Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Anglický hitmaker Shaun Baker přijede na zlínsko!

Ano, je tomu tak - Shaun Baker, známý hlavně díky svým hitům "Power", "Bakerman" či "V.I.P." se vám přijede představit na druhé narozeniny areálu KS Bůrovce v Topolné na zlínsku. Do svých diářů si poznamenejte datum 6.6.2008. Nyní si jej představme trochu blíže...
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Shaun Baker
pátek 6. června 2008 21:00
(konec +- sobota 7. června 2008 04:00)
KS BŮROVCE
Topolná (CZ)

Kdo je to Shaun Baker?

Shaun se narodil a své dětsví prožil nedaleko města York, což je oblast na severu Anglie. Nikdy ho nebavily standardní koníčky typu fotbal, ale jeho koníčkem byla odjakživa hudba. Jak sám říká: "Hudba je v mém životě ta nejdůležitější věc, není důležité co vám hraje, ale je důležité, aby vás to hodilo do pohody".

Hudební nástroje si osvojil již na základní škole hrou na violoncello a byla to právě vážná hudba, která ho nasměrovala na cestu DJe a producenta. V osmdesátých letech se přestěhoval z Anglie do Německa, kde se usadil a začal svou kariéru. Asi jako každý začínající DJ hrál nejprve v malých klubech, kde postupně sbíral cenné zkušenosti pro hraní na velkých akcích. Netravalo zas tak dlouho a už jste se mohli se Shaunem potkat po celém světě. Své energetické sety předváděl na Ibize, Mallorce, podíval se také do Thajska, Japonska, do rodné Anglie, Holandsko, Švýcarska a také samozřejmě nezapoměl vystupovat po celém Německu.
SHAUN BAKER se produkci taneční hudby začal věnovat již v roce 1997, své desky vydává pravidelně u známých tanečních labelů Alphabet City, Sushi Tunes / Ministry of Sound a A45. Jako DJ obletěl SHAUN takřka celý svět od Japonska přes Austrálii, Evropu, až po Jižní Ameriku.

Shaun se narodil v Anglii již před mnoho mnoho roky :o) Vyrůstal v oblasti poblíž Yorku, né New Yourku, ale původního Yorku na severu Anglie. Shaun se nikdy pořádně nezajímal o standardní koníčky typu fotbal, atd., ale o muziku a již od útlého dětsví. Nikdy neměl vyhraněný hudební vkus, takže poslouchal všechno co šlo – rock, ska, pop, dance, hip-hop, r´n ´b, folk, soul,…prostě cokoliv co dokáže hodit do pohodové nálady. „ Hudba je v mém životě ta nejdůležitější věc“ říká Shaun.
Shaun se naučil skládat a hrát již na základní škole, kde jeho první nástroj bylo čelo. Ale později přešel od tvorby klasické hudby na DJ-ing. Po jeho odchodu z UK v osmdesátých létech se usadil v Německu a začal svouji DJ karieru jako Shaun Baker v malých klubech. Začal si budovat cestu pro hraní na velkých akcích. Netrvalo dlouho a hrál své energické DJsety po celém světě od Ibizy, přes Mallorcu, Taiwan, Thajsko, Japonsko, Corfu, Francii, Anglii, Poslko, Holandsko, Rakousko až po Švýcarsko, atd…..a samozřejmě i po celém Německu. Jeho hudební produkce začala v roce 1997 produkováním komerční dance music. Jeho prvním veleúspěšným počinem byl singl Explode v projektu Jordan & Baker, která vstoupila do Německých hitparád dokonce dvakrát v jednom roce a stále je označována jako „classic trance track“ mnoha slavnými DJ´s, což také byl důvod k znovuvydání s remixy od DJ´s Steve Murana a E-Craig.

V roce 2005 se Shaun spojil se Sebastianem Wolkerem na prvím Shaunově samostatném singlu „X-plode2“, který úspěšně zbořil všechny německé hitparády, když dosáhnul na prví příčku po dobu tří týdnů a také první příčku v hitparádě Sunshine Live Chart. ( číslo 1 – Dance radio station v Německu Rakousku, Švýcarsku a Viva Club Rotation chart )( nejpopulárnější na Dance TV program v Německu Rakousku Švýcarsku a číslo 1 v Dance chart na Musicload )
Xplode2 zůstalo na této pozici po dobu 8 týdnů a dále vstoupilo do Německé Singl Charts a tam zůstalo po dobu dalších 9 týdnů v top 100. Nasledující singl Push Deep po dosáhnutí nejvyšších příček Německé singl charts se stal taktéž velkým hitem.
Samozřejmě že sága pokračuje a mnoho dalších skladeb bylo převelice úspěšných. Připomeňme si megahit Bakerman, nebo shash hit V.I.P., který právě v tuto dobu ovládá hitparády celého světa. Shaun na sebe může být pyšný nejen kvůli svým energickým DJ-setům, ale i po stránce své show, jako DJ hraje rád na velkých ale i malých , komerčních ale i nekomečních akcích a velice rád popisuje svůj styl jako „universální muziku“ – tedy ne pouze s vyhraněným hudebním vkusem. To co při svých DJ-setech preferuje je, poskládat skvělou Djshow z různých tanečních stylů – Trance, dance, house, electro, techno,….. Každý kdo viděl Shauna „ v práci“ ví, že nelze zapomenout na jeho jedinečné umění s gramofony a na jeho extrovertní osobnost..

Vstupenky 120,- (předprodej) 150,- (na místě)
.Štěpán
(Štěpán Prachař)
sobota 17. 5. 2008 08:00
Prachař, Štěpán. 2008. Anglický hitmaker Shaun Baker přijede na zlínsko!. Vychytané.cz. [Online] 17. 5. 2008. [Citace: 8. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=1077. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Anglicky-hitmaker-Shaun-Baker-prijede-na-zlinsko!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.078s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 18.232.127.73
Serverový čas: čtvrtek 8. prosince 2022 21:03