Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Funky, blues, jazz i beatbox

Newyorský kytarista Adam Rafferty se vrací do Čech
Přidat na Facebook
Festival Kytara napříč žánry vytahuje tento týden další kytarové eso, českému publiku se představí jeden z nejvýraznějších newyorských sólových hráčů a hudebních aranžérů Adam Rafferty. Jeho showmanství, promyšleně úderný styl a virtuozita uchvacuje fanoušky po celém světě. Ve středu 9. listopadu vystoupí v Paláci Akropolis s kytaristou Stanislavem Barkem a zpěvačkou Martinou Míkovou, o dva dny dříve v pondělí 7. listopadu předvede své mistrovství na sólovém koncertě v Chýni, v úterý 8. listopadu v Dolní Poustevně.

Kytarista Adam Rafferty se navíc ve čtvrtek 10. listopadu v Pardubicích představí ve dvou speciálních rolích - jako předseda poroty 4. ročníku kytarové soutěže SAI, určené pro hráče na akustickou kytaru v oblasti všech hudebních žánrů vyjma klasické hudby, a současně jako hlavní host finálového večera této soutěže.

Letošní ročník festivalu Kytara napříč žánry uzavře 26. listopadu v Sukově síni pražského Rudolfina. Koncert bude oslavou jednadevadesátých narozenin a poctou českému nestorovi kytary, mezinárodně uznávaného pedagoga Jiřího Jirmala. Tento koncertní prostor byl svědkem každoročních vystoupení jeho žáků a na místo činu se vrací po letech se svými hosty, kytaristy a žáky v jednom.

Vstupenky na koncerty jsou v prodeji v síti www.colosseumticket.cz Více informací na www.kytaranapriczanry.cz a na Facebooku www.facebook.com/kytaranapriczanry.

Americký hráč na sólovou kytaru a v současnosti jeden z nejlepších aranžérů skladeb jazzu, blues a pop music, Adam Rafferty, který v září letošního roku vydal nové CD s názvem Play Pretty for People, se narodil a vyrůstal v newyorském v Harlemu. Od dětství žil muzikantským životem, už v šesti letech se začal učit na kytaru u významného kytaristy Woodyho Manna, u kterého se učil fingerpicking a blues. Kromě toho si obstarával tabulatury Reverenda Garyho Davise, Blind Blaka a jiných, podle kterých se učil i jiné techniky a pronikal do dalších žánrů hudby. Prošel mnoha fázemi vývoje od rocku přes klasickou hudbu až k jazzu. Později ho velice ovlivnila hudba Tommyho Emmanuela.

Během několika let se stal kytarovou senzací portálu YouTube - jeho videa mají sledovanost v řádu miliónů. Záměrně si vybírá známé melodie, které zpracovává svým originálním způsobem na pomezí jazzu a spřízněných subžánrů. Jedním z Adamových novátorských kousků je schopnost hrát na kytaru dvě melodie zároveň a ústy je doplňovat o rytmus ve stylu hip hopového beatboxu.

V současné době tráví většinu svého času na koncertních cestách. Součástí koncertů jsou také workshopy. Cestuje po celém světě (Bangkok, USA, Německo, Itálie, Rakousko, Skotsko, Bermudy, Singapur, Malajsie, Česká republika), vydal několik výukových DVD, kde učí písničky Stevieho Wondera, Michaela Jacksona a jazzovou kytaru. Adam tvrdí, že jeho největší vášní je hrát pro lidi a vyučovat hudbu. Doslova říká, že rád pomáhá lidem dosáhnout maxima v technice i ve vnímání hudby. Více informací o Adamovi Raffertym na www.adamrafferty.com.Dodala: Jitka Volková
Missquire
(Michaela Chovancová)
úterý 8. 11. 2016 08:00
Chovancová, Michaela. 2016. Funky, blues, jazz i beatbox. Vychytané.cz. [Online] 8. 11. 2016. [Citace: 6. 7. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=10809. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Funky,-blues,-jazz-i-beatbox
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.105s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.201.94.72
Serverový čas: středa 6. července 2022 05:16