Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Metalová parta Haken v dubnu ve Futuru představí letošní novinku

Britští metalisté Haken se stali pojmem na progrockové scéně od vydání svého třetího alba 'The Mountain' v roce 2013. V dubnu letošního roku vydali své čtvrté album 'Affinity' a téměř na rok přesně od jeho vydání ho 6.dubna představí živě v pražském Futuru.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Haken
čtvrtek 6. dubna 2017 20:00
(konec +- pátek 7. dubna 2017 03:00)
Futurum Club
Praha (CZ)
Vstupenky za 330,- Kč + poplatky budou v prodeji od 23.listopadu na www.goout.cz a v sítích Ticketpro a Ticketportal. Na místě v den koncertu za 400,- Kč.

Nová deska 'Affinity' nese výrazný rukopis hudby osmdesátých let. “Každý ví, že sedmdesátá léta byla pro prog rock velice důležitá,” vysvětluje kytarista skupiny Charles Griffiths. “Dřív nás ovlivňovaly kapely jako Gentle Giant, ale tentokrát nás víc inspirovalo následující desetiletí - alba '90125' od Yes, 'Toto IV’ nebo od King Crimson ‘Three of a Perfect Pair’, dokonce i hudba Vince DiColy k filmu ‘Transformers The Movie’. Milujeme zvuk, který přinesli - klávesy a bicí, a ten prolíná celé album ‘Affinity’, ale hlavně skladbu ‘1985’. "

Kapelu v roce 2007 založili Richard Henshall (kytary/klávesy/doprovodné vokály) a Ross Jennings (zpěv), ale nové album vzniklo společným přičiněním všech členů skupiny.

Klávesista Diego Tejeida vzpomíná: “Opět jsme si na mix a mastering vybrali Jense Bogrena a studio Fascination Street Studios (Opeth, Devin Townsend, Between The Buried And Me). Je to úplný čaroděj ve svém oboru!”

Kromě členů skupiny na 'Affinity' hostuje zpěvák Leprous Einar Solberg v patnáctiminutové epické skladbě 'The Architect' s mnoha různými aranžmá - od metalu přes atmosferickou část k velkolepému hudebnímu finále.

“Jsme si jisti, že tahle deska je krokem vpřed, ale zároveň si Haken drží svůj styl, který uspokojí naše starší fanoušky.”

Progressive Music Planet albu udělil deset hvězd z deseti a nazval album "jasným adeptem na desku roku".

Více info:
www.hakenmusic.com
www.facebook.com/hakenofficial
www.futurum.musicbar.cz
www.facebook.com/futurum
www.dsmacku.com
www.facebook.com/dsmackupromotion
Missquire
(Michaela Chovancová)
pondělí 28. 11. 2016 08:00
Chovancová, Michaela. 2016. Metalová parta Haken v dubnu ve Futuru představí letošní novinku. Vychytané.cz. [Online] 28. 11. 2016. [Citace: 24. 9. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=10885. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Metalova-parta-Haken-v-dubnu-ve-Futuru-predstavi-letosni-novinku
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.073s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.239.59.31
Serverový čas: neděle 24. září 2023 10:25