Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

B´FASHION IN ZLÍN

Mezinárodní klání na poli designu oděvu, obuvi a módní fotografie po roce opět ve Zlíně.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
BFashion
středa 14. května 2008 20:00
(konec +- čtvrtek 15. května 2008 03:00)
Kulturní a univerzitní centrum
Zlín (CZ)

Loni se ve Zlíně poprvé představil ambiciózní projekt studentů Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati, B´fashion in Zlín. Projekt, jehož hlavní myšlenkou je pomoci nadaným vysokoškolským studentům rozvíjet svůj talent, kreativitu a soutěživost ve zrádných vodách módního průmyslu. A také obnovit zašlou slávu Zlína jako města designu.

Letošní druhý ročník se představí v novém, již mezinárodním kabátě. Mezi přihlášenými byli například studenti z Německa, Rumunska, Polska,..a samozřejmě z České republiky. Rozrostl se i o jednu soutěžní kategorii, módní fotografii.

Zatímco loňská vítězka designu oděvu Lenka Sršňová získala stáž u módní návrhářky Liběny Rochové, letos na vítěze čeká spolupráce se společností Kampo, na jarní kolekci roku 2009, díky níž chce Kampo rozšířit svůj sortiment i o módu pro mladé. Vítěz kategorie designu obuvi bude i nadále spolupracovat s nadnárodní společností Baťa na realizaci svých návrhů, která se takto angažuje v podpoře univerzity. Vítězná módní fotografie bude otištěna v časopise Týden, se kterým bude moci vítězný autor spolupracovat i nadále. Na všechny čeká nejen pocit z dobře vykonané práce, ale i finanční a věcné ceny.

Sami si ty ceny asi těžko rozdělí, takže finálové návrhy projdou pod přísnými zraky lidí nanejvýš povolaných a pohybujících se v módní branži už nějaký ten pátek. Za všechny např.: Liběna Rochová (přední česká návrhářka), Josef Klír (proslulý český návrhář), Bára Nesvadbová (šéfredaktorka Harper´s Bazar), Jakub Ludvík (přední módní fotograf).Slavnostní finále se uskuteční 14. 5. 2008 od 19:00 v novém Kongresovém centru UTB ve Zlíně, ve stylu světových módních přehlídek. Zástup profesionálních modelek v prosklených prostorách s dekoracemi a nasvícením. O doprovodný program se postará přehlídka partnerů akce, výstava finálových fotografií a vystoupení zpěvačky L. B. P. Po vyhlášení výsledků se v prostorách přilehlých garáží uskuteční afterparty na níž zahrají Magors Sound System (www.myspace.com/magors). Pokud se vám zachce juknout do garáží, parkovací poplatek pro jednu osobu (ne auto;) ) činí 50 Kč, pro návštěvníky galavečera je vstup zdarma.

Počet vstupenek je ale omezený. Prodej probíhá na www.bfashion.cz, kde najdete i aktuality a další informace. Pokud se na vás už nedostanou vstupenky máte ještě možnost potěšit své oko shlédnutím galavečeru na internetu. Přímý přenos si budete moci pustit taktéž na webu B´fashionu.A kdyby jste nestihli ani to, tak stačí navštívit nějakou prestižní módní přehlídku v České republice či na Slovensku, kde se vítězné návrhy budou prezentovat. Vítězné fotografie otiskne časopis Týden a také budou vystaveny v kavárně Golf Bar U 19. jamky vedle hotelu Garni ve Zlíně.

V rámci projektu proběhnou i workshopy. Více o tom s kým, kde a jak najdete na www.bfashion.cz

Není nad trochu kultury v životě, takže zahoďte na chvíli skici a tužky a jděte se inspirovat na večer prodchnutý designem. Příjemnou zábavu!
Verushka
(Veronika Jarešová)
středa 7. 5. 2008 08:00
Jarešová, Veronika. 2008. B´FASHION IN ZLÍN. Vychytané.cz. [Online] 7. 5. 2008. [Citace: 26. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=1071. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/B_FASHION-IN-ZLÍN
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.108s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.229.117.149
Serverový čas: sobota 26. listopadu 2022 21:11