Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

SKUTR jede do Prahy i Německa.

Prodaná nevěsta bude v Essenu, Krvavá svatba a Racek v Praze.
Přidat na Facebook
Známá režisérská dvojice SKUTR - Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský – má pro letošní rok už zaplněný pracovní diář. Těšit se tak mohou nejen diváci pražských scén, ale na i příznivci opery v Theater Essen.

První jejich letošní realizací bude Lorcova Krvavá svatba činohry Národního divadla. Premiéru bude mít skvěle obsazené představení (Soňa Červená, David Prachař, Saša Rašilov, Taťjana Medvecká a další) ve Stavovském divadle 16. a 17. března.

O dva měsíce později – 25. května – přiletí do Divadla v Dlouhé Racek Antona Pavloviče Čechova. SKUTR si na jeho ztvárnění přizval osvědčené spolupracovníky: Simonu Rybákovou (kostýmy), Petra Kalába (hudba) a Jakuba Kopeckého (scéna). Do hlavních rolí jsou obsazeni: Marie Poulová, Pavel Neškudla, Jan Vondráček, Petr Vančura, Jan Meduna a další.

Na konci léta začnou zkoušet v německém Essenu operu Prodaná nevěsta. Větší českou klasiku už si snad ani nelze představit. Premiéra je naplánovaná na 14. října. Lukáš Trpišovský za SKUTR dodává: „ Operu uvede divadlo v německém překladu a hudebního nastudování se ujme Tomáš Netopil, se kterým jsme již spolupracovali na Mozartově opeře Don Giovanni ve Stavovském divadle v Praze. Scénografie se tentokrát ujal Martin Chocholoušek a kostýmů pak Simona Rybáková. Bude to náš první velký projekt v Německu a moc se na to těšíme.“

A plány pro rok 2018? Nechte se překvapit, ale ani tentokrát se nespokojí jenom se scénami v naší republice…

Představení, které vznikají v režii SKUTRů, jsou nejen diváky, ale i kritiky velmi ceněná a doporučovaná. Bravurně kombinují tanec, pohyb, akrobacii, loutky, projekce, lightdesign, text a zvuk. Režírují pro přední české scény. Z nejnovějších lze jmenovat: Malá mořská víla/Národní divadlo Praha, La Clemenza di Tito/Národní divadlo Moravskoslezské, Pěna dní/ Klicperovo divadlo, Romeo a Julie/Letní shakespearovské slavnosti, Dítě a kouzla/Jihočeské divadlo, Příhody lišky Bystroušky/ Otáčivé hlediště v České Krumlově atd. Více informací naleznete na www.skutr.org.

Dodala: Johana Turner
Missquire
(Michaela Chovancová)
čtvrtek 19. 1. 2017 08:00
Chovancová, Michaela. 2017. SKUTR jede do Prahy i Německa.. Vychytané.cz. [Online] 19. 1. 2017. [Citace: 2. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=11006. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/SKUTR-jede-do-Prahy-i-Nemecka.
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.109s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.210.77.106
Serverový čas: pátek 2. prosince 2022 16:29