Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Zlínský pes – den třetí

Středečním dnem se mezinárodní festival studentských filmů ZLÍNSKÝ PES přehoupne do své druhé poloviny. V soutěži kombinovaných filmů, tedy filmů s výraznou animovanou složkou, se bude o přízeň poroty ucházet celkem 13 snímků studentů z České republiky, Dánska, Francie, Španělska a Turecka.
Přidat na Facebook
Jejich práci posoudí na dvou veřejných projekcích umístěných do sálu O. Wichterleho na Academia Centru UTB smíšená porota profesionálů a jednoho studenta filmové školy, tentokrát ve složení Marta Šímová (ČR), Stanislav Ulver (ČR) a Denizcan Yüzgül (Turecko, Filmová škola Zlín).

V průběhu celého festivalového týdne si připomínáme významné jubileum - 100 výročí vzniku prvního plně animovaného filmu Fantasmagoria. Film natočil v roce 1908 francouzský karikaturista a animátor Émile Cohl. Hosté festivalu jej mohou shlédnou společně s dalšími devíti snímky tohoto tvůrce od 12 hodin v Masters of Rock Café.

Pásmo besed Filmová škola dětem nabídne tentokrát setkání s legendou zlínské animace Ivem Hejtmanem. Ten osobně představí svoji tvorbu, která je reprezentována především 52dílným seriálem Bob a Bobek a opět s pomocí studentů Filmové školy Zlín vyzkouší s dětmi některé jednodušší animační techniky. Starším zájemcům o animaci se budou opět věnovat filmoví profesionálové i studenti a pedagogové Filmové školy Zlín od 14 hodin v Masters of Rock Café v rámci tradiční Animační dílny.

Večerní program nabídne ve středu v prostorách Masters of Rock Café rockotéku rádia Rock Max. Návštěvníci tradičního Stanterrieru se mohou těšit na divadelní představení Horká linka zlínské Malé scény.

Představujeme…
ÉMILE CÓHL - Nejvýznamnější osobou trikového, animovaného i loutkového filmu ve Francii se stal Émile Cohl (1857-1938). Bývalý karikaturista, vlastním jménem Émile Courtet, později scénárista a režisér společností Gaumont, Pathé i Eclair oživuje své kresby od roku 1908.Cohl později oživuje i další předměty, jako dětské hračky, zápalky a podobně. Vytváří slavnou animovanou postavičku,prostého človíčka Fantoše, který se stává hrdinou několika jeho filmů. Po roce 1912 Cohl odjíždí do Ameriky, po válce točí jen sporadicky, žije v bíděa tragicky umírá na popáleniny, když se jeho mohutný vous vzňal od hořící svíčky. Mezi Cohlovy nejznámější snímky patří Závody dýní (La course aux potirons,1908), Fantasmagorie (Fantasmagorie,1908), Fantošovy zlé sny (Le cauchemar du Fantoche, 1908), Drama u panáčků (Drame chez les Fantoche, 1909) či Veselí mikrobi (Les joyeux microbes, 1909).

Pozvánka…
HORKÁ LINKA to je zábavná revue o slastech, ale i starostech s láskou a sexem. Vtipné scénky, příjemné písničky, pohodový večer aneb cokoliv jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat…
Hrají: Bára Kocmánková, Tomáš Čermák, Renata Švrčková, Richard Velísek.
Režie: Petr Nýdrle.

Program STŘEDA 4. 6. 2008


TZ Zlínský pes
www.zlinskypes.cz

majkl
(Michal Gaja)
středa 4. 6. 2008 08:00
Gaja, Michal. 2008. Zlínský pes – den třetí. Vychytané.cz. [Online] 4. 6. 2008. [Citace: 7. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=1108. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Zlinsky-pes-–-den-treti
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.098s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.236.65.63
Serverový čas: středa 7. prosince 2022 18:34