Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!
Reklama. Chcete ji také?

Listopadové Free Mondays se ponesou ve znamení zasněných melodií ...

..i českého popu
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
FREE MONDAYS
pondělí 7. listopadu 2016 20:00
(konec +- úterý 8. listopadu 2016 03:00)
Roxy
Praha (CZ)
S nástupem podzimu přichystaly Free Mondays pro fanoušky koncertů mix českých a zahraničních kapel. Jako první pokřtí svou novou desku rock-popoví Holden. Britská formace Alma ohromí všechny post-rockové fanoušky svými ambientními melodiemi. Rakouští Farewell Dear Ghost zase povzbudí indie-popovými počiny z jejich nového EP a celý měsíc zakončíme s českou popovou kapelou Make My Heart Explode.

7/11 Free Mondays w/ Holden (křest desky), support: Known as Brooklyn (CZ)

Po dvou letech od předchozího alba Hopetown se Holden znovu ozývají - tentokrát v češtině. Jak sami říkají, změna jazyka na mateřský je pro ně tou nejpříjemnější změnou v historii kapely. První ochutnávkou z alba byl singl Nesmíš se zlobit. Za produkcí alba stojí britský producent Tom Marsh, známý především z u nás populární kapely IAMX. Oproti předchozímu albu jsou písně nyní víc popovější a přímočařejší.

FB UDÁLOST: http://www.facebook.com/events/610095555828788/14/11 Free Mondays w/ Alma (UK), support: Little Husky (CZ) @ NoD

Jsi srdcař, milovník post-rocku a atmosferických, ambientních melodií? Pokud ano, zamiluješ si určitě i dvoučlennou londýnskou formaci Alma, při jejímž poslechu ti zamrazí podobně jako u skladeb Thoma Yorka.
Na scéně se pohybují teprve od minulého roku, ale už si vysloužili pěknou řádku kladných recenzí a hlavně vydali stejnojmenné mini album. Z něj jako první představili single The Great Escape, který je takovou ambietní vesmírnou explozí. Je to skvělá nahrávka, se kterou se budete dívat do nebe a rozjímat, co tam nahoře je. S vesmírem je spojuje i jejich jméno, které je zkratkou velmi silného teleskopu.
Alma je projekt, kterému by všichni fanoušci Explosion In The Sky, Atoms for Peace nebo 65 Days Of Static měli věnovat pozornost.

FB UDÁLOST: http://www.facebook.com/events/313352789053963/21/11 Free Mondays w/ Farewell Dear Ghost (AT), support: Free Swim (UK)

Co původně začalo jako projekt jednoho písničkáře se postupem času přeneslo do plnohodnotné indie-rockové formace Farewell Dear Ghost, kde je každý člen naplno zahrnut do procesu. Před třemi lety vydali debutové album We Colour The Night a na začátku tohoto roku nové EP Skin, ve kterém každý song udává jiný pocit. Vždy ale stoprocentně pozitivní, který posluchače příjemně povzbudí. Jednou je to euforie, odhodlání, zamyšlenost, podruhé zase radost a spokojenost.

Farewell Dear Ghost jsou svou tvorbou blízko ke svým krajanům Like Elephants a Bilderbuch, ale také slavnějším formacím jako Editors, The Paper Kites nebo Of Monsters And Man. Jejich projev je velmi profesionální a tak je jasné, že mají před sebou ještě slibnou budoucnost.

FB UDÁLOST: http://www.facebook.com/events/175328236247305/28/11 Free Mondays w/ Make My Heart Explode (CZ), support: Lukas Landa

Chytlavé melodie, snové synth plochy a výrazná rytmika - tak by se dala charakterizovat hudba pražské kapely Make My Heart Explode. Eponymní debutovou desku si kapela produkovala sama, je ovlivněná space-rockovou hudbou 70. a 80. let, stejně tak jako současnou popovou.

Kapela Make My Heart Explode vznikla v polovině roku 2011 a o rok později vydali debutové album inspirované vlnou současné moderní synth-popové hudby. Od svého vzniku toho stihli docela dost. Jejich singly se chytly v rádiích a televizích, také si zahráli na Grape festivalu, jako předkapela britské senzace HURTS nebo s českými Lake Malawi.

FB UDÁLOST: http://www.facebook.com/events/1743535095910254/Dodal: Daniel Bacho
Missquire
(Michaela Chovancová)
neděle 6. 11. 2016 08:00
Chovancová, Michaela. 2016. Listopadové Free Mondays se ponesou ve znamení zasněných melodií .... Vychytané.cz. [Online] 6. 11. 2016. [Citace: 3. 7. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=10797. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Listopadove-Free-Mondays-se-ponesou-ve-znameni-zasnenych-melodii-...
Reklama. Chcete ji také?
Reklama. Chcete ji také?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.123s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.201.96.43
Serverový čas: neděle 3. července 2022 09:57