Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Kniha: Tak to je a tak to bude a Stalkeři

Dva skvělé britské krimi thrillery přinášejí tak trochu jiné vraždy. Zaručujeme vám pročtené noci bez spánku!
Přidat na Facebook
Oba autoři zmiňovaných thrillerů – Sharon J. Bolton a Paul Finch – za sebou mají velmi zajímavé kariérní osudy. On byl policistou a novinářem, ona se profesně hledala trochu déle a některé její mladické aktivity ji dnes uvádějí do rozpaků.

Paul Finch je známým britským scenáristou, napsal několik epizod slavného seriálu Poldové, podílel se i na kultovním britském sci-fi fenoménu Doctor Who. Nyní se věnuje především literární tvorbě; jeho série se samorostlým detektivem Heckenburgem je v Británii už několik let pojmem. V příloze tiskové zprávy si můžete přečíst ukázku ze Stalkerů, která vás nenechá na pochybách, proč Finch patří v Británii k nejčtenějším autorům.

Sharon J. Bolton se proslavila především svými romány s ústřední postavou policistky Lacey Flintové. Tato autorka je často označována za „první dámu anglické temné detektivky“ (The Times) a hovoří se o ní také jako o „jedné z nejtalentovanějších vypravěček posledních let”. (Denver Post)

„Nastal tvůj čas, jsi na řadě….“

STALKEŘI, Paul Finch, edice Napětí
Klient pouze sdělí jméno té ženy. O zbytek se postarají oni. Špinavá práce je na nich; klient si může dělat, co se mu zlíbí. Bez omezení.

Detektiv seržant Mark Heckenburg vyšetřuje podivné zmizení osmatřiceti žen. Každá z nich vedla spokojený život, než beze stopy zmizela. Podivné okolnosti i počet obětí Heckenburga znepokojují, ovšem jeho nadřízení mají na celou věc odlišný pohled. Chtějí případ odložit. Lauren Wraxfordová se zoufale snaží najít svou sestru. Všechny stopy, které se jí zatím podařilo nalézt, vedou do míst, kam si sama vstoupit netroufá, a tak požádá Heckenburga o pomoc. Nesourodá dvojice se společně noří do temného světa gangsterů a organizovaného zločinu.

Věděli od začátku, že je nečeká procházka růžovým sadem, ovšem když narazí na skupinu, která si říká Klub sympaťáků, vědí, že teď už jde opravdu do tuhého. Těchhle sympaťáků se totiž všichni bojí. Žádný práskač na ně nic neprozradí. Všeobecně se o nich ví jen to, že dokážou zařídit cokoli. Pokud za to zaplatíte dostatečně vysokou cenu.

Z originálu Stalkers přeložila Zuzana Pernicová, vychází 5. 10. 2016.„Bude vám z toho běhat mráz po zádech!“ Lisa Gardner, známá spisovatelka o knize Tak to je a tak to bude.Když jde o sérii vražd, kdo by věřil jedenáctiletému klukovi?

Ví to každý, ví to tedy i jedenáctiletý Barney: momentálně nejobávanější londýnský vrah brzy udeří znovu. Obětí bude další chlapec přibližně v jeho věku. Bezkrevné tělo bude nalezeno na břehu Temže. Vyšetřovatelé se nebudou mít čeho chytit, protože nenaleznou žádné stopy. Ze stejného důvodu nedokážou ani vydedukovat, kdy vrah udeří zas.

Barney je těmi vraždami posedlý. Kromě toho má ale další děsivé tajemství, které mu nedá spát. Dost na jednoho jedenáctiletého kluka… A tak se svěří sousedce Lacey Flintové, která se zotavuje z traumatického zážitku předchozího případu. Lacey nemá jediný rozumný důvod, proč do tohoto případu strkat nos. Zároveň ale nemá ani nejmenší šanci na to, aby dokázala zůstat stranou. Čas běží až příliš rychle, vrahova brutalita se stupňuje a Lacey s Barneym vědí, že stačí tak hrozivě málo, aby z toho všeho nevyšli živí…

Z originálu Like This, For Ever přeložil Martin Verner, vychází 12. 10. 2016.Říjnové tituly nakladatelství DOMINO:

STALKEŘI, Paul Finch, edice Napětí
Klient pouze sdělí jméno té ženy. O zbytek se postarají oni. Špinavá práce je na nich; klient si může dělat, co se mu zlíbí. Bez omezení.

TAK TO JE, TAK TO BUDE, Sharon J. Bolton, edice Napětí
Když jde o sérii vražd, kdo by věřil jedenáctiletému klukovi?

OCELOVÝ POLIBEK, Jeffery Deaver, edice Napětí
Vražednou zbraní se může stát cokoli. Když to umíte náležitě použít.

OSUDY A BĚSY, Lauren Groff, edice Mimo edice
Nikdy si nezačněte myslet, že někoho opravdu znáte. I když s ním žijete dvacet let.

Dodala: Johana Turner
Missquire
(Michaela Chovancová)
sobota 8. 10. 2016 08:00
Chovancová, Michaela. 2016. Kniha: Tak to je a tak to bude a Stalkeři. Vychytané.cz. [Online] 8. 10. 2016. [Citace: 29. 5. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=10716. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Kniha:-Tak-to-je-a-tak-to-bude-a-Stalkeri
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.071s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.236.27.143
Serverový čas: pondělí 29. května 2023 04:09