Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Životní příběh Mira Žbirky v knize MIRO ŽBIRKA – ZBLÍZKA

Vychází právě dnes!
Přidat na Facebook
Za tak trochu narozeninový dárek hlavnímu protagonistovi se dá považovat unikátní kniha Honzy Vedrala MIRO ŽBIRKA – ZBLÍZKA, kterou dnes uvádí na trh nakladatelství SLOVART.

Zajímavý životní příběh, ve kterém rezonuje hudba jako hlavní motor života Mira Žbirky, začal dávat dohromady Honza Vedral v průběhu loňského roku. Myšlenka, že by něco takového mohlo vzniknout, se zrodila v jeho hlavě na palubě letadla mířícího do Londýna, kam se vypravil za Mirem Žbirkou nahrávajícím desku v legendárním studiu v Abbey Road. Ostatně, ono nahrávání byl také narozeninový dárek, splněný životní sen, od jeho ženy Kateřiny.

Samotná kniha začala vznikat během rozhovorů, kdy se oba pravidelně setkávali v pražském hotelu Alcron. Symbolickém místě, kde Žbirka často nocoval, když ještě nebydlel v Praze. Kousek od Lucerny, kde dlouhá léta žil, v kuchyni skládal své budoucí hity, dole vyprodával sál a v šatnách poznal i svoji ženu, která tam s ním coby studentka přišla udělat rozhovor…

Srdečně vás zveme na křest spojený s autogramiádou bude mít kniha MIRO ŽBIRKA – ZBLÍZKA v Praze v pondělí 21. listopadu od 17:00 v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí za účasti hlavního protagonisty Mira Žbirky a autora Honzy Vedrala.

Kmotry se stanou fotografové: v Praze Tomáš Třeštík – autor obalu a také nejnovější fotky v knize; v Bratislavě (Martinus.sk, Bratislava, 18. 11.) Peter Stanley Procházka, který má v knize největší množství fotek včetně těch nejstarších. Těšíme se na vás!

MIRO ŽBIRKA – ZBLÍZKA , Honza Vedral
„Kdyby měla kniha ZBLÍZKA podtitul, zněla by „hudební příběh“, protože se při jejím vzniku ukázalo, že Miro Žbirka často, i když možná podvědomě, psal soundtrack ke svým životním peripetiím,“ říká Honza Vedral, autor knihy.

Silný životní příběh Miroslava „Mekyho“ Žbirky z jeho vyprávění zaznamenal novinář Honza Vedral. Publikace mapuje jeden z nejúžasnějších příběhů československé populární hudby. Žbirka otevřeně hovoří o rozličných peripetiích svého života od nejútlejšího mládí až po dnešek a nevyhýbá se ani tak těžkým okamžikům, jako byla smrt jeho staršího bratra, která ho těžce zasáhla a z níž se dokázal dostat hlavně díky hudbě. Příběh Mira Žbirky působí neuvěřitelně, ale přitom je civilní a přirozený. Spousta věcí se v něm stala mimochodem, skoro všechny bez velkých dramat, tak nějak elegantně. Ale k většině z nich hrála skvělá hudba, která v sobě měla určitou blízkost i sympatickou schopnost překvapit a nedržet se vyšlapaných stop.

dodala: Johana Turner
Missquire
(Michaela Chovancová)
pondělí 31. 10. 2016 08:00
Chovancová, Michaela. 2016. Životní příběh Mira Žbirky v knize MIRO ŽBIRKA – ZBLÍZKA . Vychytané.cz. [Online] 31. 10. 2016. [Citace: 7. 7. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=10788. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Zivotni-pribeh-Mira-Zbirky-v-knize-MIRO-ZBIRKA-–-ZBLÍZKA-
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.123s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 18.207.133.27
Serverový čas: čtvrtek 7. července 2022 03:47