Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Virtuální realita podle Björk na Red Bull Music Academy

Islandská zpěvačka Björk, která je známá svým experimentálním přístupem k hudební tvorbě, bude jednou z hvězd letošního 18. ročníku Red Bull Music Academy, která se koná v kanadském Montrealu.
Přidat na Facebook
Na akci, na niž se sjelo na 70 producentů, zpěváků, beat tvůrců, instrumentalistů a DJs z 38 zemí, bude od 15. 10. do 12. 11. v DHC/ART Nadaci moderního umění nainstalována její výstava s příhodným názvem Björk Digital.
Pořadatelé akademie chtěli navázat na podobné instalace, jaké byly k vidění v newyorském MoMA, Vivid Sidney, Tokio Miraikan či londýnském Somerset House. Björk tak přiveze svých pět unikátních VR videí s kolektivním názvem Vulnicura, které budou ojedinělou fúzí přírody a techniky pod taktovkou extravagantní umělkyně. Společně s těmito videi zažije v Montrealu premiéru jedno z brusu nové s názvem Vulnicura for „Family“. Účastníci akademie budou moci v centru zhlédnout také interaktivní aplikaci Biofilia app a projekci jejího nenapodobitelného díla hudebního videa.

Björk v roce 2011 přišla se zcela ojedinělým a průkopnickým projektem, který do té doby neměl v hudebním průmyslu konkurenci. Její v pořadí sedmé album Biofilia vyšlo jako historicky první „app-album“. Jednalo se o multimediální nosič, který spojoval umělecký a estetický zážitek s vzdělávacími funkcemi propojenými s aplikacemi pro iPhony a iPady.

Vizuálními instalacemi podíl Björk na RBMA nekončí. Po několik jdoucích nocí totiž vystoupí jako DJ akademie, což slibuje nezapomenutelný zážitek.

Kompletní přehled o koncertech, přehlídkách a výstavách sledujte na redbullmusicacademy.com.

Dodala: Jana Kalinová
Missquire
(Michaela Chovancová)
sobota 15. 10. 2016 08:00
Chovancová, Michaela. 2016. Virtuální realita podle Björk na Red Bull Music Academy. Vychytané.cz. [Online] 15. 10. 2016. [Citace: 6. 7. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=10744. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Virtualni-realita-podle-Björk-na-Red-Bull-Music-Academy
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.151s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.201.94.72
Serverový čas: středa 6. července 2022 05:28