Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Trilobit 2017

30. audiovizuální ceny TRILOBIT 2017 se zahledí "ke kořenům" i do dávné historie. Vítěze oznámí již tuto sobotu.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
TRILOBIT 2017
sobota 14. ledna 2017 20:20
(konec +- neděle 15. ledna 2017 03:20)
Kulturní dům Plzeňka
Beroun (CZ)
Dobrodružnou výpravou do 19. století, do objevitelských dob pradávných zkamenělých tvorů se stane blížící se udílení audiovizuálních cen TRILOBIT 2017. Ale setrvá rovněž v současnosti, když zevrubně nahlédne pod povrch audiovizuálních děl poprvé uvedených v českém prostředí v uplynulém roce. Možná bude také o hledání tvůrčích zkamenělin, ale především těch nejryzejších diamantů, které se v českém audiovizuálním prostředí urodily. A v neposlední řadě se stane oslavou svého jubilea. 30. ročník cen TRILOBIT 2017 poukáže na nejhodnotnější snímky loňského roku a slavnostně je vyhlásí již tuto sobotu 14. ledna v Kulturním domě Plzeňka v Berouně za přítomnosti herců-moderátorů Martina Myšičky a Hynka Čermáka a mladého hereckého talentu Matěje Převrátila. Slavnostní ceremoniál bude přenášen Českou televizí a vysílán od 20.20 hodin na programu ČT art.„Příležitost moderovat ceny TRILOBIT 2017 chápu jako poctu a zároveň výzvu. Velkou váhu pro mě má i fakt, že udělování těchto cen, mimochodem s delší tradici než třeba Český lev, bere odborná porota se vší vážností a snaží se ocenit a poukázat na kvalitní audiovizuální počiny roku bez ohledu na jejich komerční úspěch či neúspěch. Také se těším, že během slavnostního večera budu mít možnost setkat se s výjimečnými osobnostmi z filmařského prostředí,“ konstatuje jeden z moderátorů letošního udílení cen, Martin Myšička a dodává: „Ačkoliv nepůjde o mou úplně první moderátorskou zkušenost, musím řici, že moderování je pro mne vlastně nová disciplína, a proto ve mně budí velký respekt. S Hynkem jsme sice na jevišti spolu hráli různé role mnohokrát, ale naše setkání v rolích moderátorů bude skutečnou premiérou.“O ČEM BUDE DĚJ VEČERA?
Protože ceny TRILOBIT slaví své 30. výročí, také příběh slavnostního udílení cen TRILOBIT 2017 analogicky zavítá do historie, do dob objevování zkamenělin těchto dávnověkých tvorů a navíc slibuje humor, napětí a akci: „Snad mohu prozradit pouze to, že hlavní role sehrají proslulý vědec a paleontolog Joachim Barrande, jemuž bude asistovat mladý Jan Neruda při ohledávání skalnatého okolí Prahy známém jako Barrandov. Podíváme se i do přenosového vozu, zahrají výborní jazzoví muzikanti. A také, že budeme dělat všechno pro to, aby to byl večer příjemný, důstojný, avšak zároveň i takzvaně odlehčený. Víc ale zatím neprozradím, jednak proto, že stále ještě s autory a režisérem ladíme scénář a především pak chceme pracovat i s momenty překvapení,“ láká na sobotní udílení cen Martin Myšička. 

Děj ztvárněný protagonisty Barrandem (Hynek Čermák) a Nerudou (Matěj Převrátil) oděnými v historických kostýmech pro umocnění autenticity dotvoří v roli začínajícího nesmělého moderátora ze současnosti právě Martin Myšička. Herci Čermák a Myšička se v průběhu večera pak navíc objeví v rolích režiséra a střihače televizního přenosu.

Atmosféru dávných dob nalézání zkamenělých trilobitů, ale také let „zlatých šedesátých“, jež připomínají vznik pořádajícího Českého filmového a televizního svazu FITES, tehdy ještě pod názvem Svaz československých filmových a televizních umělců – FITES, dokreslí jazzové těleso Prague Super Quartet Josefa Vejvody společně s Jiřím Stivínem, Emilem Viklickým a Františkem Uhlířem.

FINALISTÉ S ŠANCÍ NA OCENĚNÍ
Audiovizuální ceny TRILOBIT, jejichž tradice sahá až do 60. let minulého století, jsou udělovány nejhodnotnějším počinům v oblasti audiovizuální tvorby za uplynulý rok bez ohledu na jejich momentální popularitu či diváckou sledovanost. Na některou z letošních deseti cen udělovaných Českým filmovým a televizním svazem FITES aspiruje celkem 25 z celkových 108 přihlášených titulů, které odborná a dětská porota zařadily do finálového kola. Mezi finalisty, kteří se o některou z cen ucházejí, nechybí například snímky Rodinný film, Eva Nová, Jak odchází prezident, Lichožrouti, Normální autistický film, Aldabra: Byl jednou jeden ostrov a další.

O kom porota definitivně rozhodne, se přijede přesvědčit a TRILOBITU k výročí pogratulovat rovněž řada významných hostů kulturního a veřejného života. Svou návštěvou sobotní udílení tak poctí třeba režisér Jiří Menzel, herečka Emília Vašáryová, ministr kultury Daniel Herman, bratr bývalého prezidenta, vědec Ivan Havel nebo generální ředitel České televize Petr Dvořák. Někteří z hostů se zároveň stanou i předávajícími letošních křišťálových trofejí.DOPROVODNÝ PROGRAM V KINĚ
Večernímu udílení cen TRILOBIT 2017 bude jako obvykle předcházet doprovodný program v Městském kině Beroun – pro děti Dopoledne s Večerníčkem s kvízem o ceny a odpolední program, a dále večerní blok filmů, o kterých mluvila odborná porota jako o nejžhavějších favoritech na ocenění. Součástí dopoledního programu pro děti bude pásmo oblíbených večerníčků Broučci, O loupežníku Rumcajsovi, Rákosníček a hvězdy, Jája a Pája, Tuláček a předpremiéra pohádky Tarbíci. Od 13 hodin se v odpoledním bloku děti mohou těšit na letošní filmové favority – na animované Lichožrouty nebo na projekci snímku Aldabra: Byl jednou jeden ostrov doprovázenou osobním setkáním s jeho režisérem Stevem Lichtagem. Ten se s přítomnými podělí o své zážitky z potápění a natáčení filmu a věnuje prostor také dotazům. Přednáška se uskuteční v čase od 14.45 do 16 hodin. V podvečerních hodinách pak bude následovat projekce snímku Rodinný film a večerní program vyplní reportáž Účastníci zájezdu z pořadu Reportéři ČT a film Eva Nová. Informace o programu jsou dostupné na cenytrilobit.cz a dále budou k dispozici na kinoberoun.cz 

Předprodej vstupenek na slavnostní udílení cen probíhá výhradně v Městském informačním centru Beroun. Program začíná v 19 hodin. Cena vstupenky na slavnostní ceremoniál cen TRILOBIT 2017 14. ledna na Plzeňce je 160 Kč, přičemž tato vstupenka dále opravňuje ke vstupu na odpolední program v kině zdarma. Jinak vstupné na odpolední program nebo večerní projekci v kině činí 50 Kč, na Dopoledne s Večerníčky je vstupné zdarma. Více informací je možné získat na tel. 311 654 321 či emailu mic@mkcberoun.cz Další informace jsou průběžně zveřejňovány na webových stránkách cenytrilobit.cz, mkcberoun.cz a mesto-beroun.cz

Pořadateli cen TRILOBIT 2017 jsou Český filmový a televizní svaz FITES, z.s., Městské kulturní centrum Beroun a město Beroun. Generálním parterem je společnost inoggy, hlavním mediálním partnerem Česká televize. TRILOBIT 2017 se v Berouně uskuteční po sedmnácté v řadě, podruhé na půdě rekonstruovaného Kulturního domu Plzeňka.

FILMY FINÁLOVÉHO KOLA TRILOBIT 2017

HRANÝ FILM, PUBLICISTIKA, DOKUMENT (hodnoceno odbornou porotou)
Rodinný film
Eva Nová
Pustina
V paprscích slunce
Lichožrouti
Reportéři ČT, reportáž Účastníci zájezdu
Normální autistický film
FC ROMA
Zločin v Polné
Modré stíny
Zapomenuto v polích
Česká labuť
Nebezpečný svět Rajka Dolečka
32 utajovaných stran - zpráva z pekla
Česká cesta
RINO - příběh špiona
Odvaha
Zákon Helena
Jak odchází prezident
ZOO
O čo ide IděFILM S DĚTSKOU ČI RODINNOU TEMATIKOU 
(hodnoceno dětskou porotou)
Trosečník
Normální autistický film
Pirátské vysílání
Korunní princ
Aldabra: Byl jednou jeden ostrov
LichožroutiO cenách TRILOBIT
TRILOBIT je symbolem cen, které v 60. letech uděloval Svaz československých filmových a televizních umělců – FITES nejlepším uměleckým počinům za uplynulé roční období ve filmu a v televizi. Po karlovarském festivalu se tak jedná o jedno z nejstarších ocenění svého druhu v České republice. Ve svém oboru patří mezi nejprestižnější a současně je nejobtížnější je získat. Cena TRILOBIT byla poprvé udělena v roce 1966 a dále v letech 1967, 1968 a 1969. V lednu 1970 byla činnost FITESu zakázána, tím se i udělování cen TRILOBIT na dlouhá léta přerušilo. Cena byla obnovena až v roce 1991.

V roce 1995 Český filmový a televizní svaz FITES zřídil CENU VLADISLAVA VANČURY, udělovanou za celoživotní přínos rozvoji české audiovizuální kultury. Jejími nositeli se v předchozích letech stali Jiří Menzel, Oldřich Daněk, František Vláčil, Jan Špáta, Jiří Hubač, Jiří Krejčík, František Pavlíček, Vladimír Körner, Věra Chytilová, Arnošt Lustig, Jan Švankmajer, Pavel Koutecký in memoriam, Petr Weigl, Ladislav Helge, Miroslav Ondříček, František Filip, Jan Němec, Drahomíra Vihanová, Zdeněk Svěrák, Miloš Forman a naposledy Vojtěch Jasný.

Od roku 2000 se slavnostní udílení audiovizuálních cen TRILOBIT v Berouně stalo tradicí, jubilejní 30. ročník se zde 14. ledna 2017 uskuteční po sedmnácté.


Pořadateli cen TRILOBIT jsou Český filmový a televizní svaz FITES, z.s., Městské kulturní centrum Beroun a město Beroun.Dodala: Barbora Dušková
Missquire
(Michaela Chovancová)
pondělí 9. 1. 2017 08:00
Chovancová, Michaela. 2017. Trilobit 2017. Vychytané.cz. [Online] 9. 1. 2017. [Citace: 29. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=10983. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Trilobit-2017
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.078s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.192.38.248
Serverový čas: úterý 29. listopadu 2022 09:21