Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

B´FASHION UŽ ZNÁ SVÉ VÍTĚZE

Ve světle, mlze, sněhu a dešti okvětních plátků svedli boj nejlepší mladí designéři. A zvítězili.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
BFashion
středa 14. května 2008 20:00
(konec +- čtvrtek 15. května 2008 03:00)
Kulturní a univerzitní centrum
Zlín (CZ)
Středa 14.5.2008. byla ve Zlíně zasvěcena designu a módě. Od 19:00 hod se v Kongresovém centru UTB scházeli nadšenci, studenti i lidé z oboru, aby shlédli závěrečný boj studentů vysokých škol z celé Evropy v kategoriích design oděvu, obuvi a módní fotografie.

Uvítala nás prezentace partnerů (ochutnávka vín i skvělých fantazijních káv golf – baru U 19. jamky), výstava soutěžních skic obuvi a fotografie. V prvním patře čekalo molo posypané okvětními plátky, židle a fůra pobíhajících lidí. Návštěvníci si nezadali s modely. Kolem bylo k vidění hemžení módních výstřelků (kdo by taky šel na večer módy bez vlastního přičinění, že?). Kdo nenašel své místo dole, obsadil ochozy vrchních pater. Večerem provázel Aleš Juchelka, známý to „medúzák“ (a šlo mu to i bez Richarda), neochudil nás ani o právě probíhající hokejový zápas Česká republika x Švédsko, což mnozí ocenili :). Po představení partnerů a poroty začala samotná módní přehlídka jednotlivých autorů. Modely se nořily do světel prosycených mlhou, občas na ně sněžilo, což jsme pociťovali hlavně my, ve druhém patře a technika, a občas pršely okvětní plátky růží (umělé samozřejmě). Kreativitě umělců se meze nekladly. Výtvory byly zajímavé, dynamické a rozhodně kreativní. Tento rok se vrací na výsluní džínovina a ani tady nechyběla hned v několika kolekcích. Některé kousky byly usedlejší, jiné pobraly více fantazie, ale všechny nositelné. Po mole se v nich proháněly profesionální modelky (některé by potřebovaly spíš méně běhat a víc jíst a taky se naučit chodit). Zajímavé bylo, že byť byl mezi soutěžícími autory i muž, všichni do jednoho se zaměřili na módu pro dámy. Škoda. Dámské oko se potěšilo na pánských modelech až těsně před vyhlášením vítězů na přehlídce oděvů značky Kampo. Každou kolekci doprovázela jiná hudba. Jednu doprovodila svým hlasem i zpěvačka skupiny Toxique (stejně toxická byla i její módní kreace;) ). Moderátor odhodil kožich proti sněhu a jal se vybízet porotu k předávání cen. Porotu vskutku hvězdnou. Návrhář Josef Klír v nápaditém tričku, Helena Fejková s ovázaným kolenem, prvotřídní Liběna Rochová celá v černém, fotograf Jakub Ludvík.A to byl jen zlomek soudcovské stolice. Do zlomku jaksi nedorazila očekávaná Barbara Nesvadbová, která zrušila i svůj workshop.

Loňští soutěžící se promíchali na vítězných příčkách a doplnili je noví. V designu oděvu zvítězila, loni druhá, studentka UTB Adéla Vinšová s ležérní džínovou kolekcí “Jeansy.“ Trochu roztržitá slečna, v oděvu v námořnickém stylu, byla zřejmě tak překvapená, že si na molu zapomněla i své ceny. Mezi nimi i spolupráci na tvorbě jarní kolekce 2008 společnosti Kampo. Loňský vítěz kategorie designu obuvi, Ondřej Konupčík skončil letos druhý. Jeho svěží, barevnou kolekci bot trumfla drobná, nesmělá slečna Dagmar Hujerová z Vyšší odborné školy obalové techniky ze Štětí s botkami inspirovanými tátovou košilí. Novinkovou módní fotografií zaujal porotu Vladimír Novotný ze Slezské univerzity v Opavě a návštěvníky webu TYDEN.cz zase Šymon Kliman z Vysoké školy výtvarných umění v Bratislavě. Mez fotografy muselo být těžké rozhodování. Každá fotografie měla něco do sebe, ať už barevností, námětem nebo kompozicí.Všechny byly precizní a unikátní.

Po skončení čekal v hale raut pro V.I.P. hosty, ostatní procházeli výstavu skic a fotografií, popíjeli drinky za zvuků hudby mladého dje, rafinovaně schovaného pod schody. Kdo chtěl mohl se po chvilce korzování přesunout, temnou uličkou, do přilehlých garáží na afterparty.

Betonovou kobkou duněla hudba Magors Sound System, prosvětlovala ji videoprojekce týmu Letního Kina Fakulty multimediálních komunikací UTB a na vůni jí přidaly grilované klobásy. Po chvilce blbnutí na bublinkové fólii, kryjící kabely na zemi, jsme to vzdali a zamířili k domovu.

Loňský ročník v „akvárkovém stylu“ měl něco do sebe, letošní byl zase barevný a hravý. Jsem zvědavá co si pořadatelé a zároveň studenti Fakulty multimediálních komunikací UTB vymyslí na příští rok.

Ceny jsou rozdány, vítězné kolekce v přípravě pro výrobu a ostatní mají rok na další tvorbu a hledání inspirace. Co dodat závěrem? Snad jenom…SLÁVA VÍTĚZŮM, ČEST PORAŽENÝM!
Verushka
(Veronika Jarešová)
pátek 16. 5. 2008 14:10
Jarešová, Veronika. 2008. B´FASHION UŽ ZNÁ SVÉ VÍTĚZE. Vychytané.cz. [Online] 16. 5. 2008. [Citace: 28. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=1076. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/B_FASHION-UZ-ZNÁ-SVÉ-VÍTĚZE
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.114s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 34.239.154.240
Serverový čas: pondělí 28. listopadu 2022 16:48