zažít nenapodobitelnou atmosféru, díky níž zapomenete na vše, co se kolem vás děje.Než se z Ria stala světová karnevalová metropole, oslavy vzniklé z dávných jarních obřadů prošly bouřlivým vývojem. Současnou podobu má na svědomí původní chudé africko-brazilské obyvatelstvo, které jí vetklo svébytný ráz a originální rytmus v podobě domácí samby – hudby i tance. Po tři dny všichni obyvatelé Brazílie včetně otroků, kteří se intenzivně zapojovali i do samotných příprav, byli svobodní a společenské postavení nehrálo žádnou roli. Tato tradice žije i v dnešní podobě, kdy lidé žijící v chudinských čtvrtích Ria z nich vycházejí a hrají na karnevalu důležitou úlohu.

Hlavní atrakcí je bezesporu monumentální a impozantní průvod na Sambadromu, záměrně kvůli karnevalu postavenému podélnému stadionu, na němž vystupují a zároveň soutěží tanečníci v pestrobarevných kostýmech z nejlepších škol samby v Riu. Kromě Sambadromu karneval žije po celém městě, na ulicích i v barech, ale především v lidech.Pokud chcete vidět, jak se tančí nejlepší samba na světě, pusťte si online přenos na redbull.tv 27. února od 7.00 SEČ a pokračovat můžete i druhý den 28. února ve stejný čas. Tahle party bude stát zaručeně za to.

Dodala: Jana Kalinová
Missquire
(Michaela Chovancová)
sobota 25. 2. 2017 08:00
Chovancová, Michaela. 2017. Nejlepší samba na světě? Jedině v Riu!. Vychytané.cz. [Online] 25. 2. 2017. [Citace: 7. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=11119. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Nejlepsi-samba-na-svete?-Jedine-v-Riu!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.118s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.236.65.63
Serverový čas: středa 7. prosince 2022 17:22