Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Přiznejme si však, že tento problém my - ženy - řešíme rády.

Co si mám obléci? – Každodenní dilema, jehož řešení se málokdo vyhne. Snad jen muž opečovávaný starostlivou manželkou, která mu ráno připravuje komínek oblečení, slipy počínaje a kravatou a kapesníčkem do barvy konče.
Přidat na Facebook
Jen si přiznejme, kolik času strávíme před dokořán otevřenou skříní. Ovlivnit nás v tomhle těžkém rozhodování může prakticky všechno: nálada, počasí nebo příležitost, k níž se oblékáme.

To taková pramáti Eva měla své rozhodování mnohem jednodušší. Oběhla fíkovník, vybrala ten nejpříhodnější lupen, nemusela se trápit barvou nebo fazónou a měla vystaráno. Neprala, nežehlila, nenavštěvovala čistírnu, netrápily ji případné skvrnky nebo dírečky. Prostě starý list vyhodila a utrhla ze stromu jiný a opět mohla mezi lidi. Ani žena doby neandrtálské si s módou hlavinku netrápila. Materiál pravidelně dodával její neandrtálec po úspěšném loveckém tažení. Ona prostě sežvýkala, co dostala, několika šlachami „praróbu“ spíchla a nosila ji až do vypelichání.

Lidský pokrok nezastavíš, a tak se životní sty měnil a mění. Změny přinesl – jak jinak – i do garderoby. Přišly tógy, tuniky, později třeba tuniky, pantalóny a o mnoho později bikiny a minisukně. Stejné to bylo s obutím, pokrývkami hlavy a dalšími doplňky. Už nestačilo jediné oblečení kdykoli, k čemukoli a kamkoli. Jinak se člověk strojil do práce, jinak na panský hodokvas a úplně jinak do války. A stejně jako oděv sám se měnily i materiály, barvy, zpracování a ozdoby. Člověk se přestal oblékat z nutnosti ukrýt nahotu a čelit nepřízni počasí a ze stylu svého oblečení si udělal důležitý rys postavení nebo vlastní osobnosti.

A kdyby jenom to! Móda se přestala měnit pouze v historických etapách, či generaci od generace. Děje se tak rok od roku, měsíc od měsíce a muži mají pocit, že u nás, u žen, dokonce snad den ode dne a hodinu od hodiny. A čím plnější skříň, tím těžší odpověď na ono: co dneska na sebe?

Přiznejme si však, že tento problém my – ženy – řešíme rády. Kdyby tomu totiž nebylo tak, pak by asi do dnešní doby stačil Evin fíkový list nebo žvýkáním opracovaná zvířecí kožka a neměly bychom bezpočet svetříků, halenek, sukýnek, kalhot, sáček, šatů, ale také rukavic, střevíčků, šátků, kabelek.. A neměly bychom ani tu každodenní otázku: Co já si vlastně dneska vezmu na sebe?

Olga

redakce
(redakční článek )
sobota 23. 9. 2006 08:00
, redakční článek. 2006. Přiznejme si však, že tento problém my - ženy - řešíme rády.. Vychytané.cz. [Online] 23. 9. 2006. [Citace: 7. 7. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=109. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Priznejme-si-vsak,-ze-tento-problem-my---zeny---resime-rady.
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.103s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.192.94.86
Serverový čas: čtvrtek 7. července 2022 00:37