Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Začíná 9. ročník festivalu MORAVIA MUSIC FEST

V rámci již 9. ročníku Moravia Music Festu bude ode dneška na brněnských podiích k vidění přes 140 hudebníků. Dramaturgie se po čtyřech letech opět zaměřuje na big bandy, ale i další velké žesťové ansámbly.
Přidat na Facebook
Festival dnes v Metro Music Baru zahajuje Jan Smigmator & Swinging Q, kde brněnskému publiku představí své aktuální album Time to Swing a vedle slavných jazzových a swingových evergreenů zazpívá i novinky ze své vlastní autorské dílny.

Jedním z největších taháků budou Electro Deluxe (21. 10. Metro Music Bar) v čele s charismatickým americkým zpěvákem Jamesem Copleym. V letošním roce vystoupí s repertoárem ze svého nového alba Circle, které vyjde letos v září. V poslední době roste zájem o Balkán a kulturu tohoto regionu, proto se nelze divit oblibě balkánské gypsy dechovky. Tento směr na festivalu zastoupí rumunská kapela Fanfara Transilvania (12. 10. Metro Music Bar), kterou zdobí ocenění „Oscar Folklor Award“ z Italského festivalu Mondiale del Folklore Gorizia.

V letošním line-upu nebyl opomenut rezidenční B-SIDE BAND bandleadera Josefa Buchty, který vystoupí s britským triem The Puppini Sisters (10. 11. Sono centrum). Pionýrky „swingpunku“, jež nastartovaly vlnu v retro stylu close-harmony skupin, mají mezi svými fanoušky samotného Prince Charlese či Cyndi Lauper. Na koncertě vystoupí jako speciální host Vojtěch Dyk, který s nimi zazpívá společný duet a kromě toho i několik sólových věcí s B-SIDE BANDem. Zajímavým programem festivalu pak bude dvojkoncert žesťových skupin Brass 6 & Bohemia Saxophone Quartet (7. 11. Metro Music Bar).

Dodala: Alice Titzová
Missquire
(Michaela Chovancová)
úterý 11. 10. 2016 08:00
Chovancová, Michaela. 2016. Začíná 9. ročník festivalu MORAVIA MUSIC FEST. Vychytané.cz. [Online] 11. 10. 2016. [Citace: 6. 7. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=10723. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Zacina-9.-rocnik-festivalu-MORAVIA-MUSIC-FEST
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.086s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.201.96.43
Serverový čas: středa 6. července 2022 02:31