Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!
Reklama. Chcete ji také?

Film Učitelka boduje v zahraničí, tento týden míří do Tokia

Největším úspěchem je zatím kinodistribuce v USA
Přidat na Facebook
Film Učitelka Jana Hřebejka, který si svou premiéru odbyl na letošním ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, slaví velké úspěchy v zahraničí. Ve středu 2. listopadu bude uveden režisérem na Mezinárodním filmovém festivalu Tokio v soutěžní sekci World Focus, minulý týden se Hřebejk vrátil z Mezinárodního filmového festivalu v Haifě. Před několika dny zahraniční agent snímku, dánská společnost LevelK, podepsal exkluzivní smlouvu s americkým distributorem Film Movement. Ten Učitelku uvede na jaře 2017 nejprve do amerických kin a poté na digitální trh, DVD či Blu-ray. Celkově byl snímek doposud úspěšně uveden na patnácti zahraničních festivalech a na další, včetně těch největších asijských, se chystá.

V Tokiu se Hřebejkova Učitelka představí například v konkurenci rumunského kandidáta na Oscara Sieranevada režiséra Cristi Puiu nebo nového filmu Safari renomovaného rakouského režiséra Ulricha Seidla. Zahraniční úspěch Učitelky tkví především v tom, že se do zahraničí prodává nejen pro televizní, DVD a digitální distribuci, jak tomu bývá zvykem u tuzemských snímků, ale boduje i v rámci kinodistribuce. K dnešnímu dni byla Učitelka prodána distribučním společnostem do více než dvaceti teritorií v Evropě, Asii, Austrálii a na Novém Zélandě. "Učitelka je film, který si pamatujete. Zuzana Mauréry je v roli učitelky ostrá jako břitva, diváci se určitě ztotožní s ideami přežití a lidskosti, které film vyvolává. Moc se těšíme, až tento film našim divákům představíme," říká prezident americké distribuční společnosti Film Movement Michael E. Rosenberg. Ta od svého založení v roce 2002 uvedla do amerických kin více než 250 celovečerních a krátkých filmů a v poslední době se zaměřuje také na americké nezávislé snímky, dokumenty a zahraniční artové filmy. Svou americkou premiéru Učitelka Jana Hřebejka odbyla začátkem října na filmovém festivalu The Hamptons v New Yorku.

O film Učitelka byl již od počátku neobvykle velký zájem ze strany zahraničních prodejců. "Po zvážení všech nabídek jsme se rozhodli právě pro dánskou společnost LevelK s pobočkami v Hongkongu a New Yorku a spolupráce je naprosto profesionální a skvělá," říká producent Ondřej Zima ze společnosti Offside Men, která snímek koprodukovala. Snímek o zdánlivě empatické a laskavě vyhlížející učitelce, která manipuluje prostřednictvím svých žáků jejich rodiči, zaujal amerického distributora mimo jiné také díky výraznému hereckému výkonu představitelky hlavní role, Zuzany Mauréry.

Film Učitelka vznikl v koprodukci Rozhlasu a televízie Slovenska, PubRes, Offside Men a České televize s podporou Ministerstva kultury Slovenské republiky, Audiovizuálného fondu a Státního fondu kinematografie. V České republice ho uvedla do distribuce společnost
A-Company Czech.

Dodal: Martina Chvojka Reková
Missquire
(Michaela Chovancová)
úterý 1. 11. 2016 08:00
Chovancová, Michaela. 2016. Film Učitelka boduje v zahraničí, tento týden míří do Tokia. Vychytané.cz. [Online] 1. 11. 2016. [Citace: 2. 7. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=10787. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Film-Ucitelka-boduje-v-zahranici,-tento-tyden-miri-do-Tokia
Reklama. Chcete ji také?
Reklama. Chcete ji také?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.076s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 18.207.133.27
Serverový čas: sobota 2. července 2022 00:38