Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!
Reklama. Chcete ji také?

Kniha: Nevyřízené účty, špinavé praktiky policie i tajných služeb

Právě vychází KONCOVÁ HRA Raymonda Khouryho a PŘEBĚHLÍK Michaela Connellyho.
Přidat na Facebook
Úspěšný spisovatel libanonského původu Raymond Khoury je mužem mnoha povolání. Už jen jeho život by vydal na dobrodružný román. Vystudoval architekturu, posléze se živil bankovnictvím, dvakrát musel ze své rodné země utéct před válkou – poprvé mu bylo čtrnáct, podruhé o deset let více. Nakonec se usadil v Británii a začal se věnovat psaní. Nejprve to byly filmové scénáře, které se ale nikdy nerealizovaly, pak však přišel rok 2006 a s ním nastal obrovský zlom.

Raymond Khoury vydal knihu s názvem Poslední templář, která dosáhla podobného úspěchu jako Brownova Šifra mistra Leonarda. A dnes už není kontinentu, kde by se Khouryho příběhy nečetly a netěšily oblibě.

16. listopadu vychází v nakladatelství DOMINO další jeho kniha s názvem KONCOVÁ HRA, kterou z originálu The End Game do češtiny přeložila Hana Pernicová.

KONCOVÁ HRA, Raymond Khoury
Kdo chce odhalit černé praktiky tajných služeb, jako by sám nad sebou vynesl rozsudek smrti.

Uznávaný vědec Ralph Padley umírá a ví, že už mu zbývá jen velmi málo času na to, aby světu vyjevil pravdu. Celé roky skrýval výsledky svého lékařského výzkumu, který byl zneužit k velmi špinavým účelům. Pokud Padley promluví, aby ulevil svému svědomí, budou mít oficiální místa vskutku co vysvětlovat. Ale mistři černých operací ze CIA dobře vědí, jak umlčet nepohodlné. A tentokrát pro to udělají naprosto všechno. Ví to i Padley, a tak začne hledat prostředníka, který by si troufl jít proti tajné službě. Volba padne na Seana Reillyho – jednak proto, že je agentem mocné FBI, jednak proto, že na věci bude mít osobní zájem: konečně bude moci zjistit, jak zemřel jeho otec. Reilly už dlouho pochybuje, že otec spáchal sebevraždu. A když se mu zároveň nabízí šance dostat se na stopu záhadnému agentu Corriganovi, s nímž má nevyřízené účty z minulosti, neváhá ani na vteřinu. Vrhne se do pátrání po člověku, který dvakrát tragicky zasáhl do jeho rodinného života, ale brzy se sám stává štvancem. Šedé eminence ze zákulisí tajných služeb chtějí, aby jejich činy zůstaly navždy skryty – a jestli je cenou za dosažení tohoto cíle život agenta Reillyho, pak ať Reilly zemře… a nejraději rukou nájemného vraha.Michael Connelly je všeobecně považován za pokračovatele americké drsné školy a hovoří se o něm jako o nástupci kultovního Raymonda Chandlera. Už od střední školy přispíval Connelly svými detektivními povídkami do časopisů a novin a v roce 1992 vydal první román s názvem Černá ozvěna. Kniha se záhy stala velmi oblíbenou a získala dokonce prestižní cenu Edgar za nejvydařenější autorskou prvotinu. Právě v Černé ozvěne se také poprvé objevil Connellyho stálý hlavní hrdina, melancholický policista Harry Bosch. Dodnes je Connellyho Bosch považován za jednu z nejkomplexněji pojatých, nejvěrohodnějších a nezajímavějších postav současného detektivního románu; a jeho duchovní otec je plným právem považován za jednoho z nejlepších žijících autorů žánru.

Jeho nejnovější román PŘEBĚHLÍK přeložil z originálu The Crossing Jiří Kobělka a vychází 30. 11. 2016.

PŘEBĚHLÍK, Michael Connelly
Harry Bosch přechází na temnou stranu práva. Ale ve všech ostatních ohledech zůstává stejně zarputilý a samorostlý, jako byl dřív.

Je lepší sám odejít, než být vyhozen. Přesně tímto pravidlem se řídil detektiv Harry Bosch, když před šesti měsíci opustil policii. Měl už po krk zpolitizované mašinerie, a tak zvolil raději výslužbu než neustálý boj s větrnými mlýny.

Člověk jeho typu však nevydrží dlouho v nečinnosti. Dobře to o něm ví i advokát Mickey Haller, a proto Bosche osloví s nabídkou, aby pro něj pracoval jako soukromý vyšetřovatel. Boschovi se tato představa zpočátku příčí – má pocit, že by se tím zpronevěřil všemu, co jako policista vykonal a čemu věřil. Nakonec se však přece jen nechá přemluvit. Nyní tedy stojí na opačné straně justičního systému a bývalí kolegové pro něj mají jen hanlivé označení přeběhlík. Jeho úkolem je nalézt důkazy, které zprostí Hallerova klienta obvinění z vraždy, přestože vzorky DNA nalezené na místě činu hovoří jednoznačně v jeho neprospěch. Vskutku nelehký úkol. Bosch se však do něj pustí s vervou buldoka a brzy začne nacházet v policejních spisech různé nesrovnalosti a rozpory. Je možné, že nitky tohoto případu vedou přímo do policejních řad? A pokud je tomu tak, neocitá se v ohrožení i život samotného Bosche?Listopadové novinky z nakladatelství DOMINO:
TŘPYTNÝ DVŮR, Richelle Mead, edice Young Adult & Fantasy. Úvodní díl nové epické série od Richelle Mead!
NEHODA, C. L. Taylor, edice Napětí. Zavírat oči před vlastní minulostí je spolehlivý způsob, jak si zatemnit budoucnost.
KONCOVÁ HRA, Raymond Khoury, edice Napětí. Kdo chce odhalit černé praktiky tajných služeb, jako by sám nad sebou vynesl rozsudek smrti.
PŘEBĚHLÍK, Michael Connelly, edice Napětí. Harry Bosch přechází na temnou stranu práva. Ale ve všech ostatních ohledech zůstává stejně zarputilý a samorostlý, jako byl dřív.
TŘI DÁMY NA ZHUBNUTÍ, Lucy Diamond, edice Romantika. Občas podlehneme klamu, že zhubnutí je lék na všechny naše problémy. Občas se tento klam ukáže být pravdou.

Dodala: Johana Turner
Missquire
(Michaela Chovancová)
středa 16. 11. 2016 07:00
Chovancová, Michaela. 2016. Kniha: Nevyřízené účty, špinavé praktiky policie i tajných služeb . Vychytané.cz. [Online] 16. 11. 2016. [Citace: 29. 5. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=10851. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Kniha:-Nevyrizene-ucty,-spinave-praktiky-policie-i-tajnych-sluzeb-
Reklama. Chcete ji také?
Reklama. Chcete ji také?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.114s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 18.207.132.226
Serverový čas: neděle 29. května 2022 13:24