Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!
Reklama. Chcete ji také?

Křest knihy Kafe a cigárko

Novotou vonící audioknihu KAFE A CIGÁRKO, kterou prožila, napsala i vypráví MARIE DOLEŽALOVÁ, pokřtí 23. listopadu v Praze.
Přidat na Facebook
Oblíbený a prestižními cenami ověnčený blog a knižní bestseller loňského roku KAFE A CIGÁRKO se konečně dočkal audio podoby. Oblíbené "historky z hereckého podsvětí" vyšly 3. listopadu u vydavatelství TYMPANUM . Slavnostní křest 23. listopadu od 16 hodin v kavárně Oliver's Coffee Cup (Václavské náměstí 58, v 1. patře Domu módy).

Podtitul audioknihy KAFE A CIGÁRKO je PROŽILA, NAPSALA A VYPRÁVÍ MARIE DOLEŽALOVÁ. O tom, že jde o titul výjimečný, svědčí i jeho zařazení do akce Velký knižní audio čtvrtek, která ho slavnostně a premiérově představila minulý čtvrtek (3. 11. 2016) posluchačům – čtenářům v pražské Městské knihovně.

Marie na něm spolupracovala s režisérem Zdeňkem Duškem, závěrečnou skladbu a hudební předěly pro ni napsala Vladivojna La Chia a úžasnými ilustracemi – stejně jako blog a knihu – doprovodil Honza Hofman. Ukázku si můžete poslechnout zde: bit.ly/kafe_a_cigarko_ukazka.

Jaké to je natáčet audioknihu a jak moc se to liší od práce v divadle, popisuje Maruška Doležalová:

„Celej život se učím interpretovat slova někoho jinýho a tady jsem najednou hrála to, co jsem sama napsala. A zažila. Bylo to super, moc mě to bavilo. Nejdřív jsem přišla do studia a tak umírněně jsem ty svoje texty četla, ale na konci toho prvního dne mi pan režisér řekl: "Maruško, tak jak jsi četla teď ke konci tu jednu větu, jak jsi to hrozně hrála a byla výrazná, tak by ta knížka měla bejt celá." Takže ten první den jsme přetočili a celý to díky Zdeňkovi má pořádnej švih.“

Karolina Srncová z vydavatelství TYMPANUM popisuje vznik audio knihy KAFE A CIGÁRKO: „ Některé audioknihy vznikají coby mladší sestry úspěšných knih, jiné se vynoří z rozhlasových archívů, další se točí tak trochu "do počtu"... a některé jsou pro tento žánr zrozené. Od chvíle, co k nám do redakce přišel text Marie Doležalové, jsme věděli, že Kafe a cigárko patří do té poslední skupiny. Že audiokniha musí vzniknout a vtip, šarm a atmosféru blogových zápisků nikdo nevystihne tak dokonale jako sama jejich autorka. Děkujeme Marušce, že do toho šla s námi, a děkujeme košatému týmu umělců, že ochotně přispěli, aby tohle nadupané CD mohlo vyjít do světa. (kolik kafí padlo v Tympanu při přípravě projektu si taktně necháváme pro sebe. ;-)

Dodala: Johana Turner
Missquire
(Michaela Chovancová)
neděle 13. 11. 2016 08:00
Chovancová, Michaela. 2016. Křest knihy Kafe a cigárko. Vychytané.cz. [Online] 13. 11. 2016. [Citace: 16. 5. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=10823. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Krest-knihy-Kafe-a-cigarko
Reklama. Chcete ji také?
Reklama. Chcete ji také?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.076s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.215.77.12
Serverový čas: pondělí 16. května 2022 10:51