Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!
Reklama. Chcete ji také?

Proč sledovat Red Bull Music Academy?

Důvodů je pořád spoustu!
Přidat na Facebook
Red Bull Music Academy není jen pro „vyvolené“. I vy můžete plout na vlně nekonečné hudební energie, koncertních show, inspirativních rozhovorů i live sessions, a to všechno z vašeho pohodlného sofa. České účastnice Ivana Marcinová alias Im Cyber a Petra Hermanová z Fiordmoss na svou účast v minulých ročnících RBMA rády vzpomínají. Na co nejvíc?

RBMA v kanadském Montrealu vstoupila do své druhé půlky. Své vystoupení nebo moderovaný rozhovor má za sebou například kultovní představitel punk rocku Iggy Pop, nejrespektovanější Djka světa The Black Madonna nebo fenomenální klavírista Chilly Gonzales. Program akademie je však nabitý dalšími unikátními hudebními lahůdkami. A že je Montreal daleko? Organizátoři RBMA tento problém elegantně vyřešili za vás.
Díky vymoženostem současného digitálního světa nemusíte vůbec překonávat kontinenty, abyste nasáli génia loci nadupaných koncertů či se prošli po chodnících, které si vyšlapala kanadská hudební scéna. Našlapané webovky akademie mtl.redbullmusicacademy.com vás jak mávnutím kouzelného proutku přenesou přes oceán. Určitě si nenechte ujít unikátní projekt The Junction. Sérii krátkých animovaných příběhů mladých montrealských kreativců o osobních i pracovních setkáních umělců, které byste si vedle sebe asi těžko dokázali představit. Za zhlédnutí i poslech rozhodně stojí animace o Chilly Gonzalesovi, Peachesovi a vítězi Polaris Music Prise Kaytranda nebo Jessy Lanza a Jeremy Greenspan of Junior Boys. Později zde najdete i videa lekcí hudebníků a producentů, kteří na RBMA byli součástí lektorského týmu.

Díky online rádiu akademie rbmaradio.com se můžete denně zaposlouchat do inspirativních rozhovorů, workshopů nebo hudebních lekcí širokého spektra umělců. V programovém rozvrhu v následujících dnech se například objevují jména jako Ivan Smagghe, klíčková ikona francouzské hudby, Lessy Lanza, kanadská zpěvačka a producentka, která posluchače vezme ke kořenům syntetizovaného R&B, nebo hiphoper Danny Brown. Na rádiu poběží i live koncerty Kaleidoscope 1754 v podání vítěze Grammy a basového mága Thundercata, který bude experimentovat s fůzemi spojení elektroniky a instrumentálních nástrojů, nebo Québec Électrique: Montréal Discoville.

A že sledovat RBMA stojí skutečně za to, vám dokáží i dvě české muzikantky, které se osobně zúčastnily jednoho z uplynulých ročníků. DJka Im Cyber nezapomíná na setkání s DJ Markym v Sao Paulu: „Každý člověk, každé setkání, každý workshop nebo přednáška byly obrovskou inspirací. Tehdy jsem ale byla totálně zamilovaná do brazilského drum'n'bassu, takže možnost trávit čas s Markym a XRS v době, kdy vydali svojí hitovku LK, pro mě znamenal absolutní highlight a splněný sen. Hráli jsme spolu, produkovali... Využili jsme všechny skvělé možnosti, které RBMA má.“

Petra Hermanová, zpěvačka elektro-folkových Fiordmoss zase nemůže zapomenout na sektání s Erykah Badu v Madridu: „Vyzařovala neuvěřitelnou auru. Její přednáška byla plná hudby a příběhů a já se jí zeptala, jestli nemůže být chvíli ticho. To asi nikdo nečekal, ale jí se to hrozně líbilo a tak v ztichlé místnosti plné lidí najednou zhoustl vzduch. Ona se mi dívala do očí, trvalo to celou věčnost a bylo to opravdu krásné, protože z toho šel trochu strach.“

Bezbřehé hudební přístupy, přemýšlení o hudbě, unikátní lekce, nová poznání a překonávání hranic. To je RBMA a vy můžete být při tom!

Dodala: Jana Kalinová
Missquire
(Michaela Chovancová)
pondělí 24. 10. 2016 08:00
Chovancová, Michaela. 2016. Proč sledovat Red Bull Music Academy?. Vychytané.cz. [Online] 24. 10. 2016. [Citace: 12. 6. 2024.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=10766. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Proc-sledovat-Red-Bull-Music-Academy?
Reklama. Chcete ji také?
Reklama. Chcete ji také?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.067s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2024
Vaše IP: 44.192.48.196
Serverový čas: středa 12. června 2024 17:04