Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Do Paláce Akropolis dorazí šansonová hvězda Françoiz Breut

Po dlouhých devíti letech se 23. února vrátí do Paláce Akropolis stálice francouzského šansonu - zpěvačka Françoiz Breut.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
EUROCONNECTIONS: FRANCOIZ BREUT
čtvrtek 23. února 2017 19:30
(konec +- pátek 24. února 2017 02:30)
Palác Akropolis
Praha (CZ)
Svým smyslným hlasem propůjčuje nenapodobitelnou atmosféru příběhům o zlomených srdcích, rozchodech a smutku a na koncertě konaném v rámci EuroConnections představí své nové album Zoo. To s ní nahrál producent Adrian Utley z Portishead. V úvodu večera se představí česká písničkářka Ira Mimosa.

Zpěváci šansonu bývají přirovnáváni k básníkům, kteří dokážou proměnit své nejintimnější prožitky v umělecké dílo. Jedna z nejznámějších současných zpěvaček tohoto žánru Françoiz Breut se ale stejně tak dobře mohla stát profesionální malířkou. „Někdy přemýšlím, jestli z nějakého nápadu udělat píseň nebo raději kresbu,“ říká v rozhovoru a ilustrování dětských knih se věnuje ve volném čase. 23. února nás v Paláci Akropolis přesvědčí, že se nakonec rozhodla dobře - v jejích písních rezonuje smutek, bolest ze zlomeného srdce i pocit osamění, přesto její nádherný, smyslný hlas umí ukázat cestu ven z temnot. Françoiz Breut žije už několik let v Bruselu, ale neztratila nic ze svého typicky francouzského šarmu a elegance a samozřejmě ani citu navázat úspěšně na šansonové tradice.

Françoiz Breut se narodila na severu Francie a první hudební krůčky si odbyla ještě jako náctiletá v rockové kapele. Vystudovala výtvarné umění a seznámila se s Dominiquem Ané (známějším jako Dominique A), kterému nakreslila obal jedné desky. Nějaký čas zpívala v jeho doprovodném sboru, než dostala nabídku udělat vlastní album. Bezjemenná kolekce z roku 1997 sklidila velký úspěch ve Francii i zbytku Evropy, zatímco o tři roky mladší album Vingt a Trente Mille Jours se může pochlubit pestřejším autorským i hudebním týmem, v němž nechybí ani Yann Tiersen, tvůrce hudby k filmu Amélie z Montmartru. Nad třetím albem Une Saison Volée se snáší stín zmařeného vztahu s Dominique A, který znovu figuruje mezi autory společně například s Joeym Burnsem z amerických Calexico. Následná alba À L'Aveuglette a La Chirurgie Des Sentiments výrazně bodovala v kontinentální Evropě.

Aktuální album Zoo připravila Françoiz Breut ve spolupráci s Adrianem Utleyem, členem triphopových legend Portishead a vyhledávaným producentem, který se podílel se například na deskách Marianne Faithfull nebo Perfume Genius. Utley upletl pro Breut unikátní zvukový kabátek míchající stařičké syntezátory z jeho sbírky, svůdné šansonové melodie a živou rytmiku. Albu ale samozřejmě vládne nenapodobitelný hlas Françoiz Breut, jež si k novince znovu namalovala působivý obal.

23. února dorazí do Paláce Akropolis zpěvačka, která dokázala propojit šanson a pop.

Další hudebnicí, která se představí 23. února v Akropoli, bude Irena Vlachová aka Ira Mimosa. Pražská zpěvačka, kytaristka, autorka hudby a textů a především víla s francouzským srdcem, připravuje momentálně své nové album. Její spolupráce s Filipem Míškem, Romanem Zabelovem nebo Tomášem Neuwirtem dává tušit, že druhá deska bude plna opojné tesknoty.

Více informací:
www.palacakropolis.cz
www.francoizbreut.be
http://www.facebook.com/Ira.Mimosa/?fref=ts

Předprodej lístků www.palacakropolis, v kavárně Paláce Akropolis, GoOut, Ticketpro

Dodala: Eva Kociánová
Missquire
(Michaela Chovancová)
čtvrtek 26. 1. 2017 08:00
Chovancová, Michaela. 2017. Do Paláce Akropolis dorazí šansonová hvězda Françoiz Breut. Vychytané.cz. [Online] 26. 1. 2017. [Citace: 3. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=11020. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Do-Palace-Akropolis-dorazi-sansonova-hvezda-Françoiz-Breut
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.047s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.192.52.167
Serverový čas: sobota 3. prosince 2022 20:32