Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Úterní program Zlínského psa

Druhý festivalový den nabídne především atraktivní retrospektivy a první setkání s hosty festivalu. Menší diváky potěší dopolední setkání s Vlastou Pospíšilovou a odpolední pak se studenty a pedagogy Filmové školy Zlín na animovaných dílničkách.
Přidat na Facebook
Úterní dopoledne přinese krom zábavy a filmových zážitků také první velké setkání. Porotce a host festivalu Paul Wells uvede retrospektivu Halas & Batchelor – Průkopníci britské animace. V průběhu festivalového týdne povede ještě další 2 workshopy. Profesor Paul Wells je ředitelem animace na Akademii Animace University v Loughborough. Velmi často publikuje a vydal několik knih - Understanding Animation (Routledge 1998), Animation and America (Rutgers University Press, 2002), Animation : Genre and Authorship (Wallflower Press, 2002). Je tvůrcem televizního dokumentu pro Channel Four, třech programů o britské animaci na BBC a výukového videa o speciálních efektech. Spolupracuje i s několika významnými festivaly animované tvorby. Je rovněž spisovatel a divadelní režisér. Často publikuje v časopisech a nejvíce se zajímá o britský film a horor.

Na co se můžeme ještě těšit…
Kromě Paula Wellse se poprvé ve svých programech představí i další významní hosté našeho festivalu – legenda české animace Vlasta Pospíšilová a dlouholetý šéfredaktor časopisu Film a doba Stanislav Ulver. Ten uvede retrospektivu průkopnice abstraktní animace, režisérky Bärbel Neubauerové.

Kromě nejkvalitnější a nejpočetnější soutěžní sekce filmů klasické animace pak nabídneme přehlídku současných nejlepších animovaných filmů (v sekci BEST OF BRADFORD) a dva celovečerní filmy dle výběru studentů FŠ Zlín. Večer pak patří hudbě - intimnější koncertu Honzi Budaře, pestřejší pak projektu MIKRODUKTOR MIKROFONIS. Pro nespavce je pak ve stanteriérru připraven již druhý festivalový PEL MEL.TZ Zlínský pes
www.zlinskypes.cz

majkl
(Michal Gaja)
úterý 3. 6. 2008 08:00
Gaja, Michal. 2008. Úterní program Zlínského psa. Vychytané.cz. [Online] 3. 6. 2008. [Citace: 1. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=1107. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Uterni-program-Zlinskeho-psa
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.079s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 35.172.224.102
Serverový čas: čtvrtek 1. prosince 2022 09:56