Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Kniha: Frank Derrick je zpět a jede do Ameriky!

JEDINEČNÁ DOVOLENÁ FRANKA DERRICKA, 82 LET od jedinečného autora britského rockera a spisovatele J. B. Morrisona.
Přidat na Facebook
… nebo chcete-li (jemný?) anglický humor v hollywoodských kulisách…

J. B. MORRISON „otec“ 82 letého trochu praštěného Franka Derricka, britského skoro gentlemana na penzi, se proslavil v osmdesátých letech jako zpěvák punk-popové kapely Carter the Unstoppable Sex Machine (Carter USM). A bylo to velmi úspěšné období. Mnohé skladby se umístily v legendárním žebříčku Top 40 a jejich album obsadilo 1. místo. Koncertoval po celém světě, byl hlavní hvězdou hudebního festivalu v Glastonbury a koncertních pódií po celém světě (zahráli si i v Praze 29. 7. 1995). Nyní se opět umísťuje na špičkách žebříčků, ale se svými knihami.

Je jasné, že romantiku od rockera čekat nemůžete, nečekejte ani tolik oblíbený krimi žánr. Již druhá kniha J. B. Morrisona v češtině JEDINEČNÁ DOVOLENÁ FRANKA DERRICKA, 82 LET nezapadá do žádných předem daných škatulek. Na co se však můžete spolehnout, je notná dávka vytříbeného anglického humoru, tentokrát však v hollywoodských kulisách.

Nakladatelství MOBA ji vydává v překladu Alexandra Neumana (Frank Derrick's Holiday of A Lifetime)

JEDINEČNÁ DOVOLENÁ FRANKA DERRICKA, 82 LET
Svérázný stařík Frank Derrick je zpět. Přestože oslavil už 82. narozeniny, je stále plný elánu. Má potíže se zády, s neplacením účtů a s otravnými sousedy, kterým vymýšlí indiánská jména. Společnost mu dělá flegmatický kocour Bill a sbírka zvířecích figurek na krbové římse. A nic by se na tom nezměnilo, nebýt toho telefonátu… Frankova dcera Beth se v Americe trápí. A Frank to tak v žádném případě nemůže nechat – za každou cenu se musí dostat do L.A. Co na tom, že už roky neseděl v letadle. Co na tom, že má hrůzu z létání. Co na tom, že se z něj možná stane bezdomovec. Jeho dcera v Los Angeles prostě prožívá špatné období, a tak Frank neváhá a opouští rodnou Anglii.

Autor je mistrným pozorovatelem a skvělým vypravěčem lidských příběhů, do nichž tak akorát dávkuje moudrost míšenou s břitkým anglickým humorem. Lehce úsměvné, optimistické i sladkobolné… takové je stáří v podání J. B. Morrisona.

O AUTOROVI J. B. MORRISONOVI
J. B. Morrison se narodil před mnoha lety v Londýně Frankovi a Jenny. Je hudebníkem a autorem dvou románů – Storage Stories a Driving Jarvis Ham. V autobiografické zpovědi Goodnight Jim Bob popisuje své desetileté působení coby zpěvák punk-popové kapely Carter the Unstoppable Sex Machine (Carter USM). V té době byl známý pod jménem Jim Bob (inspirováno americkým rodinným seriálem The Waltons). Je autorem bezpočtu sólových alb a napsal i scénář k filmu. V roce 2010 účinkoval v muzikálu na festivalu Fringe v Edinburghu.

Copak je jeho nadání nekonečné?
Ano. Ještě něco jsme nezmínili. Nechtějte po něm, aby vám připevnil poličku nebo uvařil oběd. Polička spadne ze zdi a na jídle si nepochutnáte.

Pokud se budete chtít o J. B. Morrisonovi dozvědět více, navštivte http://www.jim-bob.co.uk/ nebo mu napište na Twitter @mrjimBob.Únorové novinky z nakladatelství MOBA:
POHŘEB, Neil Cross, světová krimi
BLÁTO A MRŠINY, Ann Granger, historická britská krimi
JEDINEČNÁ DOVOLENÁ FRANKA DERRICKA, 82 LET, J. B. Morrison, Světový bestseller
ŠATY PRO POUTNÍKY, Irena Závacká, historický román
EVANGELIUM MÁŘÍ MAGDALENY, Jan Bauer, historický román
KOČÁROVÁ CESTA, Jana Klimečková, historický román
PŘÍBĚH STARÉ ŠPERKOVNICE, Marie Macková, historická krimi
ČISTÁ LÁSKA, Jana Benková, román
MANŽEL, KTERÝ ŠTĚKÁ, TAKY KOUŠE, Alena Jakoubková, román
BIČOVÁNÍ MRTVÉHO KONĚ, Roman Cílek, edice Původní česká detektivka
HŘÍŠNÍ LIDÉ MĚSTA PÍSKU, Ladislav Beran, edice Původní česká detektivka

Dodala: Johana Turner
Missquire
(Michaela Chovancová)
středa 22. 2. 2017 08:00
Chovancová, Michaela. 2017. Kniha: Frank Derrick je zpět a jede do Ameriky!. Vychytané.cz. [Online] 22. 2. 2017. [Citace: 8. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=11113. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Kniha:-Frank-Derrick-je-zpet-a-jede-do-Ameriky!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.067s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.238.72.180
Serverový čas: čtvrtek 8. prosince 2022 03:21