Aktuální akce
středa 21. srpna 2019
SPIDER-MAN: DALEKO OD DOMOVA
10:05 Multikino Golden Apple Cinema, Zlín
ZELENÁ KNIHA
14:00 Multikino Golden Apple Cinema, Zlín
PŘES PRSTY DÁMSKÁ JÍZDA
20:00 Multikino Golden Apple Cinema, Zlín
The Offspring
21:00 BVV, Brno
The Offspring
URBAN ULTIMATE
23:00 Roxy, Praha
čtvrtek 22. srpna 2019
Paul Kalkbrenner
21:00 Žluté lázně, Praha
Paul Kalkbrenner
KRVAVÁ NEVĚSTA
21:00 Multikino Golden Apple Cinema, Zlín
DEFINITION HOUSE
23:00 Roxy, Praha
pátek 23. srpna 2019
Hrady CZ
12:00 Bouzov, BOUZOV
Anna K., Aneta Langerová, Arakain & Lucie Bílá, Dymytry, Harlej, Jelen, Kamil Střihavka & The Leaders!, Kryštof, Marpo & Troublegang, Michal Ambrož & Hudba Praha, Michal Hrůza, Mirai, Mydy Rabycad, No Name, Poletíme?, PSH, Rybičky 48, Sto zvířat, The Agony, Trautenberk, Visací zámek, Wohnout, Elis Mraz, Eliška Buociková
Mácháč 2019

21:00 Máchovo jezero, Doksy
ANNA
21:00 Multikino Golden Apple Cinema, Zlín
REFRESHMENT
23:00 Roxy, Praha
sobota 24. srpna 2019
Hrady CZ
12:00 Bouzov, BOUZOV
Anna K., Aneta Langerová, Arakain & Lucie Bílá, Dymytry, Harlej, Jelen, Kamil Střihavka & The Leaders!, Kryštof, Marpo & Troublegang, Michal Ambrož & Hudba Praha, Michal Hrůza, Mirai, Mydy Rabycad, No Name, Poletíme?, PSH, Rybičky 48, Sto zvířat, The Agony, Trautenberk, Visací zámek, Wohnout, Elis Mraz, Eliška Buociková
Mácháč 2019

21:00 Máchovo jezero, Doksy
JMSN

21:00 Lucerna - Music Bar, Praha
JMSN

SUNSPHERE
23:00 Roxy, Praha
neděle 25. srpna 2019
SUNDANCE
23:00 Roxy, Praha
Reklama. Chcete ji také?

Kniha: Svině a Poslední pramen

Stockholm. Osudové město, ve kterém se odehrají příběhy knih dvou proslulých švédských autorů - Kerstin Ekmanové a Carla - Johana Vallgrena.
Přidat na Facebook
V překladu Jaroslava Bojanovského vychází román současné nejlepší švédské spisovatelky Kerstin Ekmanové POSLEDNÍ PRAMEN (Sista rompan). Autorka je známá po celém světě zejména díky detektivnímu románu Černá voda z roku 1993, kterým si vydobyla mezinárodní věhlas a získala za něj četná ocenění včetně proslulé Augustovy ceny.

Její román POSLEDNÍ PRAMEN pojednává o životě lidí ve vesnici Černá Voda, do kterého zasáhne válka. Myrten, dcera Hillevi Halvarssonové, je už dospělá a do Stockholmu odjíždí s tajemstvím, o němž neví ani Kristin. Její milovaná nevlastní sestra, která utrpěla během války velkou ztrátu, dokáže proniknout skrze zapomnění a spojuje minulost s přítomností. Stále k ní mluví zvuky a vůně hor, zná místa v lese, kde se ozývá dětský pláč. Z příběhu nemizí ani malíř Elis – nyní žije ve Švédsku a i on má své tajemství. Nikdo nezná jeho minulost ani to, odkud přišel.Do současného Stockholmu zavede čtenáře i krimi bestseller Carla - Johana Vallgrena SVINĚ (Svinen) v překladu Heleny Matochové.

Zločinec Jorma Hedlund se nechá zlákat na svou poslední akci – tip na transport cenin je příležitostí, kterou si nemůže nechat ujít. Jenže loupež se strašlivě zvrtne a z Jormy se stává štvanec. Mezitím se Danny Katz snaží zjistit, co se stalo s někdejším dealerem Ramónem a jeho přítelkyní Jenny. Stopa vede nejprve do světa stockholmské pornografie a poté směrem, jaký Katz nemohl předem tušit. Dávná touha po drogách jej zavádí do víru událostí, které jsou čím dál zamotanější. Jisté je jen jedno: někdo mu chce zabránit v odhalení pravdy.

Carl - Johan Vallgren je velká hvězda současné severské krimi. Padesátiletému švédskému spisovateli a rockovému zpěvákovi, který žil a čerpal inspiraci v mnoha zemích světa (Madrid, Kodaň, Berlín, Stockholm), vyšlo již jedenáct knih, které byly přeloženy do 26 jazyků.Historické postavy ožijí v dobrodružných románech Vlastimila Vondrušky a Františka Niedla. Oblíbení čeští autoři zavedou čtenáře do drsného středověku, ale i rudolfínské Prahy.

František Niedl v románu RŮŽE A LEV volně navazuje na předchozí čtenářsky velmi úspěšný historický román Rytíři z Vřesova. Na scénu se tak vrací spolu s Janem Lucemburským i zástupci zemanských rodů: Beneš a Čeněk z Vřesova, Lothar Katzinger z Olšové a jeho starší bratr Wolfram.

Vlastimil Vondruška se dočkal prvního vydání knihy ve slovenštině a souběžně i v češtině, v Bratislavě mu jej pokřtila známá slovenská herečka Danica Jurčová, křest zaštítilo Velvyslanectví České republiky na Slovensku, na místě byl přítomen první tajemník Velvyslanectví pan Ondřej Pometlo. Dvacátý první případ Oldřicha z Chlumu ho zavede, jak již název NITRANSKÁ BRÁNA SMRTI napovídá, do slovenské Nitry.

Jeden z nejoblíbenějších českých autorů nezapomněl ani na mladé čtenáře. Čtvrtý příběh neposedné Fiorelly a Bratrstva křišťálu zasazený do rudolfínské Prahy vyjde pod názvem FIORELLA A DŮM ZTRACENÝCH DUŠÍ.

Listopadové novinky z nakladatelství MOBA:
SVINĚ, Carl-Johan Vallgren, světový krimi bestseller
POSLEDNÍ PRAMEN, Kerstin Ekmanová, román
RŮŽE A LEV, František Niedl, historický román – volné pokračování knihy Rytíři z Vřesova
NITRANSKÁ BRÁNA SMRTI/NITRIANSKÁ BRÁNA SMRTI, Vlastimil Vondruška, historická krimi – dvacátý první případ zavede Oldřicha z Chlumu do slovenské Nitry; kniha vychází souběžně v češtině a slovenštině
FIORELLA A DŮM ZTRACENÝCH DUŠÍ, Vlastimil Vondruška, dobrodružný román z rudolfínské Prahy pro děti a mládež
DÉMONI APOKALYPSY, Michal Weber, historický dobrodružný román z konce Třicetileté války na Moravě, v Čechách a v Praze.
PŘÍLIŠ MNOHO VÍTĚZŮ, Helena Hardenová, edice Původní česká detektivka
VEJCE PODLE STROGANOVA, Naďa Horáková, edice Původní česká detektivka

Dodala: Johana Turner
Missquire
(Michaela Chovancová)
úterý 15. 11. 2016 08:00
Chovancová, Michaela. 2016. Kniha: Svině a Poslední pramen. Vychytané.cz. [Online] 15. 11. 2016. [Citace: 21. 8. 2019.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=10844. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Kniha:-Svine-a-Posledni-pramen
Reklama. Chcete ji také?
Reklama. Chcete ji také?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.088s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2019
Vaše IP: 34.204.169.76
Serverový čas: středa 21. srpna 2019 13:47