Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!
Reklama. Chcete ji také?

Kniha: Očekávaná kniha Anthonyho Doerra SBĚRATEL MUŠLÍ vychází

„Anthony Doerr je úžasný spisovatel. Jeho příběhy pronikají hluboko pod povrch a těží ze zapomenutých míst i z míst, která ještě nikdo jiný neobjevil. V těchto příbězích není krása pouze popisována, tady přímo vzniká.“ – Rick Bass, autor knihy Where the Sea Used to Be o knize SBĚRATEL MUŠLÍ
Přidat na Facebook
Držiteli Pulitzerovy ceny Anthonymu Doerrovi (2015, kategorie próza za knihu Jsou světla, která nevidíme) vychází již třetí kniha v češtině s názvem SBĚRATEL MUŠLÍ. Opět ve skvělém překladu Jakuba Kaliny z originálu The Shell Collector v nakladatelství MOBA.

SBĚRATEL MUŠLÍ, Anthony Doerr

Autor zavádí čtenáře na africké pobřeží i na předměstí Ohia, ukazuje předstíranou pompéznost i boj o přežití v divočině, hojnost přírody i její divokou sílu. Slepý hrdina titulní povídky tráví dny procházkami po plážích Keni s německým ovčákem po boku a probírá se zrnky písku. Mimo něj jsou tu pozorovatelé velryb a rybáři, lovci a mystici, zachycení v určitých okamžicích svých životů. Doerr jako přirozený vypravěč zkoumá lidská dilemata ve všech podobách – touhu, zármutek, nerozhodnost, zlomené srdce i pomalé zotavování.

John Banville je proslulý irský spisovatel a držitel mnoha prestižních ocenění (Man Booker Prize -2005 a mezinárodní literární Cena Franze Kafky – 2011). Čtenářům je také ovšem dobře znám jeho detektiv Quirke a kriminální příběhy z irského Dublinu 50. let, které píše pod jménem Benjamin Black. Ten nejnovější vychází 18. října s názvem SVATÝ PŘÍKAZ a do češtiny ho z originálu Holy Orders přeložil Alexander Neuman.

Nejnovější Quirkův případ začíná v Dublinu v okamžiku, kdy noviny jsou cenzurovány, společenské konvence jsou přísně definovány a děsivé zločiny tutlány. Proč? V padesátých letech 20. století v Irsku katolická církev ovládala a řídila životy téměř všech obyvatel. Když je ale zavražděn Jimmy Minor, blízký přítel Quirkovy dcery Phoebe, Quirke odmítá nadále hrát podle pravidel církve...

Tak trochu netradiční bude nejnovější kniha Vlastimila Vondrušky BREVIÁŘ POZITIVNÍ ANARCHIE, jež vychází zítra. Je autorovou historickou analýzou o tom, že současná evropská společnost, opakuje fatální chyby našich předků.Říjnové novinky z nakladatelství MOBA:
BREVIÁŘ POZITIVNÍ ANARCHIE, Vlastimil Vondruška, mimo edice – tisková konference k této knize se bude konat 25. 10. v 10:30 v kavárně kina Lucerna na Václavském náměstí v Praze.
SBĚRATEL MUŠLÍ, Anthony Doerr, světový bestseller
SVATÝ PŘÍKAZ, Benjamin Black, světová krimi odehrávající se v 50. letech minulého století v irském Dublinu
SANTINI, Jaroslava Černá, historický román - dramatický životní příběh geniálního umělce Jana Blažeje Santiniho - Aichla
ZEMĚ BARBARŮ, Otomar Dvořák, historický román odehrávající se v temném 6. století n. l. začíná příchodem prince Hildigise z kmene Langobardů, neprávem obviněného z vraždy, hledajícím útočiště u Slovanů.
PŘÍŠERKA Z KUMBÁLU, Ober Skye, pro děti
PŘÍSTAV NADĚJE, Nina George, společenský román
RELAXAČNÍ OMALOVÁNKY NEJEN PRO HOUBAŘE, Blanka Cízlerová
KDO JINÉMU JÁMU KOPÁ… SÁM DO MANŽELSTVÍ PADÁ, Alena Jakoubková, ženský román
RUKAVIČKY SMRTI, B. M. Horská, edice Původní česká detektivka
POSLOUCHEJ TOHO S PISTOLÍ, Ladislav Beran, edice Původní česká detektivka
SYNDROM ODUMŘELÉ DUŠE, Roman Cílek, edice Původní česká detektivka

Dodala: Johana Turner
Missquire
(Michaela Chovancová)
úterý 11. 10. 2016 08:00
Chovancová, Michaela. 2016. Kniha: Očekávaná kniha Anthonyho Doerra SBĚRATEL MUŠLÍ vychází. Vychytané.cz. [Online] 11. 10. 2016. [Citace: 3. 7. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=10722. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Kniha:-Ocekavana-kniha-Anthonyho-Doerra-SBĚRATEL-MUSLÍ-vychazi
Reklama. Chcete ji také?
Reklama. Chcete ji také?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.109s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.201.96.43
Serverový čas: neděle 3. července 2022 11:26