Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Spanilá jízda bubeníků v neděli v LMB

V pátek 14. října odstartoval v podhůří Jizerských hor v pořadí 15. Slet bubeníků, který se představí v neděli 23. října také v pražském Lucerna Music Baru.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Slet bubeníků
neděle 23. října 2016 20:00
(konec +- pondělí 24. října 2016 03:00)
Lucerna - Music Bar
Praha (CZ)
Letošní podtitul „Ktož sú boží bubeníci“ láká na kombinaci gregoriánského či husitského chorálu, doprovázenou rytmicky přesnou palbou bicích souprav a dalších perkusí. Novou posilou letošního Sletu je zpěvák a bubeník Tata Bojs Milan Cajs.

Poněkud atypický ansámbl vystoupí v čele s Pavlem Fajtem a dále s Pavlem Koudelkou, Milošem Vacíkem, Tomášem Reindlem a novou posilou Sletové letky - leaderem Tata Bojs Milanem Caisem. Spojení mezi dávnou hudební řečí a současným světem plným dynamiky a rytmu napomohou mužské hlasy sboru Affetto a izraelská zpěvačka Kamila Kama, přinášející do programu silný, výrazový zpěv a prvky performance. Ve vozové hradbě, která naše bojovníky s bubny a paličkami na pódiu obklopí, najdeme kolem dvou tun perkusí, bubnů, činelů a dalšího libozvučného harampádí.

„Slet je stylově rozkročen od pouští Blízkého východu až po Vltavu. V rámci dvouhodinového koncertu zazní inspirace gregoriánským chorálem, husitskými písněmi, můžeme se těšit na hřmotné bubenické polyrytmické groovy, hrané na bicí soupravy, tympány, elektroniku a basové bubny,” popisuje autor a producent projektu Romek Hanzlík.

Umělecký vedoucí Sletu bubeníků Pavel Fajt vysvětluje svoji letošní tvůrčí koncepci: „Již dlouho mi v hlavě zní kombinace silných, hřmotných, polyrytmicky komponovaných a žánrově neurčitých bicích partů hraných převážně na evropské bicí nástroje, spolu se zpěvovými party z dob, kdy vznikalo evropské hudební povědomí, s gregoriánskými chorály s jejich duchovním rozměrem v kombinaci s bojovně působícími husitskými písněmi. Válečné hordy husitů a táboritů, a jejich touha a nadšení po změně tvořily dějiny. Bojové písně husitů před každou bitvou otřásaly sebevědomím nepřátel a pomáhaly jím vítězit. Tyto písně zazní ve velmi netradičních, bubnových aranžích na letošním Sletu."

Vstupenky jsou v předprodeji za 340 Kč v síti Ticketportal a na pokladně Lucerna Music Baru.

Dodal: Jaromír Telenský
Missquire
(Michaela Chovancová)
pátek 21. 10. 2016 08:00
Chovancová, Michaela. 2016. Spanilá jízda bubeníků v neděli v LMB. Vychytané.cz. [Online] 21. 10. 2016. [Citace: 7. 7. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=10759. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Spanila-jizda-bubeniku-v-nedeli-v-LMB
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.116s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.192.94.86
Serverový čas: čtvrtek 7. července 2022 00:39