Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!
Reklama. Chcete ji také?

Miro Žbirka ZBLÍZKA

Nejen v nové knize Honzy Vedrala, ale i v závěrečném koncertu turné Road to Abbey Road v Londýně 29. října.
Přidat na Facebook
Miro Žbirka se vrací do Londýna, kde všechno začalo, aby tak zakončil nesmírně úspěšné turné ROAD TO ABBEY ROAD, ve kterém mu byla hostem Marika Gombitová. Epilog v podobě londýnského koncertu se odehraje v sobotu 29. října v prestižním klubu v centru města – 229 Venue na Great Portland Street. Sestřih nejzajímavějších okamžiků turné v dokumentu Davida Žbirky naleznete zde:Tím však letošní výčet nekončí. K nadcházejícím Žbirkovým narozeninám připravilo nakladatelství Slovart vydání knihy Honzy Vedrala MIRO ŽBIRKA – ZBLÍZKA.

„Kdyby měla kniha ZBLÍZKA podtitul, zněla by „hudební příběh“, protože se při jejím vzniku ukázalo, že Miro Žbirka často, i když možná podvědomě, psal soundtrack ke svým životním peripetiím,“ říká o knize její autor, hudební publicista, Honza Vedral.

Miro Žbirka na samotné začátky příběhu vzniku knihy vzpomíná: „ Myslím, že jsme se s Honzou v rámci nějakého rozhovoru pro noviny zadebatovali o hudbě a já mu samozřejmě přidal pár svých historek. Těch rozhovorů nakonec bylo víc a mě napadlo, že by konečně mohla vzniknout kniha o tom, co je v mém životě dominantní. Kniha o hudbě, příbězích vzniku skladeb nebo koncertech,“ a dodává: „K nečekaným objevům dávných historek mne vedly i Honzovy nezatížené otázky. Když jsem mu vysvětloval realitu minulosti, byl někdy hodně překvapený a já si vzpomínal i na věci, které bych raději zapomněl.“

V knize se objeví i nikdy nezveřejněné fotografie ze soukromí a zákulisí koncertů. Najdete tam i KOMPLETNÍ DISKOGRAFII včetně obalů všech alb.

Kniha MIRO ŽBIRKA – ZBLÍZKA vychází 31. října. Miro Žbirka se zúčastní slavnostních křtů a autogramiád spolu s autorem a fotografy Tomášem Třeštíkem a Peterem Stanleym Procházkou v bratislavském knihkupectví Martinus 15. listopadu a v pražském Paláci knih Luxor na Václavském náměstí v pondělí 21. listopadu od 17:00. Srdečně vás zveme!

Pro aktualizované informace sledujte webové stránky www.zbirka.cz a facebook Mira Žbirky http://www.facebook.com/MiroZbirka

Dodala: Johana Turner
Missquire
(Michaela Chovancová)
pondělí 24. 10. 2016 08:00
Chovancová, Michaela. 2016. Miro Žbirka ZBLÍZKA . Vychytané.cz. [Online] 24. 10. 2016. [Citace: 30. 6. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=10768. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Miro-Zbirka-ZBLÍZKA--
Reklama. Chcete ji také?
Reklama. Chcete ji také?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.096s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 34.239.167.149
Serverový čas: čtvrtek 30. června 2022 17:46