Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Bratři Orffové se vrací do Paláce Akropolis

Jako speciální host vystoupí katalánská písničkářka Núria Graham.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
EUROCONNECTIONS
pátek 14. října 2016 19:30
(konec +- sobota 15. října 2016 02:30)
Palác Akropolis
Praha (CZ)
Jedna z nejzásadnějších českých kapel posledních let - krnovští Bratři Orffové zavítají 14. října po více než dvou letech znovu na pódium Paláce Akropolis. Králové podzimních depresí jako svého hosta na večírku EuroConnections představí devatenáctiletou katalánskou písničkářku Núriu Graham, zářivý talent tamní scény. Zpěvačka s irskými kořeny se vloni představila také na slavném festivalu Primavera Sound.

Když Bratři Orffové vydávali před třemi lety album Šero, mluvili o něm jako o své labutí písni. Jenže teď to vypadá, že jedna z nejosobitějších českých kapel nového tisíciletí ještě odmítá úplně složit zbraně. „Rozhodli jsme se přidat dalších pár koncertů, abychom zjistili, že nás to vlastně pořád strašně baví.“ píše se na jejich Facebooku a jejich návrat do Prahy uvítá 14. října žižkovský Palác Akropolis.

Bratři Orffové vznikli v polovině devadesátých let jako projekt přátel kolem krnovského písničkáře a multiinstrumentalisty Ivana Gajdoše. Jeho introvertním folkovým skladbám dodali moderní elektronický kabát kytarista Lukáš Novotný a producent Matouš Godík (ZKA4T). Debutovali ale až v roce 2005 na ceněném albu Bingriwingri vítajícím posluchače do snových krajin imaginárního městečka stejného jména. Deska sklidila velký ohlas, obdržela ceny Musicserveru a časopisu Filter či nominaci na žánrového Anděla. Když se po dlouhých letech odpočinku zase zjevili na scéně, fungovali už jako regulérní kapela.

Druhé album Šero navazuje na debut tématy bloudění a nacházení já v civilizační džungli a příběh jejich hrdiny Serži Vantóše je znovu zasazený do magické krajiny hornoslezského Krnova. Za album obdrželi hudební ceny Anděl a Apollo za nejlepší domácí album roku 2013. Za peníze získané za vítězství v ceně Apollo uspořádali na polsko-českých hranicích v opuštěné vesnici Pelhřimovy vlastní (anti)festival, který letos dospěl už k třetímu ročníku. (Získali za něj nominaci na Vinylu za počin roku). Když se vloni na podzim přidali s coververzí písně Anděl radosti na albovou poctu Jiřímu Bulisovi, vypadalo to, že je to jejich úplně poslední společná píseň. Ale u Orffů platí - nikdy neříkej nikdy.

Katalánská písničkářka Núria Graham, kterou Paláce Akropolis pozvali jako speciálního hosta, sdílí s krnovskou kapelou lásku k intenzivní hudbě, která pracuje se silnými emocemi. Písně barcelonské rodačky, kterou novináři srovnávají se St. Vincent nebo PJ Harvey mají potenciál zabodnout se pořádně hluboko do duše posluchačů. V roce 2013 si vlastním nákladem vydala demonahrávku First Tracks, kterou o dva roky později následovala kolekce Bird Eyes. „Bird Eyes je úžasně krásné a výjimečné album. Nuria Graham má cit pro melodie a autorské schopnosti někoho dvakrát či dokonce třikrát tak starého.“ napsal o desce blog Louder Than War.

„Nechci být definována jako folková zpěvačka,“ říká Núria Graham v rozhovorech. Její žánrový rozsah je mnohem širší - hledači talentů ji objevili v jazzovém kavárně a na jejím letošním EPčku In The Cave najdete i velmi neobvyklou coververzi skladby Toxic od Britney Spears. Osobitá písničkářka předskakovala pro St. Vincent a vloni si zahrála na proslulém festivalu Primavera, kam se za rok znovu vrátí. Svoji pražskou premiéru si Núria Graham odbude 14. října na EuroConnections.

Více informací a audio ukázky:
www.palacakropolis.cz
www.bratriorffove.cz
www.nuriagraham.com

Předprodej lístků www.palacakropolis, v kavárně Paláce Akropolis, GoOut, Ticketpro

Dodala: Eva Kociánová
Missquire
(Michaela Chovancová)
sobota 8. 10. 2016 08:00
Chovancová, Michaela. 2016. Bratři Orffové se vrací do Paláce Akropolis. Vychytané.cz. [Online] 8. 10. 2016. [Citace: 5. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=10718. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Bratri-Orffove-se-vraci-do-Palace-Akropolis
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.098s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.212.99.248
Serverový čas: neděle 5. února 2023 04:42