Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!
Reklama. Chcete ji také?

Kniha: Kniha Vlastimila Vondrušky konečně ve slovenštině!

NITRIANSKÁ BRÁNA SMRTI v hlavní roli se šlechticem Oldřichem z Chlumu vyjde 8. 11.
Přidat na Facebook
Spisovatel a historik, který má na kontě již přes milion prodaných knih, připravuje u příležitosti prvního vydání jeho knihy ve slovenštině slavnostní křest a autogramiádu v bratislavském knihkupectví Martinus (Obchodná 516/26) ve středu 9. 11. od 18:00. Účast přislíbil první tajemník Velvyslanectví České republiky na Slovensku pan Ondřej Pometlo, knihu pokřtí známá herečka Danica Jurčová.

Už za měsíc vyjde souběžně v češtině a slovenštině historicky první kniha nejoblíbenějšího současného českého autora Vlastimila Vondrušky pod názvem NITRANSKÁ BRÁNA SMRTI - NITRIANSKÁ BRÁNA SMRTI. Na Slovensku si knihy Vlastimila Vondrušky velmi oblíbili, doposud si je však mohli přečíst pouze v češtině. Protože si autor zdejších věrných čtenářů velmi váží, rozhodl se - ve spolupráci s jeho nakladatelstvím MOBA – pokřtít knihu v Bratislavě a Nitře, kde se příběh odehrává.Spolu s Oldřichem z Chlumu, královským prokurátorem a správcem severních Čech Přemysla Otakara II., se vypravíme v napínavém a dobrodružném příběhu do Nitry.

Velvyslankyně České republiky na Slovensku paní Lívia Klausová ke knize říká: „ Fakt, že je kniha zasazena do slovenského prostředí a že bude slovenským čtenářům představena v jejich rodném jazyce, jsou dle mého názoru přínosem k česko-slovenským vztahům a nejen z tohoto důvodu přeji této knižní novince čtenářský úspěch.“

Ředitelka nakladatelství MOBA, Olga Ströbingerová, by si pro slovenského Oldřicha z Chlumu přála stejný osud jako v Čechách, kde jsou knihy nadmíru úspěšné, což dokládá i fakt, že příběh NITRANSKÁ BRÁNA SMRTI - NITRIANSKÁ BRÁNA SMRTI je již 21. detektivním příběhem zmiňovaného středověkého hrdiny (více informací v příloze). Oldřich z Chlumu získal i filmovou podobu, ztvárnil ho Karel Roden ve filmu Jménem krále.

Program Vlastimila Vondrušky na Slovensku:
8. 11. 18:00 Nitra, Krajská knižnica Karola Kmeťka, Samova 1; autogramiáda a beseda
9. 11. 18:00 Bratislava, Knihkupectví Martinus, Obchodná 516/26, křest a autogramiáda; účast přislíbil první tajemník Velvyslanectví České republiky na Slovensku pan Ondřej Pometlo, knihu pokřtí známá herečka Danica JurčováNITRANSKÁ BRÁNA SMRT - NITRIANSKÁ BRÁNA SMRTI
Vlastimil Vondruška, do slovenštiny přeložil Peter Lipták

Zatímco hlavní síly pokračuji v tažení, město zatím spravuje zástupce českého krále Oldřich z Chlumu. Jednoho dne ráno se na Dolní bráně najde tělo oběšeného kanovníka nitranské kapituly. Městem se začíná šířit panika, neboť mnozí považují tuto bránu za prokletou. Před několika lety přímo v ní zahynula žena, kterou biskup obvinil ze spojení s ďáblem. Stopy vedou ke kostelu svatého Jakuba, jenže dříve, než se je podaří ověřit, najde se na bráně další oběšené tělo, tentokrát faráře od svatého Jakuba. Část městských řemeslníků záhy poté proti české posádce povstane. Oldřich z Chlumu však dohodne třídenní příměří, během něhož musí zločince odhalit a usvědčit.

Všechny největší bestsellery Vlastimila Vondrušky vycházejí v nakladatelství MOBA, které letos slaví 25 let své existence.

Dodala: Johana Turner
Missquire
(Michaela Chovancová)
čtvrtek 3. 11. 2016 08:00
Chovancová, Michaela. 2016. Kniha: Kniha Vlastimila Vondrušky konečně ve slovenštině!. Vychytané.cz. [Online] 3. 11. 2016. [Citace: 4. 7. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=10792. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Kniha:-Kniha-Vlastimila-Vondrusky-konecne-ve-slovenstine!
Reklama. Chcete ji také?
Reklama. Chcete ji také?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.113s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.235.78.122
Serverový čas: pondělí 4. července 2022 14:01