Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Kniha:Příběh, o kterém v roce 2015 mluvila celá Amerika!

OSUDY A BĚSY. Mistrovský román od Lauren Groff, jedné z nejlepších spisovatelek své generace
Přidat na Facebook
Děj začíná líbánkovým sexem na studené pláži v Nové Anglii a končí o dekády později osamělým stářím v Londýně. Román je portrétem manželství viděného postupně oběma stranami – nejdřív jeho pohledem, pak jejím. Čtyřiadvacetileté manželství nahlíženo přímo z centra dění – Lotto (on) a Mathilda (ona)… to jsou OSUDY A BĚSY.

Nezpochybnitelný literární triumf – právě takto je označován román OSUDY A BĚSY od americké autorky Lauren Groff. A něco na tom opravdu bude.

Kromě toho, že získal slušnou řádku prestižních ocenění (například byl Amazonem vyhlášen za knihu roku 2015 a stal se finalistou v The National Book Award), se jeho práva prodala už do více než 30 zemí světa.

A co víc: prezident Obama o knize prohlásil: „že nic lepšího za celý rok nečetl" a hollywoodské celebrity (Sarah Jessica Parker, Miranda July a další) se na Instagramu chlubily fotkami, na nichž čtou právě tuto knihu.

Už za týden, tedy 13. října, bude možnost si tento román přečíst i v češtině ve skvělém překladu Petry Babulákové Jelínkové. Knihu vydává nakladatelství DOMINO.

Lauren Groff, OSUDY A BĚSY
Nikdy si nezačněte myslet, že někoho opravdu znáte. I když s ním žijete přes dvacet let.

Každý příběh má dvě strany. Každý vztah lze nahlížet ze dvou různých perspektiv. A někdy se ukáže, že klíčem k dobrému manželství není způsobilost říkat pravdu, ale schopnost udržet tajemství. Ve svém nejnovějším románu, bohatém a mnohovrstevnatém, přináší Lauren Groff příběh o jednom takovém manželství zachyceném v průběhu dvaceti čtyř let.

Lottovi a Mathildě bylo dvaadvacet, když se vzali. Byli krásní, bláznivě zamilovaní a předurčeni k úspěchu. O deset let později je jejich manželství ještě stále předmětem závisti přátel, ale pozorný čtenář už s lehkým mrazením začíná cítit, že skutečnost je mnohem složitější, problémy hlubší a minulost temnější, než by se mohlo na první pohled zdát.

OSUDY A BĚSY - ohlasy

„ Kniha Osudy a běsy je nezpochybnitelným literárním triumfem.“ – The Washington Post

„ Příběh, o kterém v roce 2015 mluvila celá Amerika!“ – The Guardian

„ Každá stránka je vichřicí slov, a přesto největší síla knihy spočívá právě v tom, co zůstává nevyřčeno mezi řádky. Je to doslova omamný elixír.“ – Publishers Weekly

Lauren Groff publikovala povídky v mnoha významných periodikách, její texty byly také opakovaně zařazeny do prestižních antologií s názvem Nejlepší americká povídka.
Svou románovou prvotinu Příšery templetonské vydala v roce 2008 (česky Host, 2009), čtyři roky po ní následoval román Arcadia. Největšího úspěchu však dosáhla právě zmiňovaným nejnovějším románem OSUDY A BĚSY.Říjnové tituly nakladatelství DOMINO:

STALKEŘI, Paul Finch, edice Napětí
Klient pouze sdělí jméno té ženy. O zbytek se postarají oni. Špinavá práce je na nich; klient si může dělat, co se mu zlíbí. Bez omezení.

TAK TO JE, TAK TO BUDE, Sarah J. Bolton, edice Napětí
Když jde o sérii vražd, kdo by věřil jedenáctiletému klukovi?

OCELOVÝ POLIBEK, Jeffery Deaver, edice Napětí
Vražednou zbraní se může stát cokoli. Když to umíte náležitě použít.

OSUDY A BĚSY, Lauren Groff, edice Mimo edice
Nikdy si nezačněte myslet, že někoho opravdu znáte. I když s ním žijete dvacet let.

Dodala: Johana Turner
Missquire
(Michaela Chovancová)
čtvrtek 13. 10. 2016 08:00
Chovancová, Michaela. 2016. Kniha:Příběh, o kterém v roce 2015 mluvila celá Amerika!. Vychytané.cz. [Online] 13. 10. 2016. [Citace: 6. 7. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=10730. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Kniha:Pribeh,-o-kterem-v-roce-2015-mluvila-cela-Amerika!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.08s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.201.94.72
Serverový čas: středa 6. července 2022 07:08