Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!
Reklama. Chcete ji také?

Na Velký knižní čtvrtek opět naváže Velký AUDIO knižní čtvrtek

Stejně jako v loňském roce se příznivci kvalitní literatury v audio podobě dočkají pokračování Velkého AUDIO knižního čtvrtku. Jeho druhé pokračování přinese devět nových titulů již 3. listopadu.
Přidat na Facebook
Zatímco tento týden se Velký knižní čtvrtek stěhuje do Brna, kde proběhne 20. října setkání s autory v Knihovně Jiřího Mahena, pomalu se blíží i další Velký AUDIO knižní čtvrtek. Na přání čtenářů – posluchačů ho již podruhé připravila knižní distribuce Kosmas společně s Asociací vydavatelů audioknih. „V loňském roce jsme audio čtvrtek zkusili pořádat poprvé a byli jsme překvapeni velkým pozitivním ohlasem, jak ze strany posluchačů, tak ze strany knihkupců a nakladatelů. Letos pokračujeme druhým ročníkem. Rádi bychom, aby se Velký audio knižní čtvrtek stal svátkem pro posluchače dobré literatury, jako je Velký knižní čtvrtek pro čtenáře. Pořádat ho budeme vždy k podzimnímu Velkému knižnímu čtvrtku, tedy jednou ročně, a doufám, že se posluchačům ‚zapíše‘ do uší,“ říká zástupce pořadatele Ctirad Fuchs.

I letos pořadatelé vybírali z nabídky renomovaných tuzemských vydavatelů a tak se na pultech obchodů prodávající audioknihy objeví, mimo jiné, světově proslulý bestseller Divoké labutě britské spisovatelky čínského původu Jung Chang, popisující osudy tří žen na pozadí historických událostí Číny. Kniha, která je v Číně zakázána, byla přeložena do 30 jazyků. Do audio podoby ji skvěle načetla Hana Maciuchová. Pro nejmenší posluchače je připravena audiokniha Dušička a Dušinka autora Radka Adamce o tom, jak se dva urejpaní, hašteřiví a všeteční duchové rozhodli trošičku potrápit lidi, ve skvělé interpretaci Barbory Hrzánové, Jiřího Lábuse, Oty Jiráka a Jana Přeučila. Ezopovy bajky v novém převyprávění Jiřího Žáčka v poutavém podání Vojty Dyka a Tatiany Vilhelmové si určitě rádi poslechnou jak dospělí, tak děti. P. D. Wodehause a jeho Jedinečný Jeeves přináší typický anglický humor a milostné zápletky anglických gentlemanů, ze kterých musí Jeeves vždy najít východisko. Za svůj blog Kafe a cigárko získala Marie Doležalová cenu Magnesia litera. V knižní podobě se pak stal bestsellerem loňského vánočního trhu a nyní vychází i jako audiokniha, interpretovaná samotnou autorkou. Drama o lásce a pomstě to je audioverze slavného románu Emily Brontëové Na Větrné hůrce v podání Zuzany Slavíkové, Petra Vaňka a Terezy Richtrové. Dále se posluchači mohou těšit na městskou fantasy Bena Aaronowitche Řeky Londýna nebo na románovou verzi jedné z nejdramatičtějších legend z časů objevování Divokého západu Zmrtvýchvstání amerického autora Michaela Punkeho (v jejíž filmové adaptaci, oceněné třemi Oscary, ztvárnil hlavního hrdinu Leonardo DiCaprio).

Posledním titulem z nabídky audio knižního čtvrtku je pak audiokniha To nejlepší pro malé i velké čtenáře z vydavatelství Supraphon - sedm rozmanitých příběhů se známými hrdiny dětských knížek českých autorů. Čtyřlístek, Maxipes Fík, Mach a Šebestová, Spejbl a Hurvínek, Broučci a s nimi postavičky z Krkonošských pohádek a Pohádek o mašinkách v podání Petra Kostky, Josefa Somra, Josefa Dvořáka, Miloše Kirschnera a dalších.

Kompletní seznam titulů a více informací naleznete v přiložené tiskové zprávě a na www.audioctvrtek.cz

Dodal: Pavel Turner
Missquire
(Michaela Chovancová)
čtvrtek 20. 10. 2016 08:00
Chovancová, Michaela. 2016. Na Velký knižní čtvrtek opět naváže Velký AUDIO knižní čtvrtek. Vychytané.cz. [Online] 20. 10. 2016. [Citace: 4. 7. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=10754. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Na-Velky-knizni-ctvrtek-opet-navaze-Velky-AUDIO-knizni-ctvrtek
Reklama. Chcete ji také?
Reklama. Chcete ji také?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.12s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.192.94.86
Serverový čas: pondělí 4. července 2022 09:00