Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Kniha: Nejlepší knihy letošního roku nakladatelství MOBA

Tip na vánoční dárek?!
Přidat na Facebook
Kdo ještě neměl příležitost seznámit se s knihami Anthonyho Doerra, neměl by otálet. V češtině jsou zatím tři knihy tohoto držitele Pulitzerovy ceny za prózu loňského roku. Ta poslední - SBĚRATEL MUŠLÍ –vyšla v polovině října a má obrovský úspěch. Čtenáři ani kritici nešetří chválou (např. 95% novinky.cz).

Americkému spisovateli kromě zmiňovaných povídek vyšly v nakladatelství MOBA knihy: JSOU SVĚTLA, KTERÁ NEVIDÍME (již 130 týdnů na špici žebříčku nejprodávanějších knih v USA) a ZEĎ VZPOMÍNEK.

Další výjimečný knižní titul letošního roku je román HRDINOVÉ VE ČLUNU spisovatele Daniela Jamese Browna, který se drží 129 týdnů na žebříčku The New York Times Best Sellers a Americkou asociací knihkupců byl zvolen knihou roku.

Jde o skutečný příběh, který se stal celosvětovým bestsellerem. Román HRDINOVÉ VE ČLUNU se dočkal 27 vydání, právo na jeho zfilmování získala The Weinstein Company (Mlčení jehňátek, Králova řeč, Dobrý Will Hunting aj.).Komu vyhovuje více napětí, měl by sáhnout po detektivkách jihoafrického spisovatele Deona Meyera: 7 DNÍ, 13 HODIN či ĎÁBLOVA HORA (více informací v příloze), úplné novince švédského spisovatele Carla -Johana Vallgrena SVINĚ nebo se vypravit do Dublinu 50. let minulého století v nejnovějším krimi příběhu Benjamina Blacka SVATÝ PŘÍKAZ.

Pozadu však nezůstávají ani čeští autoři. Ten nejčtenější - těšící se opravdu obrovské popularitě napříč širokou veřejností – Vlastimil Vondruška stihl letos na podzim vydat rovnou dva historické krimi příběhy: JÁCHYMOVŠTÍ DÉMONI a NITRANSKÁ BRÁNA SMRTI. Františkovi Niedlovi vyšla novinková kniha RŮŽE A LEV, ve které čtenáře vezme do časů krále Jana Lucemburského.Další tituly z nakladatelství MOBA, které letos slaví 25 let existence, naleznete na www.mobaknihy.cz

Dodala: Johana Turner
Missquire
(Michaela Chovancová)
čtvrtek 8. 12. 2016 08:00
Chovancová, Michaela. 2016. Kniha: Nejlepší knihy letošního roku nakladatelství MOBA. Vychytané.cz. [Online] 8. 12. 2016. [Citace: 30. 5. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=10925. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Kniha:-Nejlepsi-knihy-letosniho-roku-nakladatelstvi-MOBA
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.109s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.238.113.236
Serverový čas: úterý 30. května 2023 10:17