Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Chuligáni z Brna se přijeli vyřádit na zlínský fotbalový stadion

Ani poslední utkání první fotbalové ligy ročníku 2007/2008, které na zlínském trávníku sehrál v sobotu 17. května 2008 odpoledne hostující celek FC Brno, se neobešlo bez výtržností fanoušků, kteří si vybrali kopanou jako kulisu pro své vandalské chování.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
FC Tescoma Zlín - Brno
sobota 17. května 2008 17:00
(konec +- neděle 18. května 2008 00:00)
Fotbalový stadion Letná
Zlín (CZ)

První problémy musela řešit republiková policie již při jejich přesunu na východní Moravu, kdy někteří nedobrovolně ukončili svoji pouť, pro své nezákonné chování, na policejních služebnách.

Přesto do Zlína dorazily na čtyři stovky fanoušků, kteří zaplnili veškerá vyhrazená místa na severní tribuně.

Začátek utkání se odvíjel vcelku klidně, pomineme-li obsah mnoha „duchaplných“ skandování. Trochu vzruchu způsobila snad až mladá dívka, která se prodrala mezi polonahými těly svých soukmenovců k bariéře u hrací plochy, kde se třesoucí se rukou pokusila podpálit šálu jednoho z pražských klubů. Její několikaminutové snažení ovšem záhy ukončil hasič s práškovým hasícím přístrojem.V průběhu prvního poločasu ale bylo patrno, jak se příznivci hostí zcela systematicky připravují k násilnému vniknutí na hrací plochu. Nejprve z pletivového ohrazení hřiště opatrně sňali své různorodé zástavy, aby pak vyzkoušeli, nakolik je chatrné pletivo skutečnou překážkou v jejich záměru. I když městská i republiková policie v minulosti opakovaně upozorňovala, že zabezpečení sektoru hostí i hrazení kolem hrací plochy, je zcela nedostatečné, došlo i nyní ke vzniku rizikové situace, která mohla ohrozit nejen pořadatele a pracovníky civilní bezpečnostní služby, ale i samotné hráče.V 66. minutě utkání totiž fanoušci hostí začali zapalovat nebezpečnou pyrotechniku, která vyvíjela značný dým. Pod jeho příkrovem pak bez větších obtíží vylomili tři pletivová pole hrazení, načež rozhodčí na patnáct minut přerušil utkání. V průběhu neplánované přestávky se výtržníkům snažil domluvit i kapitán hostujícího týmu, ale ani jeho slova nepadaly na příliš úrodnou půdu. Po čtvrthodině tak bylo utkání poněkud nepochopitelně obnoveno a i fanoušci hostí se začali chovat, vzhledem k průběžnému výsledku zápasu, poměrně klidně.Oč klidnější byla poslední čtvrthodina utkání, o to dramatičtější byl jeho závěr. Po „děkovačce“ hostujících fotbalistů přišel fanoušky pozdravit i brněnský trenér. To však pro ně byla optimální záminka, aby přes proražený plot a pracovníky bezpečnostní agentury vnikli násilím na hrací plochu. Zde pak následně zakročily čtyři pořádkové družstva Městské policie Zlín, které zabránily dalšímu napadání zaměstnanců bezpečnostní služby i rozptýlení fanoušků po celé ploše hřiště. Další incident se odehrál o pár minut později, kdy zhruba padesátka brněnských chuligánů zaútočila na zaměstnance bezpečnostní agentury na tribuně pod světelnou tabulí. I zde zjednávala pořádek zásahová družstva MP Zlín, která vytlačila agresivní chuligány ze stadionu. Přitom se strážníkům podařilo zadržet 23ti letého Brňana, který byl následně předveden na služebnu. Zdravotník MP Zlín také provedl základní ošetření poraněným pracovníkům CBS.Všechny zásahové skupiny MP Zlín se pak společně s policisty republikové policie aktivně podílely na zabezpečování veřejného pořádku v okolí stadionu i v centru krajské metropole.

Po formální stránce zbývá jen dodat, že mimořádného bezpečnostního opatření se účastnila přibližně padesátka strážníků MP Zlín a sto padesát republikových policistů.Tématem k zamyšlení ovšem zůstává, co se v hledištích našich fotbalových stadionů ještě bude muset odehrát, aby rozhodčí dokázal kvůli výtržnostem chuligánů předčasně ukončit zápas, nebo aby stadiony začaly splňovat alespoň elementární prvky bezpečnosti pro diváky i hráče.

Zdroj: MP Zlín
www.MPZlin.cz
www.Vychytane.CZ

majkl
(Michal Gaja)
pondělí 19. 5. 2008 08:00
Gaja, Michal. 2008. Chuligáni z Brna se přijeli vyřádit na zlínský fotbalový stadion. Vychytané.cz. [Online] 19. 5. 2008. [Citace: 8. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=1079. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Chuligani-z-Brna-se-prijeli-vyradit-na-zlinsky-fotbalovy-stadion
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.126s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 18.232.127.73
Serverový čas: čtvrtek 8. prosince 2022 19:59