Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!
Reklama. Chcete ji také?

Beats for Charity - Pomáháme Verunce!

Díky podpoře fanoušků a vedení tanečního festivalu Beats for Love teď může sedmiletá Veronika Staníčková z Dolních Tošanovic komunikovat se svým nejbližším okolím.
Přidat na Facebook
Říct rodičům, co by si dala na večeři, ukázat sourozencům, s čím si chce hrát, nebo si se spolužáky popovídat o těžké písemce. To vážně nemocné dívce poprvé v životě umožňuje speciální pomůcka, kterou pořadatelé Betas for Love pořídili z výtěžku veřejné sbírky.

Nedílnou součástí letošního ročníku festivalu Beats for Love byly charitativní projekty. K nim patřila taky veřejná sbírka na podporu sedmileté Veroniky Staníčkové z Dolních Tošanovic. „ Jsme jedna z největších akcí regionu a jako takoví se cítíme spoluodpovědní za region, ve kterém působíme. Rozhodli jsme se zaměřit se na konkrétní příběhy a lidi, kterým může naše pomocná ruka ulehčit život," uvádí Kamil Rudolf, ředitel festivalu Beats for Love. Mezi festivalovými fanoušky se vybralo přes deset tisíc korun, organizátoři pak částku dorovnali na necelých sto tisíc, které byly potřeba pro koupi vybrané pomůcky.

Dívka kvůli předčasnému narození bojuje s mnoha zdravotními problémy. Má dětskou mozkovou obrnu, proto nechodí a její ruce ji moc neposlouchají. Verunka je taky od narození hluchá a slyší jen díky kochleárnímu implantátu. Postupně se naučila rozumět mluvené řeči a i když sama nemluví, tak okolním zvukům a řeči nejbližších rozumí.

Kvalitu jejího života teď významně zvýší speciální pomůcka, která umožňuje ovládat počítač, notebook nebo tablet pohledem (zařízení jinak používat nemůže vzhledem k mimovolním pohybům svých rukou). To podpoří dívčinu samostatnost a schopnost dorozumět se s okolím, což je pro Veroniku momentálně zásadní i proto, že zrovna nastoupila do první třídy základní školy. Pomůcka tak Verunce zlepší nejenom komunikaci s nejbližšími, ale taky usnadní její cestu ve vzdělávání.

,,Veronika je velmi zvídavá a ráda se učí nové věci, je trpělivá a má silnou vůli. S dopomocí si velmi ráda kreslí, prohlíží knížky, hraje s hračkami a chodí na procházky. Chtěla by dělat to, co dělají její sourozenci a kamarádi, a proto nás nesmírně potěšilo, že se nám vedení festivalu rozhodlo pomoci a zakoupilo pro Verunku tuto moderní pomůcku. Jsme si tak všichni blíže," za celou rodinu Verunky shrnula její maminka Jana Szkanderová.

Odkazy:
www.b4l.cz – oficiální webová stránka festivalu
www.facebook.com/beats.for.love - oficiální stránka festivalu na fb
www.facebook.com/events/871120126355966 - oficiální událost festivalu na fb

Zdroj: BfL
Missquire
(Michaela Chovancová)
středa 2. 11. 2016 08:00
Chovancová, Michaela. 2016. Beats for Charity - Pomáháme Verunce!. Vychytané.cz. [Online] 2. 11. 2016. [Citace: 4. 7. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=10790. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Beats-for-Charity---Pomahame-Verunce!
Reklama. Chcete ji také?
Reklama. Chcete ji také?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.085s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.235.78.122
Serverový čas: pondělí 4. července 2022 02:18