Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Speciality pro věrné a náročnější fanoušky O2 Sázavafestu

Pro své věrné a věčně nedočkavé fanoušky připravili pořadatelé O2 Sázavafestu speciální akci, zahřívací kolo, tzv. Warm up O2 Sázavafest v rámci Free Mondays. Ten se bude konat zdarma 16. 6. v Praze v Dlouhé ulici v klubu Roxy, kde zúčastnění budou mít jedinečnou šanci zakoupit si i zvýhodněné vstupenky na Letní O2 Sázavafest.
Přidat na Facebook
V Roxy se 16. 6. představí čtyřčlenná kapela Le Pneumatiq, která na tomto místě na konci minulého roku pokřtila své nové CD. O DJ´s show se postarají shadowbox.cz: 2k, Nitrous, Sweg, chill out djs: Tibi & Bo.dan. O videoprojekci se bude starat VJ Tha.Sun.

Součástí letošního ročníku O2 Sázavafestu bude i divadelní představení Piš Kafka, piš!, které je originální, mnohachuťovou zavářkou autorů inspirovanou známými i neznámými díly Franze Kafky, dramatickými náčrtky popsanými v jeho Denících či vzpomínkami životopisce. Představí se David Vávra, Jan Slovák, Monika Načeva a Lenka Vychodilová. Tato čtveřice autorů, herců, je provázána letitým členstvím v divadle Sklep. Z dalších známých tváří se v Kácově objeví např. Jan Budař, nedávno oceněný Českým lvem za vedlejší roli ve filmu Václav.

Více k divadelní části říká její organizátor Petr Bergmann.

Čí byla myšlenka propojit hudební multižánrový festival s divadlem?
Myšlenka to byla moje, ve skutečnosti je už přes deset let stará, kdy jsem pracoval jako manažer souboru Teatr Novogo Fronta a snažil se prosadit jejich vystoupení na hudební festivaly, což se ukázalo jako ideální spojení. Po loňském vydařeném ročníku O2 Sázavafestu jsem s nabídkou vytvoření divadelní scény přišel za ředitelem festivalu Pavlem Klouparem, kterého nabídka nadchla, i když samostatná divadelní scéna nakonec nevznikne. Jednotlivá vystoupení se skutečně prolnou s koncerty na více pódiích.

Co mohou návštěvníci čekat od čtveřice David Vávra, Jan Slovák, Monika Načeva a Lenka Vychodilová známé z divadla Sklep?
Návštěvníci se mohou těšit na vynikající představení Piš Kafka, piš!, které je sestaveno ze známých, méně známých a vůbec neznámých textů a dopisů Franze Kafky. Ačkoliv se nejedná o představení divadla Sklep, přesto si diváci užijí originální sklepácký humor a poetiku. Je úplný zázrak, že se podařilo v letním období soubor přesvědčit, aby přijel na O2 Sázavafest zahrát, takže je to nutno chápat jako opravdu výjimečnou příležitost.

Z dalších známých tváří se v Kácově objeví Jan Budař, nedávno oceněný Českým lvem za vedlejší roli ve filmu Václav. Mimo jeho herecký talent je známé, že je i hudebně aktivní. 29. května by měl být na YouTube zveřejněný jeho nový klip Zaplétat těla. Můžeme tedy čekat i jeho hudební číslo či o jaké představení půjde na O2 Sázavafestu v Kácově?
Jan Budař je sice znám především jako herec, ale na letošním O2 Sázavafestu vystoupí výhradně jako frontman své hudební skupiny Eliščin Band.


V jakých prostorách festivalu se budou tato vystoupení konat?
V rámci univerzální scény tanečního stanu, kde poběží odpoledne filmy, večer divadla a v noci DJové, bude prostor pro dvě hlavní představení, a to již zmíněné Piš Kafka, piš! v pátek 1. 8. a v sobotu 2. 8. taneční představení Střepy života v choreografii Ayi Řezaninové na hudbu Yellow Sisters, zpívanou přímo na jevišti Japonský butó tanečník Ken Mai a ohňová show v podání souboru Pa-li-tchi budou na hlavních pódiích v nočních hodinách. Další představení, jako pantomima Tondy Novotného a podobně, proběhnou ve stanu Balbínka a nebo na ploše festivalového areálu, případně v prostorách kácovského zámku. Myslíme i na rodiče s dětmi, i pro ně budou připravena představení v odpoledních hodinách.

Více o tomto nejen hudebním open-air festivalu na www.sazavafest.cz
.Štěpán
(Štěpán Prachař)
pátek 30. 5. 2008 08:00
Prachař, Štěpán. 2008. Speciality pro věrné a náročnější fanoušky O2 Sázavafestu. Vychytané.cz. [Online] 30. 5. 2008. [Citace: 29. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=1097. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Speciality-pro-verne-a-narocnejsi-fanousky-O2-Sazavafestu
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.071s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 34.229.119.176
Serverový čas: úterý 29. listopadu 2022 22:07