Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Kniha: Zločin nezná hranic

Ví o tom své agentka FBI, švédské komisařky i brněnští kriminalisté v napínavých příbězích z nakladatelství MOBA.
Přidat na Facebook
Je těžké poznat ďábla, když vás drží kolem ramen.

Americké spisovatelce Becky Masterman, která přes den pracuje v nakladatelství zaměřeném na forenzní vědy a po nocích píše stylové thrillery, vychází v nakladatelství MOBA již druhá kniha pod názvem BOJ SE TMY; přeložil Roman Tilzer. Prvním byl thriller BĚSNI A ZUŘ, který ji celosvětově proslavil a katapultoval do popředí zájmu čtenářů i literárních kritiků. Dostal se do finále na ocenění Edgar Awards, CWA Gold Dagger, Macavity, Barry, ITW a Anthony awards.

Aktuální novinku BOJ SE TMY výstižně charakterizovala Janet Maslin (literární kritička The New York Times) slovy: „Vzrušující, další silná ukázka autorčiny důmyslnosti. Becky Masterman opět ukázala, že je expert v manipulaci se čtenářovým očekáváním.“

O čem tedy je BOJ SE TMY? Bývalá agentka FBI Brigid Quinnová zažila psychopatů víc než dost. Chce nechat vše za sebou a vybudovat si v Tucsonu nový život s manželem, kamarádkou a klidnou prací soukromého očka. Po smrti švagrové se ujme sedmnáctileté neteře, která však začne projevovat nezdravý zájem o pitvání různorodé zvířeny. Brigid mezitím slíbí místní ženě pomoc s vyšetřováním smrti jejího syna – ani to nakonec není tak snadné. Její dům přestává být útočištěm a všude jako by číhaly nové hrozby. Brigid neví, jestli může vůbec někomu věřit. Nebo je to jen tím, že se ďábel nastěhoval blíž?V BOUŘLIVÉ NOCI autorské dvojice Kerstin Signe Danielsson a Roman Voosen se budou muset dopátrat pravdy dvě švédské komisařky. Z originálu In stürmischer Nacht přeložila Eva Osinová stejně jako tři předchozí úspěšné tituly (Jako zvěř, Ledové hlubiny, Motýlí dům). V BOUŘLIVÉ NOCI rozhodně neusnete….

Rok 2005. Zemědělské usedlosti a celé vesnice jsou odříznuté od světa. Ničivý orkán pustoší zmrzlou krajinu a sedmnáct lidí připraví o život. Jednou z obětí je také statkář Johansson.

Rok 2015. Bývalý statek shoří na popel a v doutnajících sutinách leží zuhelnatělé tělo s vidlemi v břiše. Případu se ujímají osobité komisařky Ingrid Nyströmová a Stina Forssová, na které čeká několik otázek. Co když ani před deseti lety nešlo o neštěstí? Co když byl Johansson zavražděn?

Švédsko - německý pár Kerstin Signe Danielsson a Romana Voosen si vydobyli skvělé renomé zejména v Německu, kde také žijí. Roman Voosen (1973) se narodil v Německu, v Brémách studoval dějiny umění a německou literaturu. Než se dostal k autorskému psaní a povolání učitele, vystřídal mnoho různých zaměstnání (zdravotník, barman, hudební publicista). Kerstin Signe Danielsson (1983) se narodila ve švédském Växjö, v devatenácti odešla do Hamburku, aby zde studovala historii a přivydělávala si výukou švédštiny. Pracuje jako spisovatelka a učitelka.Hrůzné a složité příběhy se odehrávají ale také u nás. Nový příběh ze série románů inspirovaných skutečnými případy brněnských kriminalistů v úspěšné edici Původní česká detektivka vychází Stanislavu Češkovi pod názvem VRAŽDA NEVIŇÁTEK.

Za plukovníkem Motlem přichází spolužák jeho manželky, gynekolog z brněnského předměstí. U jedné ze svých pacientek totiž postrádá dítě, které se jí mělo narodit. Pacientka tvrdí, že v nemocnici potratila. Doktor však zjistí, že tam žena byla naposledy před lety. Kriminalisté si ji pozvou k podání vysvětlení. To,co se od ní dozvědí a co sami posléze vypátrají, ovšem překoná jejich nejčernější představy…Lednové novinky z nakladatelství MOBA:
DOBRONÍNSKÉ MORYTÁTY, Vlastimil Vondruška, historická detektivka
AŽ SMRT BUDE MOU PANÍ, Jan Bauer, historická detektivka
VYSOKÉ HRY INSPEKTORA RÁDLA, Marek Skřipský, retro krimi
BOJ SE TMY, Becky Masterman, světová krimi
V BOUŘLIVÉ NOCI, Kerstin Signe Danielsson & Roman Voosen, severská krimi
SVÍTÁNÍ, Virginia C. Andrewsová, román pro ženy
SKOŘÁPKY NA VODĚ, Jarmila Pospíšilová, román
VRAŽDA NEVIŇÁTEK, Stanislav Češka, edice Původní česká detektivka
ŠESTÝ SMYSL DÁŠI KOULOVÉ, Petr Jirounek, edice Původní česká detektivka

Dodala: Johana Turner
Missquire
(Michaela Chovancová)
čtvrtek 19. 1. 2017 08:00
Chovancová, Michaela. 2017. Kniha: Zločin nezná hranic. Vychytané.cz. [Online] 19. 1. 2017. [Citace: 26. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=11003. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Kniha:-Zlocin-nezna-hranic
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.101s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 18.232.56.9
Serverový čas: sobota 26. listopadu 2022 15:58