Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Do Čech míří kytaristka Jennifer Batten...

...letitá spoluhráčka Michaela Jacksona a Jeffa Becka
Přidat na Facebook
Letošní Kytara napříč žánry představí ve třech českých městech dámu, jejíž neutuchající energie a virtuozita stále berou dech. Jeniffer Batten, americká kytaristka, multimediální umělkyně a v neposlední řadě také oblíbená pedagožka se představí ve dvou různých rolích. Festivalové turné zahájí ve středu 12. října v Táboře a uzavře v sobotu 15. října ve Varnsdorfu sólovými koncerty, v Praze povede ve čtvrtek 13. října workshop v sídle společnosti Kytary.cz a v pátek 14. října posílí sestavu Kytarových rebelek: společně s legendární Dagmar Voňkovou a originální Janou Šteflíčkovou vystoupí na klíčovém koncertu letošního festivalu Kytara napříč žánry v Městské knihovně.

Vstupenky na koncerty jsou v prodeji v síti www.colosseumticket.cz Více informací na www.kytaranapriczanry.cz a na Facebooku www.facebook.com/kytaranapriczanry.

Muzikantská dráha kytaristky Jeniffer Batten začala v půli 80. let, kdy hrála v četných a stylově různorodých kapelách. Zlom přišel v roce 1987, kdy uspěla v konkurzu více než sta uchazečů a stala se kytaristkou doprovodné kapely Michaela Jacksona. S ním spolupracovala na celém Bad Tour, která vidělo přes 4 miliony lidí. I později pokračovala s Jacksonem na Dangerous a HIStory Tour. Dalším výrazným úspěchem byla tříletá spolupráce s Jeffem Beckem, která zahrnovala alba Who Else a You Had It Coming a související turné. „Spolupráce s Michaelem Jacksonem byla skvělá škola, ale v zákulisí jste si s ním nepopovídali. Poslední čtyři minuty show, kdy jsme ještě na pódiu hráli mohutné finále, Michael už ujížděl s ochrankou pryč z haly či stadiónu,“ vzpomíná v jednom z rozhovorů Jennifer, a komentuje i další svoje pódiové kolegy: „Jeff Beck zase hrál na pódiu tak nahlas, že jeho zesilovače zvukaři v sálech do pět tisíc lidí vůbec nezapojovali do pultu...“

„V lednu 1993 hrála Jeniffer Batten v přímém přenosu po boku Michaela Jacksona pro 1,5 miliardy lidí v 80 zemích v přestávce amerického Superbowlu,” upozorňuje ředitel festivalu Stanislav Barek na jeden z pozoruhodných milníku interpretčiny kariéry, a dodává: „My jsme ale rádi, že letos ji budeme moci představit coby vynikající sólistku mimopražskému publiku, v Praze pak jako pedagožku a zejména jako protipól i partnerku našich spíše akustických Kytarových rebelek, Dagmar Voňkové a Jany Šteflíčkové.”

Během své kariéry vydala Jennifer Batten tři sólová alba, podílela se i na dalších projektech. Působí také jako vyhledávaná pedagožka, její sólové multimediální koncerty zaujmou kromě virtuózní hry také tvořivým využitím současných elektronických technologií či videa.

Kytaru napříč žánry zahájilo duo mladých nadějných kytaristů, Holanďanka Karlijn Langendijk a její německý kolega Meinen Sönke. Dalšími oporami festivalu, který bude probíhat až do 26. listopadu jsou americký kytarista, skladatel a aranžér Adam Rafferty, němečtí kytaristé a pedagogové Lorenz Schmidt, Silvio Schneider a Ingo Halama a jejich čeští kolegové Jana Šteflíčková, Libor Šmoldas Miloslav Klaus a Stanislav Barek. Zahraje skupina Njorek s citeristou Michalem Müllerem a zazpívají Martina Míková a Zuzana Laura. Mimořádným hostem závěrečného koncertu bude legendární mistr kytary Jiří Jirmal. Kromě několika pražských lokalit zamíří Kytara napříč žánry letos také do Varnsdorfu, Chýně, Černošic, Tábora, Pardubic a na Dolní Poustevny a po letech zahrají festivaloví hosté opět v sousedním Německu ve Schweinfurtu a Stadtlauringenu v Bavorsku a v saském Sebnitzu.

V Pardubicích proběhne 4. ročník kytarové soutěže Svazu autorů a interpretů.

Festival Kytara napříč žánry pořádá Stanislav Barek s finanční podporou hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Svazu autorů a interpretů, MČ Praha 3 a Česko – německého fondu budoucnosti

Dodala: Jitka Volková
Missquire
(Michaela Chovancová)
středa 12. 10. 2016 08:00
Chovancová, Michaela. 2016. Do Čech míří kytaristka Jennifer Batten.... Vychytané.cz. [Online] 12. 10. 2016. [Citace: 6. 7. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=10729. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Do-Cech-miri-kytaristka-Jennifer-Batten...
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.117s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.201.94.72
Serverový čas: středa 6. července 2022 05:40